#SzkołaPamięta

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Odpowiadając na akcję MEN „Szkoła Pamięta”, której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających bohaterów wolności, szczególnie tych, związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności, uczniowie klas IA i B Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odwiedzili 25.10.2019r. miejscowy cmentarz parafialny a na nim groby bohaterów zasłużonych nie tylko dla lokalnej społeczności. Młodzież wraz z nauczycielami historii uporządkowała miejsce wiecznego spoczynku ks. ppłk. Stanisława Żytkiewicza i zapaliła na nim symboliczne znicze. Patron jednej z boguchwalskich ulic był kapelanem I Brygady Legionów, z którą odbył prawie cały szlak bojowy, od Kielc  aż po Wołyń. Odznaczony przez Komendanta Józefa Piłsudskiego Orderem Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych. Postać ks. Stanisław Żytkiewicza pozostaje w pamięci mieszkańców Boguchwały i jest ze wszech miar godna upamiętnienia.


Nauczyciele i ich podopieczni oczyścili też kwaterę żołnierzy 39 Placówki AK, którzy polegli m.in. w czasie Akcji „Burza” latem 1944r. w okolicach Boguchwały. Inicjatywa MEN sądząc po zaangażowaniu licealistów powinna być kontynuowana w następnych latach.

Artur Wiktor, Bożena Wolano

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Michał Machowski walczy w dwóch ogólnopolskich konkursach matematycznych

Michał Machowski walczy w dwóch ogólnopolskich konkursach matematycznych

Miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIIb, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, reprezentował Szkołę...

 
ZAGRANICZNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI – 2020

ZAGRANICZNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI – 2020

Od kilku lat zimowe jak i wakacyjne przerwy od zajęć dydaktyczno-wychowawczych to dla nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
 

NASZE SUKCESY »

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

9 stycznia 2020r. ogłoszono Ranking Liceów Ogólnokształcących – 2020 – Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Kolejną dumą Liceum w Boguchwale staje się Absolwentka 2019 – Kinga Ślusarczyk. Bardzo miło nam poinformować, że 10 grudnia 2019 roku Kinga odebrała stypendium...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij