„Młodzi odkrywcy” – projekt edukacyjny dla ósmoklasistów i gimnazjalistów

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

„Młodzi odkrywcy” to projekt edukacyjny Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale skierowany do ósmoklasistów i  gimnazjalistów.                  

Jak co roku Liceum w Boguchwale przygotowało ofertę zajęć rozwijających adresowanych do młodzieży zainteresowanej różnymi dziedzinami wiedzy, obejmującą przedmioty przyrodnicze, humanistykę i języki obce.

Projekt jest skierowny do ósmoklasistów i ostatnich już uczniów oddziałów gimnazjalnych. Poprzez cykl zaplanowanych zajęć, stwarzamy niepowtarzalną szansę na poznanie naszych metod pracy, oryginalnej oferty edukacyjnej i specyfiki nauczania dwujęzycznego.

Wierzymy, że w ten sposób możemy pomóc młodzieży w dokonaniu optymalnych wyborów związanych z dalszym kształceniem.  Program zajęć obejmuje warsztaty z: chemii, biologii, geografii, matematyki, informatyki, historii, języka polskiego, hiszpańskiego i angielskiego, a w szczególności następujące tematy:

 • Kolorowa chemia
 • Practice biology in English
 •  Odkrywamy region
 • History of England
 • Maths in English
 • Programować każdy może
 • Bilingual Spanish
 • Kurzfilme – Coolfilme
 • Sing out your grammar
 • Język polski z pasją

Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy czerpiący satysfakcję z pracy z młodzieżą – dwujęzyczni nauczyciele LOB, doktorzy nauk i wykładowcy wyższych uczelni. Koordynatorem projektu jest dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Boguchwale – dr Michał Figura.

Cele, które sobie stawiamy to:

- rozszerzenie wiedzy o otaczającym świecie (tematyka zajęć wykracza poza ramy programu szkolnego),

- pomoc uczniom w uzyskaniu wysokiego wyniku na egzaminach zewnętrznych oraz
w wyborze ścieżki kształcenia na poziomie średnim i wyższym,

- rozwijanie indywidualnych zainteresowań młodzieży,

- promocja nauczania dwujęzycznego.

Rekrutacja do projektu:

Do udziału w projekcje mogą zgłaszać się uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych, którzy chcieliby poprzez praktyczne działanie poznać otaczający świat a ponadto doświadczyć czym jest autentyczne nauczanie dwujęzyczne.

Rekrutacja odbywa się na podstawie indywidualnego zgłoszenia dokonanego poprzez link:

https://goo.gl/forms/cmTpRssCErxZPbDh2

UWAGA!!!  Ilość miejsc w Projekcie jest ograniczona! Decyduje kolejność wpływu zgłoszeń. Możliwy jest także udział wyłącznie w wybranych modułach projektu zadeklarowanych przez uczestnika.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, w wybrane piątki i soboty marca oraz kwietnia 2019 roku, odpowiednio: od 10:00 do 15:15  oraz od 14:00 do 18:15. : harmonogram zajęć

Każdy uczestnik projektu „Młodzi odkrywcy” otrzyma certyfikat na podstawie, którego kandydat ubiegający się o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale na rok szkolny 2019/2020, otrzyma dodatkowe preferencje
w postępowaniu rekrutacyjnym.

Najbliższe zajęcia w ramach projektu już 8 marca!

 Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o Projekcie:

tel. 17/871 44 21

e-mail: liceum.boguchwala@gmail.com


 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

We wtorek zajęcia w ramach projektu Erasmus CHEFS Clean, Healthy Environment & Fit Students w głównej mierze dotyczyły zmiany klimatu. Miały one miejsce...

 
PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

Poniedziałek to pierwszy dzień aktywności projektowej w Antalyi. Poranek spędziliśmy na zajęciach integrujących grupę w świetlicy, a także w sadzie zlokalizowanym...

 
 

NASZE SUKCESY »

Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała od lat jest największą na Podkarpaciu areną zmagań młodzieży uzdolnionej matematycznie. Miło nam poinformować,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij