Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce), jedną z największych imprez popularnonaukowych w Polsce.  Uczestnicy z LOB zakwalifikowali się na wykład „Zobaczyć niewidzialne” o promieniowaniu podczerwonym (co nie było łatwe, gdyż chętnych ze wszystkich szkół było 20 tysięcy).
Po wykładzie wszyscy udali się na piknik naukowy i pokazy popularnonaukowe. Można było obserwować  pokazy doświadczeń z fizyki, chemii, oraz – co zaskoczyło pewnie wielu – poznać  kilka przepisów z dziedziny kuchni molekularnej. Oprócz tego firmy z Doliny Lotniczej w przystępny sposób prezentowały swoje przedsięwzięcia, zaś koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej ESPRIT i RZIT zachęcały do zgłębiania chemii i robotyki. Sceptycy nauk ścisłych dostali do dyspozycji stoiska archeologów i historyków uzbrojenia oraz symulatory lotów.

B. Maciesowicz

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij