Wizyta Ks. Biskupa Mariana Buczka – Ordynariusza Diecezji Charkowsko-Zaporowskiej w Liceum w Boguchwale.

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

24 listopada w Liceum w Boguchwale gościł Ks. Biskup Marian Buczek, który pracą duszpasterską na Ukrainie zajmuje się już od 20 lat.Spotkanie dotyczyło „Odradzającego się Kościoła na Wschodniej Ukrainie”, a główne zagadnienia, jakie zostały poruszone to praca duszpasterska na rzecz drugiego człowieka oraz obraz chrześcijaństwa na Ukrainie.

 W czasie swego wykładu Biskup odniósł się do sytuacji panującej w diecezji, która ma zasadniczy wpływ na szerzenie tam słowa Bożego. Zasygnalizował też znaczenie obecnej sytuacji samej Ukrainy, a także jej przeszłości dla świadomości i religijności żyjącej na tych terenach ludności. Wszystkie te kwestie mocno się przekładają na pracę duszpasterską na terenie Ukrainy.

 Biskup podkreślił, że ze względu na warunku życiowe w tamtejszej diecezji, praca duszpasterska jest stosunkowo ciężka, ale jednocześnie daje ogromną satysfakcję, ponieważ najważniejszy jest w niej kontakt z ludźmi, dla których Bóg w życiu jest bardzo ważny.

 W swoich rozważaniach Biskup odniósł się też do osoby papieża Jana Pawła II, wspominając pielgrzymki, publikacje i słowa Ojca Świętego. Rozważania te były pełne szacunku i podziwu dla osoby Jana Pawła II.

 Uczniowie wykazali bardzo duże zainteresowanie działalnością Księdza Biskupa, przyznając, że dzięki spotkaniu zdobyli wiedzę na temat wielu ważnych spraw dotyczących Kościoła na Ukrainie. Nie zabrakło też pytań, w których najczęściej pojawiały się zagadnienia dotyczące życia na Ukrainie, edukacji i tamtejszej młodzieży, na co Biskup udzielił wielu wyczerpujących odpowiedzi. Zachęcił jednocześnie uczniów liceum w Boguchwale do współpracy z młodzieżą z Ukrainy w ramach licznie działających stowarzyszeń, które umożliwiają dogłębne poznanie kultury i zwyczajów Ukrainy.Rozmowa miała wprawdzie charakter poważny, ale nie brakowało też sympatycznych akcentów w postaci anegdot i ciekawostek.

 Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie Ksiądz Biskup pobłogosławił wszystkich zebranych i podziękował za możliwość spotkania.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Rekrutacja uzupełniająca – informacja

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale informuje, że w oddziale dwujęzycznym i międzynarodowych pozostały ostatnie wolne miejsca,...

 
„Edukacja XXI wieku”

„Edukacja XXI wieku”

Jak powinna wyglądać edukacja XXI wieku przekonują się nauczyciele LOB, uczestnicząc w dwutygodniowych kursach szkoleniowych tym razem we Florencji. Kursy są...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij