Język polski w LOB nie jest nudny!

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Język polski w LOB nie jest nudny – nawet podczas kwarantanny. Dziś prezentujemy Wam kilka z naszych działań projektowych. Tych prowadzonych jeszcze w szkole i tych, które robimy zdalnie.

Grupa rozszerzona po SP w ciekawy sposób zmierzyła się z „Królem Edypem” oraz „Antygoną” Sofoklesa. Najpierw przeprowadziliśmy prawdziwe śledztwo, podczas którego wykorzystywaliśmy najnowsze metody kryminalistyczne, takie jak sekcja zwłok czy zbieranie dowodów. Wszystkie nasze działania miały na celu wykrycie prawdziwego zabójcy króla Lajosa… Gdy już przesłuchaliśmy świadków, sporządziliśmy portret pamięciowy i poprosiliśmy policyjnego eksperta o portret psychologiczny zabójcy ….szybko doprowadziliśmy go przed oblicze sądu! Rozprawa była długa, obrońca zaciekle bronił swojego klienta, lecz prokurator raz dwa udowodnił Edypowi jego winy. Sędzia wraz z ławnikami musieli podjąć trudną decyzję , w wyniku której nasz Edyp skazany został na surową karę.

Na kwarantannie zaś nasi uczniowie łączą swoje talenty plastyczne z wiedzą polonistyczną – efektem są przepiękne plakaty na temat życia i twórczości Jana Kochanowskiego.

Klasa pierwsza po gimnazjum także nie próżnuje! Epokę renesansu podsumowaliśmy w nietypowy sposób – przygotowując przemówienia i przy okazji ćwicząc zdolności retoryczne.

Gabrysia Szczepan zabrała nas na spacer po przepięknej renesansowej Florencji, Magda Stachura wcielając się w rolę lekarza psychiatry opowiedziała jak przebiegała terapia Lady Makbet, Gabrysia Michalak w roli adwokata Makbeta udowadniała, iż stał się on jedynie ofiarą własnej żony, Szymon Leja pokazał, czego Makbet nauczył się od Edypa, a  Mateusz Pytel jako Jan Kochanowski ubiegał się o stanowisko… rektora UJ.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

PROJEKT ERASMUS+. RELACJA Z WYJAZDU cz.3.

We wtorek zajęcia w ramach projektu Erasmus CHEFS Clean, Healthy Environment & Fit Students w głównej mierze dotyczyły zmiany klimatu. Miały one miejsce...

 
PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

PROJEKT ERASMUS +. RELACJA Z WYJAZDU cz.2.

Poniedziałek to pierwszy dzień aktywności projektowej w Antalyi. Poranek spędziliśmy na zajęciach integrujących grupę w świetlicy, a także w sadzie zlokalizowanym...

 
 

NASZE SUKCESY »

Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Wyróżnienie w finale XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała

Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała od lat jest największą na Podkarpaciu areną zmagań młodzieży uzdolnionej matematycznie. Miło nam poinformować,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij