Szkolenia w Anglii ukończone

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

   Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale oraz Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale – Hubert Maj (nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości) i Monika Towarnicka (nauczyciel języka angielskiego) wzięli udział w 2-tygodniowym szkoleniu zagranicznym dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zakwalifikowali się do niego z programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius – Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w wyniku postępowania rekrutacyjnego prowadzonego na szczeblu europejskim.

   Szkolenia „CLIL Methodology in Practice” oraz „EFL Methodology in Practice” zorganizowane były przez Richard Language College w Bournemouth, na południu Anglii. Miały one charakter językowo-metodyczny. Na zajęciach przedpołudniowych zakwalifikowani nauczyciele z różnych krajów rozwijali swoje kompetencje językowe, a na zajęciach popołudniowych poznawali metody nauczania dwujęzycznego oraz metodykę nauczania języków obcych.

   W czasie wolnym, wieczorami oraz podczas weekendu, proponowano studentom szkoły (awięc również naszym nauczycielom) wzięcie udziału w szerokiej ofercie zajęć integracyjno-rozrywkowych. Poznaniu codziennych zwyczajów i kuchni angielskiej sprzyjało zakwaterowanie u rodzin współpracujących z Richard Language College. Podstawową jednak korzyścią szkolenia było zrozumienie problemów towarzyszących nauczaniu dwujęzycznemu i możliwościom ich rozwiązywania, oraz poznanie najnowszych trendów obowiązujących w metodyce nauczania języka angielskiego i nauczania dwujęzycznego.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij