Erasmus + spotkanie międzynarodowe na Litwie

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Grupa pięciu nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przebywa od 15 do 20 października br. w ramach projektu Erasmus+ „Hi! Great home school” na Litwie w miejscowości Szawle (Siauliai). Uczestniczą oni w spotkaniu międzynarodowym wraz z przedstawicielami pozostałych szkół partnerskich uczestniczących w Projekcie. Nadrzędnym celem spotkania są warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego. Nauczyciele litewskiego liceum, które specjalizuje się w organizacji tego typu zajęć dla uczniów, prezentują swoje metody pracy. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z pracą doradcy zawodowego, pedagoga, psychologa. Dodatkowo zagadnienia z tego obszaru będą również rozwijać poprzez spotkanie z przedstawicielem miejskiego centrum edukacji oraz wykłady na uniwersytecie w Siauliai. Z kolei uczniowie, którzy szykują się do podjęcia dalszych wyzwań edukacyjnych (m.in. poprzez udział w konkretnych kołach zainteresowań), dzielą się z zaproszonymi nauczycielami swoimi spostrzeżeniami, wrażeniami z zajęć oraz przedstawiają efekty swojej pracy. Dobre praktyki oraz wspólnie wypracowane rozwiązania zostaną po powrocie delegacji przekazane innym nauczycielom ze szkół macierzystych i wdrożone w działanie. Oczywiście spotkanie jest także koleją okazją do pogłębiania przyjacielskich relacji między nauczycielami ze szkół partnerskich, a w tym konkretnym wypadku także do poznawania kultury i tradycji Litwy.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij