Śledzimy losy absolwentów LOB – studia w języku angielskim

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Obecnie coraz więcej absolwentów szkół średnich, w tym uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, decyduje się na studia realizowane w języku angielskim.

Pozwalają one na równoległe zdobywanie wiedzy specjalistycznej i rozwój kompetencji językowych. Dają ponadto możliwość poznania wielu interesujących ludzi pochodzących z najodleglejszych zakątków świata. Co oczywiste, zwiększają także szansę w rywalizacji na polskim i międzynarodowym rynku pracy. Stąd też dla wielu maturzystów oczywistym wyborem są studia za granicą.

Takie rozwiązanie trzy lata temu wybrała absolwentka boguchwalskiego Liceum, Joanna Woźniak, która podjęła studia na University of Roehampton w Londynie. Po zweryfikowaniu swoich celów życiowych, postanowiła jednak zmienić kierunek kształcenia, a zarazem uczelnię – obecnie planuje kontynuację swoich studiów na Greenwich University. Podobną drogą podążyła Karolina Kras – absolwentka klasy dwujęzycznej, która maturę zdawała w 2016 roku (w tym biologię w j. angielskim). Obecnie jest studentką psychologii klinicznej na University of Worcester w Wielkiej Brytanii.

By studiować w języku angielskim nie trzeba jednak wyjeżdżać poza granice kraju. Obecnie aż 60 polskich uczelni oferuje łącznie ponad 500 programów studiów w języku angielskim. Uczelnie takie są zlokalizowane we wszystkich głównych ośrodkach akademickich. Nic zatem dziwnego, że rozwiązanie takie znalazło już uznanie u szeregu absolwentów LOB.

Doskonałe podwaliny pod studia w języku angielskim (realizowane w kraju lub poza jego granicami) daje bowiem nauka w klasach dwujęzycznych, zwieńczona maturą zdawaną obok tradycyjnych egzaminów, w języku angielskim. Stąd też z roku na rok rośnie liczba absolwentów Liceum w Boguchwale decydujących się na tego typu rozwiązanie.

Jak twierdzi Karolina Kras: nauka na poziomie dwujęzycznym w LOB, w dużym stopniu otworzyła mi wiele drzwi i była bardzo dobrym początkiem prowadzącym do spełnienia marzenia, które od dawna siedziało gdzieś z tyłu mojej głowy.

Takiego spełnienia marzeń życzymy wszystkim przeszłym i przyszłym absolwentom Liceum.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij