Szkolenia metodyczne w Wielkiej Brytanii i Irlandii – lipiec 2019

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W ramach projektu Erasmus+ Edukacja szkolna, w dniach od 1 do 12 lipca 2019 r., nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, panowie Omar Cardenas i Bogdan Maciesowicz, uczestniczyli w wyjazdowym, międzynarodowym szkoleniu CLIL w Brighton (Methodology & ICT-Tools for Teacher working with CLIL).
Szkolenia metodyczne z zakresu nauczania dwujęzycznego, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych i praktyczne ćwiczenia z zastosowaniem różnych metod aktywizujących, były prowadzone w międzykontynentalnym składzie. Oprócz nauczycieli LOB-u w grupie była czwórka Niemców, jedna Włoszka i dwie Chinki. Każdy z uczestników szkolenia przeprowadził lekcję, która następnie była omawiana i analizowana. Wymiana doświadczeń dydaktycznych będzie skutkowała podniesieniem efektywności zintegrowanego nauczania treści przedmiotowych i języka.

We wtorki i czwartki, po zajęciach, zorganizowane zostały dla uczestniczących w szkoleniu nauczycieli wycieczki po centrum Brighton, Rottingdean (najstarsza część miasta, klify), Devil’s Dyke oraz Lewes.

Natomiast w okresie od 15 do 26 lipca br., w intensywnych kursach ukierunkowanych na podniesienie jakości kształcenia, realizowanych w stolicy Irlandii uczestniczyli: pani Agnieszka Czarnik, Małgorzata Buczek-Kowalik i Michał Figura.
Doktor Buczek-Kowalik doskonaliła swoje kompetencje z zakresu nauczania dwujęzycznego. Pani Czarnik wraz z dyrektorem poszukiwali z kolei inspiracji do dalszego sukcesywnego doskonalenia oferty edukacyjnej Liceum (Educating for the 21st Century: Re-imagining our Schools for our Children’s Future). Program kursu w sposób szczególny odnosił się do zagadnień nauczania w środowisku dwujęzycznym i wielokulturowym. Sporo uwagi poświęcono także wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu, zbliżeniu człowieka, poprzez odpowiednio realizowaną edukację do przyrody i społecznego środowiska zarówno lokalnego jak i globalnego. Nie zabrakło też miejsca na wspólne kształtowanie modelu nauczyciela i ucznia XXI wieku.
 
Zajęcia teoretyczne były przeplatane panelami dyskusyjnymi, międzynarodową wymianą doświadczeń, analizą materiałów filmowych odnoszących się do omawianych treści oraz zajęciami kulturowymi realizowanymi w różnego rodzaju instytucjach wspierających edukację, zlokalizowanych w Dublinie (muzea, biblioteka i inne obiekty kultury, ogród botaniczny, farma edukacyjna).

Wyjazdy szkoleniowe nauczycieli Liceum były dla nich także bodźcem do własnych eksploracji interkulturowych. Służyły ponadto poznawaniu odrębności ale i podobieństw między różnymi systemami edukacyjnymi, dzielenia się własnym doświadczeniem, budowie wniosków do dalszej pracy, a tym samym do doskonalenia jakości kształcenia oferowanego w LOB-ie.

uczestnicy

Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną tu zawartość merytoryczną.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
CzytajPL

CzytajPL

Zauważyliście już duże żółte plakaty z hasłem CZYTAJ PL? Liceum w Boguchwale po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „CZYTAJ.PL”, promującej...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij