„Lekcja na 12 gwiazdek”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Zwiększenie wiedzy młodych Polaków o Unii Europejskiej i przeciwdziałanie stereotypom – takie cele przyświecały warsztatom, które odbyły się w piątek 10 marca w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Uczniowie z grup realizujących rozszerzenie z wos-u zebrali się w sali nr 12, żeby w ramach programu „Lekcja na 12 gwiazdek” dyskutować, uczyć się od siebie nawzajem i poznawać nowe punkty widzenia. Projekt realizowany jest przez Komisję Europejską wraz z ekspertami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwent i zakłada przeprowadzenie zajęć w 20 szkołach z całego województwa podkarpackiego.

W ramach warsztatów w miłej atmosferze poruszyliśmy tematy takie jak prezentacja możliwości, jakie Unia Europejska otwiera przed młodymi ludźmi w zakresie pracy, studiów czy wolontariatu, działania UE wobec kryzysu migracyjnego, znaczenie walki w obronie praw oraz zagadnienia dotyczące kondycji współczesnej demokracji. Nie zabrakło konkursów, eksperymentów myślowych i ciekawych prezentacji, a na koniec sprawdziliśmy swoją wiedzę w krótkim quizie. Dziękujemy paniom Ewie Nowak-Koprowicz i Monice Lewickiej-Bułatek za poprowadzenie zajęć i mamy nadzieję na okazję do dalszej współpracy w kolejnych latach.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij