Otrzęsiny pierwszoroczniaków

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Tegoroczne otrzęsiny uczniów klas pierwszych odbyły się 27 września o godzinie 17:30 w sali nr 12 Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

Obydwa oddziały uczniów licznie przybyły na święto powitania i przyjęcia ich do nowej szkoły. Młodzież wzięła udział w wielu konkurencjach, do których klasy wyznaczyły swoich przedstawicieli, ale nie obyło się także bez obecności ich wychowawców (pana Artura Wiktora i pani Magdaleny Bobowskiej) podczas kilku innych zadań. Pierwszoroczniacy musieli m. in. wypić mleko przyprawione różnymi (niekoniecznie pasującymi) przyprawami czy „dogryźć” się do wnętrza zakazanego owocu, jakim była… cebula oblana czekoladą. Wychowawcom zadano kilka pytań związanych z przedmiotem, jakiego naucza ich oponent, a karą za niepoprawną odpowiedź było wypicie niezbyt smacznej mieszanki dziecięcych kaszek.

Starania obydwóch klas oceniało wyjątkowe, światowe jury. Walka uczniów i ich wychowawców była bardzo wyrównana, ale, niestety, zwycięzca mógł być tylko jeden – klasa Ib wygrała, tym samym zdobywając bilet na niepytanie do dowolnego wykorzystania. Uczniowie klasy Ia musieli następnego dnia przybyć do szkoły przebrani za płeć przeciwną. Takim sposobem wszyscy nowicjusze zostali przyjęci przez i do społeczności szkolnej. Liczymy na to, że poczują się tutaj wyjątkowo!

Eryk Długosz, kl. IIIb

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Urząd Miejski w Boguchwale realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 „Boguchwała...

 
Dlaczego LOB ?

Dlaczego LOB ?

„Śród takich pół przed laty, nad brzegiem ruczaju, Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju, Stał dwór szlachecki….” I…. stoi do dziś!  Dlaczego...

 
 

NASZE SUKCESY »

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Urząd Miejski w Boguchwale realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 „Boguchwała...

 
Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

9 stycznia 2020r. ogłoszono Ranking Liceów Ogólnokształcących – 2020 – Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij