Erasmus + (mobilność kadry edukacyjnej)

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Od lat Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale bierze udział w programie Erasmus+. Obecnie w ramach akcji Mobilność kadry edukacyjnej realizuje projekt o nazwie: Podniesienie metodycznych i językowych kompetencji nauczycieli (zaplanowany do realizacji na lata 2019-2021) oraz projekt o nazwie: Z nowym spojrzeniem w drugą dekadę (przypada na lata 2020-2022). Oba przedsięwzięcia zakładają łącznie 16 dwutygodniowych szkoleń na Malcie, w Irlandii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

W tym roku kolejną beneficjentką, pierwszego z wymienionych projektów, została Pani Bożena Wolano, nauczycielka języka polskiego i historii. W dniach 22.01.2021 r. – 5.02. 2021 r. przebywała w ośrodku szkoleniowym Exectutive Training Institute na Malcie, uczestnicząc w kursie metodologicznym pt. „Methodology & ICT- Tools for Teachers Working with CLIL”.

Kurs zawierał zarówno teoretyczne aspekty metodologii nauczania historii stosowanej w systemie CLIL, jak również praktyczne działania, polegające na przeprowadzeniu zajęć w języku angielskim. Szczególny nacisk położony został na nowoczesne technologie wykorzystywane w codziennej pracy oraz umiejętność wdrożenia ich w zadania projektowe. Kurs był zdecydowanie inny od wszystkich poprzednich doświadczeń nauczycieli LOB, ponieważ ze względów na reżim sanitarny odbywał się w formule jeden do jednego (jeden prowadzący zajęcia – jeden kursant).

W czasie wolnym od zajęć pani Wolano zwiedzała wyspiarski kraj, poznając jego piękną tradycję, kolory i zapachy.

 

Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną tu zawartość merytoryczną.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij