Nowy rozdział w edukacji LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przystępują po raz pierwszy do matury międzynarodowej – International Baccalaureate Diploma Programme.

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale otwiera tym samym kolejny rozdział w swojej historii edukacyjnej.  To wyjątkowe wydarzenie stanowi kamień milowy w rozwoju placówki oraz jej uczniów, którzy stają przed nowymi wyzwaniami i możliwościami – mówi Koordynator Programu Pani mgr Zofia Machnicka.

Przystąpienie do matury międzynarodowej jest nie tylko krokiem w kierunku globalnej edukacji, ale także okazją dla uczniów do zdobycia prestiżowego dyplomu, uznawanego na całym świecie. Program IB stawia wysokie wymagania, sprawdzając nie tylko wiedzę uczniów, ale także ich umiejętności analityczne, zdolność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przygotowywali się do tego wyzwania pod kierunkiem nauczycieli posiadających odpowiednie certyfikaty, którzy wspierali ich w zdobywaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu na egzaminie. Praca zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, wymagała od uczniów zaangażowania, samodyscypliny i determinacji, co przekłada się na ich rozwój osobisty i akademicki.

Matury próbne przyniosły obiecujące wyniki, co jest dowodem solidnego przygotowania uczniów do egzaminu. Dobrze zdane testy są motywacją do dalszych wysiłków i potwierdzeniem, że Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale to szkoła ambitna, o wysokim poziomie edukacyjnym.

Przystąpienie do matury międzynarodowej, z różnych przedmiotów, jest także okazją dla uczniów do poszerzenia swoich horyzontów edukacyjnych i kulturowych. Kontakt z międzynarodowym systemem edukacji otwiera drzwi do globalnej współpracy i wymiany doświadczeń co może przyczynić się do rozwoju wielorakich umiejętności niezbędnych na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Dla całej społeczności szkolnej to dowód na to, że LOB nieustannie podnosi standardy nauczania i przygotowuje uczniów do wyzwań XXI wieku.

Tegoroczna matura IB  trwa od 24 kwietnia do 15 maja . Trzymamy wszyscy za naszych maturzystów kciuki i życzymy powodzenia!

mgr Barbara Binduga

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Absolwenci LOB

Absolwenci LOB

Kolejni absolwenci LOB, rocznik 2023 odwiedzają nas, każde takie spotkanie niesie dużo radości i mnóstwo wspomnień. Rozmawialiśmy o tym, co było, jak sytuacja...

 
LICEUM W RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

LICEUM W RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżnienia szkół ponadpodstawowych, które wspierają uczniów w działaniach społecznym. Uczniowie klasy 3C – Emilia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LICEUM W RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

LICEUM W RANKINGU SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii to forma wyróżnienia szkół ponadpodstawowych, które wspierają uczniów w działaniach społecznym. Uczniowie klasy 3C – Emilia...

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Mai Jachyry

7 grudnia 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono dyplomy Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij