Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej o udzieleniu zezwolenia na utworzenie od 1 września 2020 roku oddziału międzynarodowego w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale i realizację programu The International Baccalaureate Diploma Programme (IB DP).

Celem działania oddziału międzynarodowego jest wykształcenie ambitnych, kreatywnych obywateli świata, świadomych własnej wartości i tożsamości, potrafiących krytycznie analizować otaczającą ich rzeczywistość i niestrudzenie poszerzających własne horyzonty.

W klasie I i II oddziału międzynarodowego (tzw. pre-IB) realizowane będą programy nauczania zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego obowiązującą w liceum ogólnokształcącym (w formule tożsamej do rozwiązań stosowanych w LOB w klasach dwujęzycznych).

W klasie III i IV oddziału międzynarodowego zostanie wdrożony dwuletni program IB DP obejmujący pięć grup przedmiotowych:
- studium literatury
- języki obce
- nauki społeczne
- nauki eksperymentalne
- matematykę.
W ramach programu uczeń będzie realizował sześć wybranych przedmiotów z przytoczonych powyżej grup, w tym co najmniej 3 na poziomie wyższym, a pozostałe na standardowym (podstawowym) oraz obowiązkowo zajęcia z teorii wiedzy i CAS – Creativity Activity Service (kreatywność, aktywność, wolontariat). Ponadto każdy uczeń oddziału przygotuje pracę dyplomową tzw. Extended Essay.

Zgodnie z przepisami prawa szkoła zapewnia uczniowi oddziału międzynarodowego możliwość przejścia, na każdym etapie nauczania do edukacji tradycyjnej, w oddziale realizującym polską ścieżkę kształcenia.
Zachęcamy wszystkich ambitnych uczniów, szczególnie zaś tych z terenu województwa Podkarpackiego, do skorzystania z wyjątkowej oferty edukacyjnej.
Nigdy nie jest za późno na weryfikację swoich wyborów odnośnie edukacji!  

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem Liceum (drogą e-mail: liceum.boguchwala@gmail.com lub telefonicznie 17 8714421).

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Informuję, że od poniedziałku (19 października 2020r.), wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na obszarze stref...

 
Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij