Erasmus + spotkanie międzynarodowe na Litwie

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Grupa pięciu nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przebywa od 15 do 20 października br. w ramach projektu Erasmus+ „Hi! Great home school” na Litwie w miejscowości Szawle (Siauliai). Uczestniczą oni w spotkaniu międzynarodowym wraz z przedstawicielami pozostałych szkół partnerskich uczestniczących w Projekcie. Nadrzędnym celem spotkania są warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego. Nauczyciele litewskiego liceum, które specjalizuje się w organizacji tego typu zajęć dla uczniów, prezentują swoje metody pracy. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z pracą doradcy zawodowego, pedagoga, psychologa. Dodatkowo zagadnienia z tego obszaru będą również rozwijać poprzez spotkanie z przedstawicielem miejskiego centrum edukacji oraz wykłady na uniwersytecie w Siauliai. Z kolei uczniowie, którzy szykują się do podjęcia dalszych wyzwań edukacyjnych (m.in. poprzez udział w konkretnych kołach zainteresowań), dzielą się z zaproszonymi nauczycielami swoimi spostrzeżeniami, wrażeniami z zajęć oraz przedstawiają efekty swojej pracy. Dobre praktyki oraz wspólnie wypracowane rozwiązania zostaną po powrocie delegacji przekazane innym nauczycielom ze szkół macierzystych i wdrożone w działanie. Oczywiście spotkanie jest także koleją okazją do pogłębiania przyjacielskich relacji między nauczycielami ze szkół partnerskich, a w tym konkretnym wypadku także do poznawania kultury i tradycji Litwy.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij