Otrzęsiny pierwszoroczniaków

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Tegoroczne otrzęsiny uczniów klas pierwszych odbyły się 27 września o godzinie 17:30 w sali nr 12 Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

Obydwa oddziały uczniów licznie przybyły na święto powitania i przyjęcia ich do nowej szkoły. Młodzież wzięła udział w wielu konkurencjach, do których klasy wyznaczyły swoich przedstawicieli, ale nie obyło się także bez obecności ich wychowawców (pana Artura Wiktora i pani Magdaleny Bobowskiej) podczas kilku innych zadań. Pierwszoroczniacy musieli m. in. wypić mleko przyprawione różnymi (niekoniecznie pasującymi) przyprawami czy „dogryźć” się do wnętrza zakazanego owocu, jakim była… cebula oblana czekoladą. Wychowawcom zadano kilka pytań związanych z przedmiotem, jakiego naucza ich oponent, a karą za niepoprawną odpowiedź było wypicie niezbyt smacznej mieszanki dziecięcych kaszek.

Starania obydwóch klas oceniało wyjątkowe, światowe jury. Walka uczniów i ich wychowawców była bardzo wyrównana, ale, niestety, zwycięzca mógł być tylko jeden – klasa Ib wygrała, tym samym zdobywając bilet na niepytanie do dowolnego wykorzystania. Uczniowie klasy Ia musieli następnego dnia przybyć do szkoły przebrani za płeć przeciwną. Takim sposobem wszyscy nowicjusze zostali przyjęci przez i do społeczności szkolnej. Liczymy na to, że poczują się tutaj wyjątkowo!

Eryk Długosz, kl. IIIb

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij