Tytuł Brązowej Szkoły 2021

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Ranking organizowany rokrocznie przez Fundację Edukacyjną Perspektywy umożliwia porównywanie szkół, sprawdzanie ich sukcesów i wyników. Tym samym jest ważnym drogowskazem dla uczniów szkół podstawowych przy planowaniu dalszych etapów kształcenia.

W skład Kapituły Rankingu Liceów i Techników wchodzili przedstawiciele trzech środowisk:

  • przewodniczący i przedstawiciele komitetów głównych olimpiad,
  • dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz
  • członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

W rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 ujęto 1000 najlepszych liceów w Polsce. Uwzględnia on szkoły, w których w czerwcu 2020 r. wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo przez wszystkich uczniów, były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. W ustaleniu pozycji szkół uwzględniono jednak wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W odniesieniu do szkół dwujęzycznych (LO w Boguchwale) dodatkowo brano pod uwagę wyniki z języka obcego na poziomie dwujęzycznym.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale uplasowało się tym razem na 30 pozycji w skali województwa (550 lokata w Polsce), uzyskując tytuł Brązowej Szkoły 2021.

Z punktu widzenia uczniów Liceum i ich rodziców najważniejsza jest utrzymująca się od lat, na porównywalnym poziomie, pozycja Liceum  w Rankingu. Lokata ta stanowi wypadkową pracy i zaangażowania tak uczniów jak i nauczycieli. Okoliczność ta jest szczególnie ważna w kontekście atmosfery niepewności i niezwykłości rozwiązań organizacyjnych w jakiej odbywała się matura 2020r.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij