„Młodzi odkrywcy” – projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Młodzi odkrywcy to projekt edukacyjny Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale skierowany do uczniów szkół podstawowych, szczególnie zaś dedykowany ósmoklasistom.                  

Jak co roku Liceum w Boguchwale przygotowało ofertę zajęć rozwijających adresowanych do młodzieży zainteresowanej różnymi dziedzinami wiedzy, obejmującą przedmioty przyrodnicze i ścisłe, humanistykę oraz języki obce.
Poprzez cykl zaplanowanych zajęć, stwarzamy niepowtarzalną szansę na poznanie naszych metod pracy, oryginalnej oferty edukacyjnej, w tym specyfiki nauczania dwujęzycznego.
Wierzymy, że w ten sposób możemy pomóc młodzieży w dokonaniu optymalnych wyborów związanych z dalszym kształceniem.  Program zajęć obejmuje warsztaty z: biologii, geografii, matematyki, fizyki, informatyki, historii, języka polskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego i angielskiego, a także panel poświęcony mediacji.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy czerpiący satysfakcję z pracy z młodzieżą – dwujęzyczni nauczyciele LOB, doktorzy nauk i wykładowcy wyższych uczelni.

Cele, które sobie stawiamy to:
- rozszerzenie wiedzy o otaczającym świecie (tematyka zajęć wykracza poza ramy programu szkolnego),
- pomoc uczniom w wyborze optymalnej ścieżki kształcenia na poziomie średnim i wyższym,
- rozwijanie indywidualnych zainteresowań młodzieży,
- promocja nauczania dwujęzycznego.

Rekrutacja do projektu:
Do udziału w projekcje mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych, którzy chcieliby poprzez praktyczne działanie poznać otaczający świat, a ponadto sprawdzić czym jest autentyczne nauczanie dwujęzyczne. Rekrutacja odbywa się na podstawie indywidualnego zgłoszenia dokonanego poprzez link:

https://docs.google.com/forms/d/1SPGsWHUO5g6d5LEAVwt975G0zN1haX7E1m_c_Aoyb8Y/edit

UWAGA!!!  Ilość miejsc w Projekcie jest ograniczona. O przyjęciu na dany panel, decyduje kolejność wpływu zgłoszeń. Możliwy jest udział ucznia zarówno we wszystkich zaproponowanych zajęciach, jak również wyłącznie w preferowanych modułach projektu (wybrany dzień, temat).

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, w wybrane piątki i soboty marca oraz kwietnia 2020 roku (od 06.03. do 04.04.2020r.), wedle załączonego harmonogramu (piątki: od 14:30 do 17:30; soboty: od 10:00 do 13:00).

Najbliższe zajęcia w ramach projektu już 6 marca. Serdecznie zapraszamy!

Młodzi odkrywcy – harmonogram zajęć

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

We wtorek zajęcia w ramach projektu Erasmus CHEFS Clean, Healthy Environment & Fit Students w głównej mierze dotyczyły zmiany klimatu. Miały one miejsce...

 
PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

Poniedziałek to pierwszy dzień aktywności projektowej w Antalyi. Poranek spędziliśmy na zajęciach integrujących grupę w świetlicy, a także w sadzie zlokalizowanym...

 
 

NASZE SUKCESY »

Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała od lat jest największą na Podkarpaciu areną zmagań młodzieży uzdolnionej matematycznie. Miło nam poinformować,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij