„Lekcja na 12 gwiazdek”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Zwiększenie wiedzy młodych Polaków o Unii Europejskiej i przeciwdziałanie stereotypom – takie cele przyświecały warsztatom, które odbyły się w piątek 10 marca w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Uczniowie z grup realizujących rozszerzenie z wos-u zebrali się w sali nr 12, żeby w ramach programu „Lekcja na 12 gwiazdek” dyskutować, uczyć się od siebie nawzajem i poznawać nowe punkty widzenia. Projekt realizowany jest przez Komisję Europejską wraz z ekspertami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwent i zakłada przeprowadzenie zajęć w 20 szkołach z całego województwa podkarpackiego.

W ramach warsztatów w miłej atmosferze poruszyliśmy tematy takie jak prezentacja możliwości, jakie Unia Europejska otwiera przed młodymi ludźmi w zakresie pracy, studiów czy wolontariatu, działania UE wobec kryzysu migracyjnego, znaczenie walki w obronie praw oraz zagadnienia dotyczące kondycji współczesnej demokracji. Nie zabrakło konkursów, eksperymentów myślowych i ciekawych prezentacji, a na koniec sprawdziliśmy swoją wiedzę w krótkim quizie. Dziękujemy paniom Ewie Nowak-Koprowicz i Monice Lewickiej-Bułatek za poprowadzenie zajęć i mamy nadzieję na okazję do dalszej współpracy w kolejnych latach.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij