Wymiana międzynarodowa Polska-Nepal-Niemcy

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 16-27.09.2022 11-osobowa grupa uczniów LOB z klas 2 i 3 wraz z dwoma nauczycielkami – panią Jadwiga Czachor i panią Agnieszką Czarnik – przebywa w Niemczech w Saarlandzie, biorąc udział w międzynarodowym projekcie: Tri-national schoolgarden- exchange Poland/Nepal/Germany,  realizowanym w języku angielskim.
Celem projektu jest refleksja nad wagą zrównoważonego rozwoju, czyli najkrócej mówiąc – solidarności międzypokoleniowej. Poszanowanie środowiska, postęp społeczny i wzrost gospodarczy – nad tymi aspektami skupia się młodzież polska, niemiecka i nepalska, wymieniając spostrzeżenia i formułując wnioski na przyszłość. Wielkim walorem projektu jest wzbogacanie doświadczeń i refleksji uczniów boguchwalskiego liceum o możliwość bezpośredniej współpracy i rozmów z uczniami nie tylko z Europy, ale i z Azji.
W programie, oprócz warsztatów dotyczących zrównoważonego rozwoju, również zwiedzanie Saarbrücken – stolicy Saarlandu, wizyta w Parlamencie Europejskim w Straßburgu, odwiedziny w Ludwigsgymnasium  w Saarbrücken,  związane z prowadzeniem w ramach wspomnianego projektu przyszkolnego, doświadczalnego ogródka oraz oczywiście mnóstwo rozmów, gier i zabaw integracyjnych, będących z pewnością zapowiedzią trwałych i pięknych międzynarodowych przyjaźni.

Na codzienną krótką fotorelację z wyjazdu zapraszamy na FB oraz Instagram.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Dzień sportu w LOB

Dzień sportu w LOB

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznym w Boguchwale odbył się Dzień Sportu. To wydarzenie, organizowane...

 
V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

W dniu 2 czerwca 2023 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności Bilinguis zorganizowało V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych pod hasłem: Edukacja...

 
 

NASZE SUKCESY »

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

W maju 2023r. rozstrzygnięto piątą edycję Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ „Bezpieczna Szkoła”. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi...

 
Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij