W obronie praw człowieka – „Watch Docs” w LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Już w najbliższy czwartek (16 listopada 2017 roku), po raz czwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, odbędzie się objazdowy festiwal filmowy „Watch Docs”. Wyświetlonych zostanie sześć filmów dotykających tematyki praw człowieka. „WatchDocs” to jedna z dwóch największych na świecie imprez szerzących świadomość o prawach człowieka poprzez filmy dokumentalne. Projekcje odbędą się w sali nr 12 w Pałacu Lubomirskich w godzinach 12.00–16.15. Wstęp jest bezpłatny.

Program projekcji:

Miejscy kowboje (Polska 2016, reż. Paweł Zieliński)

Krótkometrażowa produkcja przybliża realia życia w Irlandii i rozwiewa mity, które przez długi czas były tworzone wokół „zielonej wyspy”.

Trzy rozmowy o życiu (Polska 2016, reż. Julia Staniszewska)

Film przedstawia dwie odmienne perspektywy postrzegania życia przez bliskie sobie osoby, które dzieli różnica pokoleń.

Ludzie, którzy doszli do władzy (Ukraina 2015, reż. Oleksiy Radynski & Tomáš Rafa)

Reportaż Radyńskiego i Rafy ukazuje rzeczywistość Donbasu opanowanego przez prorosyjskich separatystów. Przybliża realia życia cywilów, dla których codziennością są wynoszone z samochodu trumny, nowe symbole władzy oraz kolumny wozów pancernych.

Masz problem (Holandia 2015, reż. Esra Piké)

Film opowiada o realiach pracy w holenderskim domu opieki społecznej, gdzie podopiecznych trudno jest nakłonić do najprostszych działań, a ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Kurort (Czechy 2015, reż. Martin Hruby)

W latach 60. we wschodnich Czechach z polecenia komunistycznej elity powstał tajny ośrodek. Założenia wybitnych czeskich architektów nie doczekały się realizacji. Obecni właściciele posiadłości próbują przywrócić jej dawny blask.

Walka z szatanem (Polska 2015, reż. Konrad Szołajski)

Reżyser podjął próbę obserwacji osób, które wierzą, że są opętane i szukają pomocy u egzorcystów. Ukazuje poglądy społeczeństwa na ten temat, które niejednokrotnie twierdzi, że są to tylko średniowieczne zabobony nieznajdujące poparcia w nowoczesnym świecie.

Koordynatorem objazdowego festiwalu w Rzeszowie jest Marek Styś, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Julia Filip

Izabela Gajewska

Aleksandra Kościelna

Wiktoria Pustelak

Izabela Szewczyk

Zuzanna Trąd

Magdalena Trzyna

Weronika Worek

watch docs 2017 ulotka A4 składana Boguchwała

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij