Wizyta Ks. Biskupa Mariana Buczka – Ordynariusza Diecezji Charkowsko-Zaporowskiej w Liceum w Boguchwale.

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

24 listopada w Liceum w Boguchwale gościł Ks. Biskup Marian Buczek, który pracą duszpasterską na Ukrainie zajmuje się już od 20 lat.Spotkanie dotyczyło „Odradzającego się Kościoła na Wschodniej Ukrainie”, a główne zagadnienia, jakie zostały poruszone to praca duszpasterska na rzecz drugiego człowieka oraz obraz chrześcijaństwa na Ukrainie.

 W czasie swego wykładu Biskup odniósł się do sytuacji panującej w diecezji, która ma zasadniczy wpływ na szerzenie tam słowa Bożego. Zasygnalizował też znaczenie obecnej sytuacji samej Ukrainy, a także jej przeszłości dla świadomości i religijności żyjącej na tych terenach ludności. Wszystkie te kwestie mocno się przekładają na pracę duszpasterską na terenie Ukrainy.

 Biskup podkreślił, że ze względu na warunku życiowe w tamtejszej diecezji, praca duszpasterska jest stosunkowo ciężka, ale jednocześnie daje ogromną satysfakcję, ponieważ najważniejszy jest w niej kontakt z ludźmi, dla których Bóg w życiu jest bardzo ważny.

 W swoich rozważaniach Biskup odniósł się też do osoby papieża Jana Pawła II, wspominając pielgrzymki, publikacje i słowa Ojca Świętego. Rozważania te były pełne szacunku i podziwu dla osoby Jana Pawła II.

 Uczniowie wykazali bardzo duże zainteresowanie działalnością Księdza Biskupa, przyznając, że dzięki spotkaniu zdobyli wiedzę na temat wielu ważnych spraw dotyczących Kościoła na Ukrainie. Nie zabrakło też pytań, w których najczęściej pojawiały się zagadnienia dotyczące życia na Ukrainie, edukacji i tamtejszej młodzieży, na co Biskup udzielił wielu wyczerpujących odpowiedzi. Zachęcił jednocześnie uczniów liceum w Boguchwale do współpracy z młodzieżą z Ukrainy w ramach licznie działających stowarzyszeń, które umożliwiają dogłębne poznanie kultury i zwyczajów Ukrainy.Rozmowa miała wprawdzie charakter poważny, ale nie brakowało też sympatycznych akcentów w postaci anegdot i ciekawostek.

 Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie Ksiądz Biskup pobłogosławił wszystkich zebranych i podziękował za możliwość spotkania.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Wycieczka do Przemyśla

Wycieczka do Przemyśla

W ubiegły wtorek klasy drugie liceum wybrały się na wycieczkę do Przemyśla w celu poznania w krótkim zarysie historyczno-kulturowy charakter miasta. Już na...

 
Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

11 października 2021 r. odbyło się spotkanie z Anną Ziobro – autorką powieści: „Za ścianą ciszy”, „Tysiąc kawałków” i „Brakujący...

 
 

NASZE SUKCESY »

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2021”

Kangur Matematyczny na stałe wpisał się w grupę konkursów matematycznych, w których corocznie biorą udział uzdolnieni matematycznie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego...

 
Wyróżnienie w konkursie historycznym

Wyróżnienie w konkursie historycznym

Oliwier Kąkol (klasa 2C) został wyróżniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG”. Oliwier zdobył 27 punktów. Najlepsi...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij