Wymiana międzynarodowa Polska-Nepal-Niemcy

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 16-27.09.2022 11-osobowa grupa uczniów LOB z klas 2 i 3 wraz z dwoma nauczycielkami – panią Jadwiga Czachor i panią Agnieszką Czarnik – przebywa w Niemczech w Saarlandzie, biorąc udział w międzynarodowym projekcie: Tri-national schoolgarden- exchange Poland/Nepal/Germany,  realizowanym w języku angielskim.
Celem projektu jest refleksja nad wagą zrównoważonego rozwoju, czyli najkrócej mówiąc – solidarności międzypokoleniowej. Poszanowanie środowiska, postęp społeczny i wzrost gospodarczy – nad tymi aspektami skupia się młodzież polska, niemiecka i nepalska, wymieniając spostrzeżenia i formułując wnioski na przyszłość. Wielkim walorem projektu jest wzbogacanie doświadczeń i refleksji uczniów boguchwalskiego liceum o możliwość bezpośredniej współpracy i rozmów z uczniami nie tylko z Europy, ale i z Azji.
W programie, oprócz warsztatów dotyczących zrównoważonego rozwoju, również zwiedzanie Saarbrücken – stolicy Saarlandu, wizyta w Parlamencie Europejskim w Straßburgu, odwiedziny w Ludwigsgymnasium  w Saarbrücken,  związane z prowadzeniem w ramach wspomnianego projektu przyszkolnego, doświadczalnego ogródka oraz oczywiście mnóstwo rozmów, gier i zabaw integracyjnych, będących z pewnością zapowiedzią trwałych i pięknych międzynarodowych przyjaźni.

Na codzienną krótką fotorelację z wyjazdu zapraszamy na FB oraz Instagram.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Projekt „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students” moduł pierwszy – Rumunia

Projekt „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students” moduł pierwszy – Rumunia

W dniach 8-15.10.2022r. dziesięcioosobowa grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przebywała w rumuńskim Botosani...

 
SZKOŁA PAMIĘTA 2022

SZKOŁA PAMIĘTA 2022

W ramach czwartej edycji Akcji MEiN „Szkoła Pamięta” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij