Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce), jedną z największych imprez popularnonaukowych w Polsce.  Uczestnicy z LOB zakwalifikowali się na wykład „Zobaczyć niewidzialne” o promieniowaniu podczerwonym (co nie było łatwe, gdyż chętnych ze wszystkich szkół było 20 tysięcy).
Po wykładzie wszyscy udali się na piknik naukowy i pokazy popularnonaukowe. Można było obserwować  pokazy doświadczeń z fizyki, chemii, oraz – co zaskoczyło pewnie wielu – poznać  kilka przepisów z dziedziny kuchni molekularnej. Oprócz tego firmy z Doliny Lotniczej w przystępny sposób prezentowały swoje przedsięwzięcia, zaś koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej ESPRIT i RZIT zachęcały do zgłębiania chemii i robotyki. Sceptycy nauk ścisłych dostali do dyspozycji stoiska archeologów i historyków uzbrojenia oraz symulatory lotów.

B. Maciesowicz

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij