Warsztaty Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 5 i 19 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyły się warsztaty z cyklu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu pod  patronatem Klub Jagiellońskiego. Udział w nich wzięła klasa I B. Pierwszym etapem projektu była gra pt.,, Parlament 2.0”, która odwzorowywała działania polskiego parlamentu. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie uczestniczyli  w symulacji, podczas której wcielali się w rolę posłów pięciu fikcyjnych ugrupowań: partii liberalnej,  socjaldemokratycznej,  ludowej, chrześcijańsko-demokratycznej oraz nacjonalistycznej. Licealiści mieli także możliwość wybrania (klasowego) prezydenta Polski. Podczas drugich warsztatów uczniowie zostali zaproszeni do udziału w kolejnej symulacji relacjonującej obrady Rady Miasta. Tym razem w głównych rolach wystąpili przyszli radni, prezydenci i burmistrzowie.  Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazje dobrze spędzić czas lekcyjny, połączyć zabawę z nauką i doświadczyć na własnej skórze jak odpowiednio podejmować decyzje w imieniu nas wszystkich (jeszcze bez większych zobowiązań).

Wiktoria Grabowska kl. I B

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij