Śledzimy losy absolwentów LOB – studia w języku angielskim

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Obecnie coraz więcej absolwentów szkół średnich, w tym uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, decyduje się na studia realizowane w języku angielskim.

Pozwalają one na równoległe zdobywanie wiedzy specjalistycznej i rozwój kompetencji językowych. Dają ponadto możliwość poznania wielu interesujących ludzi pochodzących z najodleglejszych zakątków świata. Co oczywiste, zwiększają także szansę w rywalizacji na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Stąd też dla wielu maturzystów oczywistym wyborem są studia za granicą.

Takie rozwiązanie trzy lata temu wybrała absolwentka boguchwalskiego Liceum, Joanna Woźniak, która podjęła studia na University of Roehampton w Londynie. Po zweryfikowaniu swoich celów życiowych, postanowiła jednak zmienić kierunek kształcenia, a zarazem uczelnię – obecnie planuje kontynuację swoich studiów na Greenwich University. Podobną drogą podążyła Karolina Kras – absolwentka klasy dwujęzycznej, która maturę zdawała w 2016 roku (w tym biologię w j. angielskim). Obecnie jest studentką psychologii klinicznej na University of Worcester w Wielkiej Brytanii.

By studiować w języku angielskim nie trzeba jednak wyjeżdżać poza granice kraju. Obecnie aż 60 polskich uczelni oferuje łącznie ponad 500 programów studiów w języku angielskim. Uczelnie takie są zlokalizowane we wszystkich głównych ośrodkach akademickich. Nic zatem dziwnego, że rozwiązanie takie znalazło już uznanie u szeregu absolwentów LOB.

Doskonałe podwaliny pod studia w języku angielskim (realizowane w kraju lub poza jego granicami) daje bowiem nauka w klasach dwujęzycznych, zwieńczona maturą zdawaną obok tradycyjnych egzaminów, w języku angielskim. Stąd też z roku na rok rośnie liczba absolwentów Liceum w Boguchwale decydujących się na tego typu rozwiązanie.

Jak twierdzi Karolina Kras: nauka na poziomie dwujęzycznym w LOB, w dużym stopniu otworzyła mi wiele drzwi i była bardzo dobrym początkiem prowadzącym do spełnienia marzenia, które od dawna siedziało gdzieś z tyłu mojej głowy.

Takiego spełnienia marzeń życzymy wszystkim przeszłym i przyszłym absolwentom Liceum.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij