Warsztaty Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 5 i 19 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyły się warsztaty z cyklu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu pod  patronatem Klub Jagiellońskiego. Udział w nich wzięła klasa I B. Pierwszym etapem projektu była gra pt.,, Parlament 2.0”, która odwzorowywała działania polskiego parlamentu. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie uczestniczyli  w symulacji, podczas której wcielali się w rolę posłów pięciu fikcyjnych ugrupowań: partii liberalnej,  socjaldemokratycznej,  ludowej, chrześcijańsko-demokratycznej oraz nacjonalistycznej. Licealiści mieli także możliwość wybrania (klasowego) prezydenta Polski. Podczas drugich warsztatów uczniowie zostali zaproszeni do udziału w kolejnej symulacji relacjonującej obrady Rady Miasta. Tym razem w głównych rolach wystąpili przyszli radni, prezydenci i burmistrzowie.  Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazje dobrze spędzić czas lekcyjny, połączyć zabawę z nauką i doświadczyć na własnej skórze jak odpowiednio podejmować decyzje w imieniu nas wszystkich (jeszcze bez większych zobowiązań).

Wiktoria Grabowska kl. I B

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij