„Polacy na Wschodzie – nasze zobowiązanie”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 26-27 maja 2018 r.  po raz trzeci odbył się wyjazd szkoleniowy do Lwowa w ramach projektu „Polacy na Wschodzie – nasze zobowiązanie”.  Jego organizatorem jest Fundacja Energia dla Europy, zaś Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia została Fundacja PZU. W szkoleniu wzięło udział dwudziestu paru nauczycieli ze szkół z całej Polski, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale reprezentował Bogdan Maciesowicz.

Podczas trwania szkolenia pedagodzy mieli możliwość spotkania z Rodakami, których wichry historii zostawiły poza granicami Rzeczypospolitej, dyplomatami, a także ekspertami odpowiedzialnymi za przygotowanie materiałów edukacyjnych – będą one wykorzystane jesienią w przyszłym roku szkolnym: w klasach zgłoszonych do projektu  przeprowadzone zostanie pięć lekcji poświęconych tytułowym Polakom na Wschodzie.

Przed wyjazdem uczestnicy szkolenia odwiedzili Cmentarz Łyczakowski – nekropolię elity narodu polskiego, oraz Cmentarz Obrońców Lwowa zwany Cmentarzem Orląt (odnowiony i zrekonstruowany po dewastacji w latach 70 –tych ub. wieku; historyczne lwy wróciły już na swoje miejsce, ale jeszcze są zakryte) oraz odbyli krótki spacer po centrum Lwowa.

Po wakacjach ma ruszyć nowy projekt: „Pięć wyjazdów na Wschód” – dla uczniów klas wyłonionych w drodze konkursu przewidziane są wyjazdy na parę dni (połączone ze zwiedzaniem) do Wilna, Grodna i Lwowa.

Opracował: B.Maciesowicz

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacja dla kandydatów

Informacja dla kandydatów

Przypominamy, że drugi termin sprawdzianu kompetencji językowych, w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, wyznaczono na dzień...

 
Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij