Wycieczka w Tatry

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 5-6 maja 2014 roku uczniowie klas pierwszych i drugich Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale wzięli udział w wycieczce w Tatry. Celem podróży był nie tylko relaks, ale także zdobywanie wiedzy. Jadąc autokarem dowiedzieliśmy się bardzo wiele przydatnych i interesujących informacji na temat miejscowości, przez które przejeżdżaliśmy. Kiedy dotarliśmy na miejsce dołączył do nas sympatyczny i co bardzo ważne, ciekawie opowiadający przewodnik tatrzański. Najpierw udaliśmy się do przepięknej Doliny Kościeliskiej. Gdy dotarliśmy do schroniska turystycznego ujrzeliśmy wspaniały widok na góry. Uczniowie odpoczywali po długiej wyprawie i robili zdjęcia. Jednak to nie był koniec wrażeń. W drodze powrotnej poszliśmy nad Smreczyński Staw, a następnie przeszliśmy Wąwozem Kraków, gdzie na końcu trasy znajdowała się Smocza Jama. Potem pojechaliśmy autobusem na Cmentarz na Pęksowym Brzysku, na którym znajdują się nagrobki m.in.: Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Jana Długosza. Wieczorem zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy pyszną obiadokolację. O 20.30 odbyła się dyskoteka. Tak zakończył się pierwszy dzień wycieczki.

W drugi dzień wyruszyliśmy nad Morskie Oko. Po przejażdżce bryczkami i pieszym spacerze nad jezioro poszliśmy nad Czarny Staw. Szlak był wyjątkowo trudny i stromy, a śliskie kamienie pokryte śniegiem nie ułatwiały drogi. Dzięki wspólnym siłom i wzajemnej pomocy udało się pokonać trasę. Zmęczeni dotarliśmy do autokaru i razem z przewodnikiem zobaczyliśmy słynną skocznię i zwiedziliśmy Zakopane. Poznaliśmy także architekturę zakopiańską na przykładzie kościoła o nazwie Jaszczurówka. Ostatnim punktem wycieczki były Krupówki. W drodze powrotnej odbyły się konkursy z przekazywanej na wycieczce wiedzy. Nagrodą dla zwycięzców były bardzo dobre i celujące oceny z kategorii: biologia, geografia i historia. Wyczerpani, ale zadowoleni wróciliśmy cali i zdrowi do domu. Cudowne widoki, wspaniała atmosfera oraz piękna pogoda sprawiły, że wycieczka była bardzo udana. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Anna Kiebała

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

WARTO CZYTAĆ

WARTO CZYTAĆ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa...

 
Nabór do oddziałów międzynarodowych

Nabór do oddziałów międzynarodowych

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, od września 2020 roku, daje pozytywnie zmotywowanej do pracy młodzieży, obok kształcenia...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij