WSPÓŁPRACA UNIWERSYTECKA GEOGRAFII

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale nawiązało współpracę w zakresie geografii z Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie. Jest to najbliżej Boguchwały położony naukowy ośrodek geografii, z uwagi na brak takowego w Rzeszowie. W ramach współpracy dostaliśmy m.in. zaproszenie na cotygodniowe odczyty Polskiego Towarzystwa Geograficznego, na których swoje referaty naukowe bądź relacje z podróży przedstawiają sławy krajowej geografii.

Co więcej, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale uzyskali również dostęp do wirtualnego kampusu UMCS – interaktywnej platformy e-learningowej.  Już teraz funkcjonuje tam kurs pt. „olimpiada geograficzna”. Jego długofalowym celem jest ułatwienie uczniom LOB przygotowanie się do awansu do finału olimpiady geograficznej. Również niebiorący udziału w olimpiadzie młodzi pasjonaci geografii znajdą tam coś dla siebie. Już teraz zamieszczono tam m.in.:

  • kilkadziesiąt linków do stron internetowych o tematyce geograficznej, w tym do bezpłatnie udostępnianych filmów dokumentalnych, fabularnych i podróżniczych,
  • kilkanaście artykułów popularnonaukowych z zakresu geografii,
  • prace naukowe uczniów LOB, którym udało się zakwalifikować do etapu okręgowego olimpiady geograficznej,
  • historię występów naszych uczniów w olimpiadzie geograficznej,
  • tytuły polecanych książek i filmów fabularnych o tematyce okołogeograficznej.

Wkrótce wiele, wiele więcej. Platforma będzie systematycznie rozbudowywana. Jest tam możliwość prowadzenia bloga, forum, przeprowadzania wirtualnych testów itp. Wszyscy zainteresowani geografią uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale mogą otrzymać dostęp do nowoutworzonego kursu distance learning po uprzednim zgłoszeniu się do nauczyciela geografii w celu otrzymania klucza dostępu. Zapraszamy do odwiedzin wirtualnego kampusu UMCS.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij