„Lekcja na 12 gwiazdek”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Zwiększenie wiedzy młodych Polaków o Unii Europejskiej i przeciwdziałanie stereotypom – takie cele przyświecały warsztatom, które odbyły się w piątek 10 marca w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Uczniowie z grup realizujących rozszerzenie z wos-u zebrali się w sali nr 12, żeby w ramach programu „Lekcja na 12 gwiazdek” dyskutować, uczyć się od siebie nawzajem i poznawać nowe punkty widzenia. Projekt realizowany jest przez Komisję Europejską wraz z ekspertami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwent i zakłada przeprowadzenie zajęć w 20 szkołach z całego województwa podkarpackiego.

W ramach warsztatów w miłej atmosferze poruszyliśmy tematy takie jak prezentacja możliwości, jakie Unia Europejska otwiera przed młodymi ludźmi w zakresie pracy, studiów czy wolontariatu, działania UE wobec kryzysu migracyjnego, znaczenie walki w obronie praw oraz zagadnienia dotyczące kondycji współczesnej demokracji. Nie zabrakło konkursów, eksperymentów myślowych i ciekawych prezentacji, a na koniec sprawdziliśmy swoją wiedzę w krótkim quizie. Dziękujemy paniom Ewie Nowak-Koprowicz i Monice Lewickiej-Bułatek za poprowadzenie zajęć i mamy nadzieję na okazję do dalszej współpracy w kolejnych latach.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij