WSPÓŁPRACA UNIWERSYTECKA GEOGRAFII

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale nawiązało współpracę w zakresie geografii z Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie. Jest to najbliżej Boguchwały położony naukowy ośrodek geografii, z uwagi na brak takowego w Rzeszowie. W ramach współpracy dostaliśmy m.in. zaproszenie na cotygodniowe odczyty Polskiego Towarzystwa Geograficznego, na których swoje referaty naukowe bądź relacje z podróży przedstawiają sławy krajowej geografii.

Co więcej, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale uzyskali również dostęp do wirtualnego kampusu UMCS – interaktywnej platformy e-learningowej.  Już teraz funkcjonuje tam kurs pt. „olimpiada geograficzna”. Jego długofalowym celem jest ułatwienie uczniom LOB przygotowanie się do awansu do finału olimpiady geograficznej. Również niebiorący udziału w olimpiadzie młodzi pasjonaci geografii znajdą tam coś dla siebie. Już teraz zamieszczono tam m.in.:

  • kilkadziesiąt linków do stron internetowych o tematyce geograficznej, w tym do bezpłatnie udostępnianych filmów dokumentalnych, fabularnych i podróżniczych,
  • kilkanaście artykułów popularnonaukowych z zakresu geografii,
  • prace naukowe uczniów LOB, którym udało się zakwalifikować do etapu okręgowego olimpiady geograficznej,
  • historię występów naszych uczniów w olimpiadzie geograficznej,
  • tytuły polecanych książek i filmów fabularnych o tematyce okołogeograficznej.

Wkrótce wiele, wiele więcej. Platforma będzie systematycznie rozbudowywana. Jest tam możliwość prowadzenia bloga, forum, przeprowadzania wirtualnych testów itp. Wszyscy zainteresowani geografią uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale mogą otrzymać dostęp do nowoutworzonego kursu distance learning po uprzednim zgłoszeniu się do nauczyciela geografii w celu otrzymania klucza dostępu. Zapraszamy do odwiedzin wirtualnego kampusu UMCS.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij