Język polski w LOB nie jest nudny!

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Język polski w LOB nie jest nudny – nawet podczas kwarantanny. Dziś prezentujemy Wam kilka z naszych działań projektowych. Tych prowadzonych jeszcze w szkole i tych, które robimy zdalnie.

Grupa rozszerzona po SP w ciekawy sposób zmierzyła się z „Królem Edypem” oraz „Antygoną” Sofoklesa. Najpierw przeprowadziliśmy prawdziwe śledztwo, podczas którego wykorzystywaliśmy najnowsze metody kryminalistyczne, takie jak sekcja zwłok czy zbieranie dowodów. Wszystkie nasze działania miały na celu wykrycie prawdziwego zabójcy króla Lajosa… Gdy już przesłuchaliśmy świadków, sporządziliśmy portret pamięciowy i poprosiliśmy policyjnego eksperta o portret psychologiczny zabójcy ….szybko doprowadziliśmy go przed oblicze sądu! Rozprawa była długa, obrońca zaciekle bronił swojego klienta, lecz prokurator raz dwa udowodnił Edypowi jego winy. Sędzia wraz z ławnikami musieli podjąć trudną decyzję , w wyniku której nasz Edyp skazany został na surową karę.

Na kwarantannie zaś nasi uczniowie łączą swoje talenty plastyczne z wiedzą polonistyczną – efektem są przepiękne plakaty na temat życia i twórczości Jana Kochanowskiego.

Klasa pierwsza po gimnazjum także nie próżnuje! Epokę renesansu podsumowaliśmy w nietypowy sposób – przygotowując przemówienia i przy okazji ćwicząc zdolności retoryczne.

Gabrysia Szczepan zabrała nas na spacer po przepięknej renesansowej Florencji, Magda Stachura wcielając się w rolę lekarza psychiatry opowiedziała jak przebiegała terapia Lady Makbet, Gabrysia Michalak w roli adwokata Makbeta udowadniała, iż stał się on jedynie ofiarą własnej żony, Szymon Leja pokazał, czego Makbet nauczył się od Edypa, a  Mateusz Pytel jako Jan Kochanowski ubiegał się o stanowisko… rektora UJ.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Projekt „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students” moduł pierwszy – Rumunia

Projekt „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students” moduł pierwszy – Rumunia

W dniach 8-15.10.2022r. dziesięcioosobowa grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przebywała w rumuńskim Botosani...

 
SZKOŁA PAMIĘTA 2022

SZKOŁA PAMIĘTA 2022

W ramach czwartej edycji Akcji MEiN „Szkoła Pamięta” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij