„Polacy na Wschodzie – nasze zobowiązanie”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 26-27 maja 2018 r.  po raz trzeci odbył się wyjazd szkoleniowy do Lwowa w ramach projektu „Polacy na Wschodzie – nasze zobowiązanie”.  Jego organizatorem jest Fundacja Energia dla Europy, zaś Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia została Fundacja PZU. W szkoleniu wzięło udział dwudziestu paru nauczycieli ze szkół z całej Polski, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale reprezentował Bogdan Maciesowicz.

Podczas trwania szkolenia pedagodzy mieli możliwość spotkania z Rodakami, których wichry historii zostawiły poza granicami Rzeczypospolitej, dyplomatami, a także ekspertami odpowiedzialnymi za przygotowanie materiałów edukacyjnych – będą one wykorzystane jesienią w przyszłym roku szkolnym: w klasach zgłoszonych do projektu  przeprowadzone zostanie pięć lekcji poświęconych tytułowym Polakom na Wschodzie.

Przed wyjazdem uczestnicy szkolenia odwiedzili Cmentarz Łyczakowski – nekropolię elity narodu polskiego, oraz Cmentarz Obrońców Lwowa zwany Cmentarzem Orląt (odnowiony i zrekonstruowany po dewastacji w latach 70 –tych ub. wieku; historyczne lwy wróciły już na swoje miejsce, ale jeszcze są zakryte) oraz odbyli krótki spacer po centrum Lwowa.

Po wakacjach ma ruszyć nowy projekt: „Pięć wyjazdów na Wschód” – dla uczniów klas wyłonionych w drodze konkursu przewidziane są wyjazdy na parę dni (połączone ze zwiedzaniem) do Wilna, Grodna i Lwowa.

Opracował: B.Maciesowicz

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij