„Młodzi odkrywcy” – projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Młodzi odkrywcy to projekt edukacyjny Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale skierowany do uczniów szkół podstawowych, szczególnie zaś dedykowany ósmoklasistom.                  

Jak co roku Liceum w Boguchwale przygotowało ofertę zajęć rozwijających adresowanych do młodzieży zainteresowanej różnymi dziedzinami wiedzy, obejmującą przedmioty przyrodnicze i ścisłe, humanistykę oraz języki obce.
Poprzez cykl zaplanowanych zajęć, stwarzamy niepowtarzalną szansę na poznanie naszych metod pracy, oryginalnej oferty edukacyjnej, w tym specyfiki nauczania dwujęzycznego.
Wierzymy, że w ten sposób możemy pomóc młodzieży w dokonaniu optymalnych wyborów związanych z dalszym kształceniem.  Program zajęć obejmuje warsztaty z: biologii, geografii, matematyki, fizyki, informatyki, historii, języka polskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego i angielskiego, a także panel poświęcony mediacji.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy czerpiący satysfakcję z pracy z młodzieżą – dwujęzyczni nauczyciele LOB, doktorzy nauk i wykładowcy wyższych uczelni.

Cele, które sobie stawiamy to:
- rozszerzenie wiedzy o otaczającym świecie (tematyka zajęć wykracza poza ramy programu szkolnego),
- pomoc uczniom w wyborze optymalnej ścieżki kształcenia na poziomie średnim i wyższym,
- rozwijanie indywidualnych zainteresowań młodzieży,
- promocja nauczania dwujęzycznego.

Rekrutacja do projektu:
Do udziału w projekcje mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych, którzy chcieliby poprzez praktyczne działanie poznać otaczający świat, a ponadto sprawdzić czym jest autentyczne nauczanie dwujęzyczne. Rekrutacja odbywa się na podstawie indywidualnego zgłoszenia dokonanego poprzez link:

https://docs.google.com/forms/d/1SPGsWHUO5g6d5LEAVwt975G0zN1haX7E1m_c_Aoyb8Y/edit

UWAGA!!!  Ilość miejsc w Projekcie jest ograniczona. O przyjęciu na dany panel, decyduje kolejność wpływu zgłoszeń. Możliwy jest udział ucznia zarówno we wszystkich zaproponowanych zajęciach, jak również wyłącznie w preferowanych modułach projektu (wybrany dzień, temat).

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, w wybrane piątki i soboty marca oraz kwietnia 2020 roku (od 06.03. do 04.04.2020r.), wedle załączonego harmonogramu (piątki: od 14:30 do 17:30; soboty: od 10:00 do 13:00).

Najbliższe zajęcia w ramach projektu już 6 marca. Serdecznie zapraszamy!

Młodzi odkrywcy – harmonogram zajęć

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij