LOB w Rankingu Liceów portalu WaszaEdukcja.pl

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Miło nam poinformować, że według najnowszego Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych 2023 opracowanego przez Portal WaszaEdukacja.pl, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale znalazło się wśród pięciuset najlepszych liceów w kraju (zajęło 485 miejsce).

Ranking podzielono na dwie kategorie szkół: Licea oraz Technika. W rankingu Liceów, oceniono 1869 publicznych oraz niepublicznych szkół z całego kraju.

Przy tworzeniu rankingu liceów, uwzględnione zostały różnorodne kryteria, mające zapewnić obiektywne i kompleksowe podejście (wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej [EWD] z lat 2020-2022).

Rezultaty z matury podstawowej stanowią 25%, a te z egzaminów na poziomie rozszerzonym 35% ogólnego wyniku szkoły; wskaźnik EWD daje kolejne 25%, za pozostałe punkty, odpowiadają zaś wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

Ranking ma charakter porównawczy i może być pomocnym narzędziem dla uczniów i ich rodziców przy wyborze szkoły średniej:

 https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/licea

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Dzień sportu w LOB

Dzień sportu w LOB

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznym w Boguchwale odbył się Dzień Sportu. To wydarzenie, organizowane...

 
V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

W dniu 2 czerwca 2023 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności Bilinguis zorganizowało V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych pod hasłem: Edukacja...

 
 

NASZE SUKCESY »

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

Tytuł Bezpiecznej Szkoły 2023 dla LO w Boguchwale

W maju 2023r. rozstrzygnięto piątą edycję Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ „Bezpieczna Szkoła”. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi...

 
Sukces uczennicy klasy 4c

Sukces uczennicy klasy 4c

Gratulujemy Martynie Borowiec uczennicy kl 4c zdobycia tytułu laureata z chemii w 8 edycji konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” organizowany...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij