Wycieczka klas pierwszych do Warszawy

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Cel Warszawapierwszy dzień pobytu

W dniach 9-10 maja 2013 roku klasy pierwsze Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Podstawowym celem wycieczki była realizacja idei kształcenia poprzez podróże. Służyła mu już trwająca kilka godzin jazda autokarem do stolicy. Profesor Hubert Maj raz po raz przekazywał dawkę ciekawostek na temat miejscowości i województw przez, które prowadziła trasa naszego przejazdu. Po dotarciu do celu wyprawy, przystąpiliśmy pod opieką niecodziennej pani przewodnik do zwiedzania pozostałości dawnej Warszawy. Młodzież miała okazję przyjrzeć się rekonstrukcji Zamku Królewskiego, kamienicom Starego Miasta, murom obronnym, pałacom należącym kiedyś do magnaterii, licznym tablicom pamiątkowym i pomnikom, a przy okazji wysłuchać wielu informacji, często takich, których uczniowie zapewne sami nigdy by nie znaleźli.

Drugą część dnia wypełniło zwiedzanie Powązek, na których szczególnie dużo uwagi pani przewodnik poświęciła mogiłom bohaterów poległych w powstaniu warszawskim. Na koniec pełnego wrażeń dnia uczestnicy wycieczki mieli okazję pospacerować po niezwykłych ogrodach założonych na dachach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Drugi dzień – Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Powstania Warszawskiego

Drugi dzień pobytu w Warszawie rozpoczął się od kilkugodzinnego zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Tu młodzież mogła na własną rękę pobawić się w młodego odkrywcę, przeprowadzić szereg eksperymentów z zakresu biologii, a przede wszystkim doskonale się bawić, w myśl zasady, że nauka nie musi być nudna.

Kolejnym punktem wycieczki, dla niektórych jej uczestników chyba najważniejszym (mam tu na myśli pasjonatów historii z klasy 1 b), było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Reasumując, wszyscy niezależnie od swoich pasji i zainteresowań, w trakcie tak pomyślanej wycieczki mogli znaleźć dla siebie coś wyjątkowego co sprawiło, że zapamiętają ją na długo. Dlatego mimo naturalnego po tak pełnej wrażeń wyprawie zmęczenia, uczniowie wracali do Boguchwały bardzo zadowoleni.

 GALERIA ZDJĘĆ

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

WARTO CZYTAĆ

WARTO CZYTAĆ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa...

 
Nabór do oddziałów międzynarodowych

Nabór do oddziałów międzynarodowych

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, od września 2020 roku, daje pozytywnie zmotywowanej do pracy młodzieży, obok kształcenia...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij