Otrzęsiny pierwszoroczniaków

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Tegoroczne otrzęsiny uczniów klas pierwszych odbyły się 27 września o godzinie 17:30 w sali nr 12 Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

Obydwa oddziały uczniów licznie przybyły na święto powitania i przyjęcia ich do nowej szkoły. Młodzież wzięła udział w wielu konkurencjach, do których klasy wyznaczyły swoich przedstawicieli, ale nie obyło się także bez obecności ich wychowawców (pana Artura Wiktora i pani Magdaleny Bobowskiej) podczas kilku innych zadań. Pierwszoroczniacy musieli m. in. wypić mleko przyprawione różnymi (niekoniecznie pasującymi) przyprawami czy „dogryźć” się do wnętrza zakazanego owocu, jakim była… cebula oblana czekoladą. Wychowawcom zadano kilka pytań związanych z przedmiotem, jakiego naucza ich oponent, a karą za niepoprawną odpowiedź było wypicie niezbyt smacznej mieszanki dziecięcych kaszek.

Starania obydwóch klas oceniało wyjątkowe, światowe jury. Walka uczniów i ich wychowawców była bardzo wyrównana, ale, niestety, zwycięzca mógł być tylko jeden – klasa Ib wygrała, tym samym zdobywając bilet na niepytanie do dowolnego wykorzystania. Uczniowie klasy Ia musieli następnego dnia przybyć do szkoły przebrani za płeć przeciwną. Takim sposobem wszyscy nowicjusze zostali przyjęci przez i do społeczności szkolnej. Liczymy na to, że poczują się tutaj wyjątkowo!

Eryk Długosz, kl. IIIb

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij