Warsztaty z j. francuskiego z Panią attachée ds. współpracy językowej w Instytucie Francuskim w Warszawie

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniu 24 października br. do Liceum w Boguchwale przyjechała Pani Roselyne Marty, attachée ds. współpracy językowej w Instytucie Francuskim w Warszawie. Odwiedziła nas na zajęciach języka francuskiego. Zajęcia trwały godzinę i przepełnione były przeróżnymi ciekawostkami i informacjami o Francji, Francuzach oraz języku francuskim. Nasz gość zadawał nam różne pytania dotyczące stereotypów oraz trudności z językiem. Pani Roselyne bardzo miło tłumaczyła wszelkie rozpoczęte tematy oraz starała się odpowiedzieć  na wszystkie nasze pytania. Dostaliśmy również karty pracy, które przedstawiały trudności Francuzów w nauce języka polskiego. Pani Roselyne wypowiadała się tylko po francusku, więc jeśli mieliśmy jakiekolwiek problem ze zrozumieniem, nasza nauczycielka nam wszystko tłumaczyła. Dostaliśmy od naszego gościa gumowe opaski w prezencie za udział w spotkaniu. Zajęcia minęły w przyjemnej atmosferze i żegnając się z Panią Roselyne byliśmy bardzo wdzięczni za poświęcony nam czas i bagaż pozostawionej wiedzy.

Uczniowie

Przydatne linki:

https://www.institutfrancais.pl

https://www.institutfrancais.pl/pl/o-nas-1113

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij