W obronie praw człowieka – „Watch Docs” w LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Już w najbliższy czwartek (16 listopada 2017 roku), po raz czwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, odbędzie się objazdowy festiwal filmowy „Watch Docs”. Wyświetlonych zostanie sześć filmów dotykających tematyki praw człowieka. „WatchDocs” to jedna z dwóch największych na świecie imprez szerzących świadomość o prawach człowieka poprzez filmy dokumentalne. Projekcje odbędą się w sali nr 12 w Pałacu Lubomirskich w godzinach 12.00–16.15. Wstęp jest bezpłatny.

Program projekcji:

Miejscy kowboje (Polska 2016, reż. Paweł Zieliński)

Krótkometrażowa produkcja przybliża realia życia w Irlandii i rozwiewa mity, które przez długi czas były tworzone wokół „zielonej wyspy”.

Trzy rozmowy o życiu (Polska 2016, reż. Julia Staniszewska)

Film przedstawia dwie odmienne perspektywy postrzegania życia przez bliskie sobie osoby, które dzieli różnica pokoleń.

Ludzie, którzy doszli do władzy (Ukraina 2015, reż. Oleksiy Radynski & Tomáš Rafa)

Reportaż Radyńskiego i Rafy ukazuje rzeczywistość Donbasu opanowanego przez prorosyjskich separatystów. Przybliża realia życia cywilów, dla których codziennością są wynoszone z samochodu trumny, nowe symbole władzy oraz kolumny wozów pancernych.

Masz problem (Holandia 2015, reż. Esra Piké)

Film opowiada o realiach pracy w holenderskim domu opieki społecznej, gdzie podopiecznych trudno jest nakłonić do najprostszych działań, a ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Kurort (Czechy 2015, reż. Martin Hruby)

W latach 60. we wschodnich Czechach z polecenia komunistycznej elity powstał tajny ośrodek. Założenia wybitnych czeskich architektów nie doczekały się realizacji. Obecni właściciele posiadłości próbują przywrócić jej dawny blask.

Walka z szatanem (Polska 2015, reż. Konrad Szołajski)

Reżyser podjął próbę obserwacji osób, które wierzą, że są opętane i szukają pomocy u egzorcystów. Ukazuje poglądy społeczeństwa na ten temat, które niejednokrotnie twierdzi, że są to tylko średniowieczne zabobony nieznajdujące poparcia w nowoczesnym świecie.

Koordynatorem objazdowego festiwalu w Rzeszowie jest Marek Styś, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Julia Filip

Izabela Gajewska

Aleksandra Kościelna

Wiktoria Pustelak

Izabela Szewczyk

Zuzanna Trąd

Magdalena Trzyna

Weronika Worek

watch docs 2017 ulotka A4 składana Boguchwała

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij