W obronie praw człowieka – „Watch Docs” w LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Już w najbliższy czwartek (16 listopada 2017 roku), po raz czwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale, odbędzie się objazdowy festiwal filmowy „Watch Docs”. Wyświetlonych zostanie sześć filmów dotykających tematyki praw człowieka. „WatchDocs” to jedna z dwóch największych na świecie imprez szerzących świadomość o prawach człowieka poprzez filmy dokumentalne. Projekcje odbędą się w sali nr 12 w Pałacu Lubomirskich w godzinach 12.00–16.15. Wstęp jest bezpłatny.

Program projekcji:

Miejscy kowboje (Polska 2016, reż. Paweł Zieliński)

Krótkometrażowa produkcja przybliża realia życia w Irlandii i rozwiewa mity, które przez długi czas były tworzone wokół „zielonej wyspy”.

Trzy rozmowy o życiu (Polska 2016, reż. Julia Staniszewska)

Film przedstawia dwie odmienne perspektywy postrzegania życia przez bliskie sobie osoby, które dzieli różnica pokoleń.

Ludzie, którzy doszli do władzy (Ukraina 2015, reż. Oleksiy Radynski & Tomáš Rafa)

Reportaż Radyńskiego i Rafy ukazuje rzeczywistość Donbasu opanowanego przez prorosyjskich separatystów. Przybliża realia życia cywilów, dla których codziennością są wynoszone z samochodu trumny, nowe symbole władzy oraz kolumny wozów pancernych.

Masz problem (Holandia 2015, reż. Esra Piké)

Film opowiada o realiach pracy w holenderskim domu opieki społecznej, gdzie podopiecznych trudno jest nakłonić do najprostszych działań, a ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Kurort (Czechy 2015, reż. Martin Hruby)

W latach 60. we wschodnich Czechach z polecenia komunistycznej elity powstał tajny ośrodek. Założenia wybitnych czeskich architektów nie doczekały się realizacji. Obecni właściciele posiadłości próbują przywrócić jej dawny blask.

Walka z szatanem (Polska 2015, reż. Konrad Szołajski)

Reżyser podjął próbę obserwacji osób, które wierzą, że są opętane i szukają pomocy u egzorcystów. Ukazuje poglądy społeczeństwa na ten temat, które niejednokrotnie twierdzi, że są to tylko średniowieczne zabobony nieznajdujące poparcia w nowoczesnym świecie.

Koordynatorem objazdowego festiwalu w Rzeszowie jest Marek Styś, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Julia Filip

Izabela Gajewska

Aleksandra Kościelna

Wiktoria Pustelak

Izabela Szewczyk

Zuzanna Trąd

Magdalena Trzyna

Weronika Worek

watch docs 2017 ulotka A4 składana Boguchwała

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Akcja Szkoła pamięta 2020

Akcja Szkoła pamięta 2020

Odpowiadając na inicjatywę MEN – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale wzięło po raz kolejny udział w akcji „Szkoła...

 
Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Informuję, że od poniedziałku (19 października 2020r.), wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na obszarze stref...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij