Otrzęsiny pierwszoroczniaków

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Tegoroczne otrzęsiny uczniów klas pierwszych odbyły się 27 września o godzinie 17:30 w sali nr 12 Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

Obydwa oddziały uczniów licznie przybyły na święto powitania i przyjęcia ich do nowej szkoły. Młodzież wzięła udział w wielu konkurencjach, do których klasy wyznaczyły swoich przedstawicieli, ale nie obyło się także bez obecności ich wychowawców (pana Artura Wiktora i pani Magdaleny Bobowskiej) podczas kilku innych zadań. Pierwszoroczniacy musieli m. in. wypić mleko przyprawione różnymi (niekoniecznie pasującymi) przyprawami czy „dogryźć” się do wnętrza zakazanego owocu, jakim była… cebula oblana czekoladą. Wychowawcom zadano kilka pytań związanych z przedmiotem, jakiego naucza ich oponent, a karą za niepoprawną odpowiedź było wypicie niezbyt smacznej mieszanki dziecięcych kaszek.

Starania obydwóch klas oceniało wyjątkowe, światowe jury. Walka uczniów i ich wychowawców była bardzo wyrównana, ale, niestety, zwycięzca mógł być tylko jeden – klasa Ib wygrała, tym samym zdobywając bilet na niepytanie do dowolnego wykorzystania. Uczniowie klasy Ia musieli następnego dnia przybyć do szkoły przebrani za płeć przeciwną. Takim sposobem wszyscy nowicjusze zostali przyjęci przez i do społeczności szkolnej. Liczymy na to, że poczują się tutaj wyjątkowo!

Eryk Długosz, kl. IIIb

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Akcja Szkoła pamięta 2020

Akcja Szkoła pamięta 2020

Odpowiadając na inicjatywę MEN – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale wzięło po raz kolejny udział w akcji „Szkoła...

 
Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Informuję, że od poniedziałku (19 października 2020r.), wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na obszarze stref...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij