„Młodzi odkrywcy” – projekt edukacyjny dla ósmoklasistów i gimnazjalistów

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

„Młodzi odkrywcy” to projekt edukacyjny Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale skierowany do ósmoklasistów i  gimnazjalistów.                  

Jak co roku Liceum w Boguchwale przygotowało ofertę zajęć rozwijających adresowanych do młodzieży zainteresowanej różnymi dziedzinami wiedzy, obejmującą przedmioty przyrodnicze, humanistykę i języki obce.

Projekt jest skierowny do ósmoklasistów i ostatnich już uczniów oddziałów gimnazjalnych. Poprzez cykl zaplanowanych zajęć, stwarzamy niepowtarzalną szansę na poznanie naszych metod pracy, oryginalnej oferty edukacyjnej i specyfiki nauczania dwujęzycznego.

Wierzymy, że w ten sposób możemy pomóc młodzieży w dokonaniu optymalnych wyborów związanych z dalszym kształceniem.  Program zajęć obejmuje warsztaty z: chemii, biologii, geografii, matematyki, informatyki, historii, języka polskiego, hiszpańskiego i angielskiego, a w szczególności następujące tematy:

 • Kolorowa chemia
 • Practice biology in English
 •  Odkrywamy region
 • History of England
 • Maths in English
 • Programować każdy może
 • Bilingual Spanish
 • Kurzfilme – Coolfilme
 • Sing out your grammar
 • Język polski z pasją

Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy czerpiący satysfakcję z pracy z młodzieżą – dwujęzyczni nauczyciele LOB, doktorzy nauk i wykładowcy wyższych uczelni. Koordynatorem projektu jest dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Boguchwale – dr Michał Figura.

Cele, które sobie stawiamy to:

- rozszerzenie wiedzy o otaczającym świecie (tematyka zajęć wykracza poza ramy programu szkolnego),

- pomoc uczniom w uzyskaniu wysokiego wyniku na egzaminach zewnętrznych oraz
w wyborze ścieżki kształcenia na poziomie średnim i wyższym,

- rozwijanie indywidualnych zainteresowań młodzieży,

- promocja nauczania dwujęzycznego.

Rekrutacja do projektu:

Do udziału w projekcje mogą zgłaszać się uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych, którzy chcieliby poprzez praktyczne działanie poznać otaczający świat a ponadto doświadczyć czym jest autentyczne nauczanie dwujęzyczne.

Rekrutacja odbywa się na podstawie indywidualnego zgłoszenia dokonanego poprzez link:

https://goo.gl/forms/cmTpRssCErxZPbDh2

UWAGA!!!  Ilość miejsc w Projekcie jest ograniczona! Decyduje kolejność wpływu zgłoszeń. Możliwy jest także udział wyłącznie w wybranych modułach projektu zadeklarowanych przez uczestnika.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, w wybrane piątki i soboty marca oraz kwietnia 2019 roku, odpowiednio: od 10:00 do 15:15  oraz od 14:00 do 18:15. : harmonogram zajęć

Każdy uczestnik projektu „Młodzi odkrywcy” otrzyma certyfikat na podstawie, którego kandydat ubiegający się o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale na rok szkolny 2019/2020, otrzyma dodatkowe preferencje
w postępowaniu rekrutacyjnym.

Najbliższe zajęcia w ramach projektu już 8 marca!

 Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o Projekcie:

tel. 17/871 44 21

e-mail: liceum.boguchwala@gmail.com


 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij