Szkolenia w Anglii ukończone

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

   Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale oraz Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale – Hubert Maj (nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości) i Monika Towarnicka (nauczyciel języka angielskiego) wzięli udział w 2-tygodniowym szkoleniu zagranicznym dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zakwalifikowali się do niego z programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius – Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w wyniku postępowania rekrutacyjnego prowadzonego na szczeblu europejskim.

   Szkolenia „CLIL Methodology in Practice” oraz „EFL Methodology in Practice” zorganizowane były przez Richard Language College w Bournemouth, na południu Anglii. Miały one charakter językowo-metodyczny. Na zajęciach przedpołudniowych zakwalifikowani nauczyciele z różnych krajów rozwijali swoje kompetencje językowe, a na zajęciach popołudniowych poznawali metody nauczania dwujęzycznego oraz metodykę nauczania języków obcych.

   W czasie wolnym, wieczorami oraz podczas weekendu, proponowano studentom szkoły (awięc również naszym nauczycielom) wzięcie udziału w szerokiej ofercie zajęć integracyjno-rozrywkowych. Poznaniu codziennych zwyczajów i kuchni angielskiej sprzyjało zakwaterowanie u rodzin współpracujących z Richard Language College. Podstawową jednak korzyścią szkolenia było zrozumienie problemów towarzyszących nauczaniu dwujęzycznemu i możliwościom ich rozwiązywania, oraz poznanie najnowszych trendów obowiązujących w metodyce nauczania języka angielskiego i nauczania dwujęzycznego.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij