WSPÓŁPRACA UNIWERSYTECKA GEOGRAFII

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale nawiązało współpracę w zakresie geografii z Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie. Jest to najbliżej Boguchwały położony naukowy ośrodek geografii, z uwagi na brak takowego w Rzeszowie. W ramach współpracy dostaliśmy m.in. zaproszenie na cotygodniowe odczyty Polskiego Towarzystwa Geograficznego, na których swoje referaty naukowe bądź relacje z podróży przedstawiają sławy krajowej geografii.

Co więcej, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale uzyskali również dostęp do wirtualnego kampusu UMCS – interaktywnej platformy e-learningowej.  Już teraz funkcjonuje tam kurs pt. „olimpiada geograficzna”. Jego długofalowym celem jest ułatwienie uczniom LOB przygotowanie się do awansu do finału olimpiady geograficznej. Również niebiorący udziału w olimpiadzie młodzi pasjonaci geografii znajdą tam coś dla siebie. Już teraz zamieszczono tam m.in.:

  • kilkadziesiąt linków do stron internetowych o tematyce geograficznej, w tym do bezpłatnie udostępnianych filmów dokumentalnych, fabularnych i podróżniczych,
  • kilkanaście artykułów popularnonaukowych z zakresu geografii,
  • prace naukowe uczniów LOB, którym udało się zakwalifikować do etapu okręgowego olimpiady geograficznej,
  • historię występów naszych uczniów w olimpiadzie geograficznej,
  • tytuły polecanych książek i filmów fabularnych o tematyce okołogeograficznej.

Wkrótce wiele, wiele więcej. Platforma będzie systematycznie rozbudowywana. Jest tam możliwość prowadzenia bloga, forum, przeprowadzania wirtualnych testów itp. Wszyscy zainteresowani geografią uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale mogą otrzymać dostęp do nowoutworzonego kursu distance learning po uprzednim zgłoszeniu się do nauczyciela geografii w celu otrzymania klucza dostępu. Zapraszamy do odwiedzin wirtualnego kampusu UMCS.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij