WARTO CZYTAĆ

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy książki o wartości 15 000zł. Znajdują się wśród nich lektury (pozycje z nowej podstawy programowej i programu matury międzynarodowej – IB), beletrystyka zgodna z Waszymi preferencjami, nowości wydawnicze, literatura popularnonaukowa, a przede wszystkim 90 tytułów w j. angielskim, razem 476 książek.

O walorach czytania nie trzeba pewnie nikogo przekonywać, ale nieustannie należy o tym przypominać. Mimo tego, że obecnie film i obraz zyskują większą popularność, to kultura słowa nigdy nie straci na wartości. W obecnym czasie dobra książka może być doskonałym sposobem na przyjemniejsze spędzenie czasu kwarantanny. Nie ulega wątpliwości, że młodsze pokolenie bardziej docenia książki w wersji elektronicznej, lecz nie wszystkie znajdują się w takiej odsłonie. Dofinansowanie z projektu do zakupu książek, które otrzymało Liceum, pozwoliło na zakup najciekawszych i najbardziej wartościowych pod względem edukacyjnym pozycji.

Zachęcamy uczniów także do wzięcia udziału w naszych projektach z wykorzystaniem nowego księgozbioru m. in. tworzenie listy bestsellerów, sesji z książką, pisania recenzji o przeczytanych książkach, tworzenia plakatów i zapoznania się z książkami o metodach czytania, zapamiętywania.

dr Beata Sołczyk

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Miłosz Jachyra – laureatem konkursu matematycznego

Miłosz Jachyra – laureatem konkursu matematycznego

Wyjątkowo miło nam poinformować: Miłosz Jachyra uczeń klasy 2d (dwujęzycznej) Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale jest Laureatem...

 
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Wyższa jakość edukacji w Gminie Boguchwała”

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Wyższa jakość edukacji w Gminie Boguchwała”

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale było jednym z beneficjentów projektu edukacyjnego: Wyższa jakość edukacji w Gminie Boguchwała....

 
 

NASZE SUKCESY »

Miłosz Jachyra – laureatem konkursu matematycznego

Miłosz Jachyra – laureatem konkursu matematycznego

Wyjątkowo miło nam poinformować: Miłosz Jachyra uczeń klasy 2d (dwujęzycznej) Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale jest Laureatem...

 
Sukces w Olimpiadzie Języka Francuskiego

Sukces w Olimpiadzie Języka Francuskiego

Miło nam poinformować, że uczeń Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, Tymoteusz Louis z kl. 2b zakwalifikował się do etapu...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij