Turniej Gimnazjów o Puchar Burmistrza Boguchwały – IV edycja

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Już po raz czwarty w ogrodach Pałacu Lubomirskich gimnazja z terenu gminy Boguchwała oraz gmin ościennych stanęły w szranki w Turnieju Gimnazjów o Puchar Burmistrza Boguchwały.

Organizatorami Turnieju byli: Burmistrz Boguchwały, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale oraz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

W tym roku Turniej miał na celu nie tylko prezentację talentów i uzdolnień artystycznych młodzieży gimnazjalnej, zachęcenie uczniów do pogłębiania własnej wiedzy, integrację gimnazjalnych środowisk oświatowych, ale również promowanie zachowań proekologicznych.

Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach. Trzy konkursy miały charakter  długoterminowy, zaś cztery odbyły się w dniu Turnieju.  Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności. Zaskoczyli także kreatywnością w tworzeniu mody ekologicznej. Szeroki wachlarz zainteresowań pozwolił młodzieży efektownie uczestniczyć w konkurencjach.

Wszystkie konkursy wzbudzały wielkie emocje zarówno wśród uczestników i ich opiekunów, jak i wśród publiczności, która występy młodych utalentowanych nagradzała zasłużonymi oklaskami.

Turniej uatrakcyjniły występy tancerzy z sekcji tanecznej LOB oraz profesjonalny występ tancerzy klubu Dżet Rzeszów-Boguchwała.

Ponadto interesującym elementem programu była możliwość stworzenia ciekawej biżuterii ekologicznej pod okiem pań z Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale.

Warto było walczyć o atrakcyjne nagrody, ale i o punkty dla swojego Gimnazjum, gdyż każdy z nich przybliżał do zdobycia grand prix turniejowego – Pucharu Burmistrza Boguchwały.

Zwycięzcą Turnieju zostało Gimnazjum z Niechobrza. Na miejscu drugim uplasowało się Gimnazjum Dwujęzyczne z Boguchwały, zaś miejsce trzecie zajęło Gimnazjum z Racławówki.

Zwycięzcom Turnieju i poszczególnych konkurencji serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU

 

 

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystości...

 
Projekt Erasmus+ „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students”

Projekt Erasmus+ „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students”

Miło jest nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale po raz kolejny zostało beneficjentem projektu Erasmus+,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij