#SzkołaPamięta

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Odpowiadając na akcję MEN „Szkoła Pamięta”, której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających bohaterów wolności, szczególnie tych, związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności, uczniowie klas IA i B Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odwiedzili 25.10.2019r. miejscowy cmentarz parafialny a na nim groby bohaterów zasłużonych nie tylko dla lokalnej społeczności. Młodzież wraz z nauczycielami historii uporządkowała miejsce wiecznego spoczynku ks. ppłk. Stanisława Żytkiewicza i zapaliła na nim symboliczne znicze. Patron jednej z boguchwalskich ulic był kapelanem I Brygady Legionów, z którą odbył prawie cały szlak bojowy, od Kielc  aż po Wołyń. Odznaczony przez Komendanta Józefa Piłsudskiego Orderem Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych. Postać ks. Stanisław Żytkiewicza pozostaje w pamięci mieszkańców Boguchwały i jest ze wszech miar godna upamiętnienia.


Nauczyciele i ich podopieczni oczyścili też kwaterę żołnierzy 39 Placówki AK, którzy polegli m.in. w czasie Akcji „Burza” latem 1944r. w okolicach Boguchwały. Inicjatywa MEN sądząc po zaangażowaniu licealistów powinna być kontynuowana w następnych latach.

Artur Wiktor, Bożena Wolano

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
CzytajPL

CzytajPL

Zauważyliście już duże żółte plakaty z hasłem CZYTAJ PL? Liceum w Boguchwale po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „CZYTAJ.PL”, promującej...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij