Szkolenia w Anglii ukończone

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

   Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale oraz Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale – Hubert Maj (nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości) i Monika Towarnicka (nauczyciel języka angielskiego) wzięli udział w 2-tygodniowym szkoleniu zagranicznym dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zakwalifikowali się do niego z programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius – Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w wyniku postępowania rekrutacyjnego prowadzonego na szczeblu europejskim.

   Szkolenia „CLIL Methodology in Practice” oraz „EFL Methodology in Practice” zorganizowane były przez Richard Language College w Bournemouth, na południu Anglii. Miały one charakter językowo-metodyczny. Na zajęciach przedpołudniowych zakwalifikowani nauczyciele z różnych krajów rozwijali swoje kompetencje językowe, a na zajęciach popołudniowych poznawali metody nauczania dwujęzycznego oraz metodykę nauczania języków obcych.

   W czasie wolnym, wieczorami oraz podczas weekendu, proponowano studentom szkoły (awięc również naszym nauczycielom) wzięcie udziału w szerokiej ofercie zajęć integracyjno-rozrywkowych. Poznaniu codziennych zwyczajów i kuchni angielskiej sprzyjało zakwaterowanie u rodzin współpracujących z Richard Language College. Podstawową jednak korzyścią szkolenia było zrozumienie problemów towarzyszących nauczaniu dwujęzycznemu i możliwościom ich rozwiązywania, oraz poznanie najnowszych trendów obowiązujących w metodyce nauczania języka angielskiego i nauczania dwujęzycznego.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij