Paweł Grabias

 

Quick Links

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Education:
I graduated from English Philology at University of Rzeszów and University of Silesia. Appointed teacher with 10 years experience at teaching groups at every level. I used to teach children, youth and adults.

Aims:
Teacher’s job is my passion. I am fully engaged in taking up new challenges which trigger my development. I try to approach my students individually, trying to notice and make use of their biggest advantages.

Hobbies:

I am an optimist who always tries to look at the bright side of each situation. Besides job I am interested in English literature (W. Blake, P.B. Shelley, H.D. Thoreau, W. Whitman and many, many more), music (mainly rock) and comic book by Charles M. Schulz about adventures of a doggy called Snoopy. I adore Bieszczady mountains and love going back there whenever I can.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Nowiny24.pl (14.04.2022)

Nowiny24.pl (14.04.2022)

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale wkrótce rozpocznie proces rekrutacji uczniów na rok szkolny 2022/2023. Tegoroczni ósmoklasiści...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij