Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce), jedną z największych imprez popularnonaukowych w Polsce.  Uczestnicy z LOB zakwalifikowali się na wykład „Zobaczyć niewidzialne” o promieniowaniu podczerwonym (co nie było łatwe, gdyż chętnych ze wszystkich szkół było 20 tysięcy).
Po wykładzie wszyscy udali się na piknik naukowy i pokazy popularnonaukowe. Można było obserwować  pokazy doświadczeń z fizyki, chemii, oraz – co zaskoczyło pewnie wielu – poznać  kilka przepisów z dziedziny kuchni molekularnej. Oprócz tego firmy z Doliny Lotniczej w przystępny sposób prezentowały swoje przedsięwzięcia, zaś koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej ESPRIT i RZIT zachęcały do zgłębiania chemii i robotyki. Sceptycy nauk ścisłych dostali do dyspozycji stoiska archeologów i historyków uzbrojenia oraz symulatory lotów.

B. Maciesowicz

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij