„Młodzi odkrywcy” – projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Młodzi odkrywcy to projekt edukacyjny Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale skierowany do uczniów szkół podstawowych, szczególnie zaś dedykowany ósmoklasistom.                  

Jak co roku Liceum w Boguchwale przygotowało ofertę zajęć rozwijających adresowanych do młodzieży zainteresowanej różnymi dziedzinami wiedzy, obejmującą przedmioty przyrodnicze i ścisłe, humanistykę oraz języki obce.
Poprzez cykl zaplanowanych zajęć, stwarzamy niepowtarzalną szansę na poznanie naszych metod pracy, oryginalnej oferty edukacyjnej, w tym specyfiki nauczania dwujęzycznego.
Wierzymy, że w ten sposób możemy pomóc młodzieży w dokonaniu optymalnych wyborów związanych z dalszym kształceniem.  Program zajęć obejmuje warsztaty z: biologii, geografii, matematyki, fizyki, informatyki, historii, języka polskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego i angielskiego, a także panel poświęcony mediacji.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy czerpiący satysfakcję z pracy z młodzieżą – dwujęzyczni nauczyciele LOB, doktorzy nauk i wykładowcy wyższych uczelni.

Cele, które sobie stawiamy to:
- rozszerzenie wiedzy o otaczającym świecie (tematyka zajęć wykracza poza ramy programu szkolnego),
- pomoc uczniom w wyborze optymalnej ścieżki kształcenia na poziomie średnim i wyższym,
- rozwijanie indywidualnych zainteresowań młodzieży,
- promocja nauczania dwujęzycznego.

Rekrutacja do projektu:
Do udziału w projekcje mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych, którzy chcieliby poprzez praktyczne działanie poznać otaczający świat, a ponadto sprawdzić czym jest autentyczne nauczanie dwujęzyczne. Rekrutacja odbywa się na podstawie indywidualnego zgłoszenia dokonanego poprzez link:

https://docs.google.com/forms/d/1SPGsWHUO5g6d5LEAVwt975G0zN1haX7E1m_c_Aoyb8Y/edit

UWAGA!!!  Ilość miejsc w Projekcie jest ograniczona. O przyjęciu na dany panel, decyduje kolejność wpływu zgłoszeń. Możliwy jest udział ucznia zarówno we wszystkich zaproponowanych zajęciach, jak również wyłącznie w preferowanych modułach projektu (wybrany dzień, temat).

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, w wybrane piątki i soboty marca oraz kwietnia 2020 roku (od 06.03. do 04.04.2020r.), wedle załączonego harmonogramu (piątki: od 14:30 do 17:30; soboty: od 10:00 do 13:00).

Najbliższe zajęcia w ramach projektu już 6 marca. Serdecznie zapraszamy!

Młodzi odkrywcy – harmonogram zajęć

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2020 – podsumowanie

Matura 2020 – podsumowanie

W czerwcu 2020r., do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło łącznie 259272 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów...

 
Informacja dla kandydatów

Informacja dla kandydatów

Przypominamy, że 12 sierpnia, zostaną podane przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Listy te...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij