Turniej Gimnazjów o Puchar Burmistrza Boguchwały – IV edycja

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Już po raz czwarty w ogrodach Pałacu Lubomirskich gimnazja z terenu gminy Boguchwała oraz gmin ościennych stanęły w szranki w Turnieju Gimnazjów o Puchar Burmistrza Boguchwały.

Organizatorami Turnieju byli: Burmistrz Boguchwały, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale oraz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

W tym roku Turniej miał na celu nie tylko prezentację talentów i uzdolnień artystycznych młodzieży gimnazjalnej, zachęcenie uczniów do pogłębiania własnej wiedzy, integrację gimnazjalnych środowisk oświatowych, ale również promowanie zachowań proekologicznych.

Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach. Trzy konkursy miały charakter  długoterminowy, zaś cztery odbyły się w dniu Turnieju.  Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności. Zaskoczyli także kreatywnością w tworzeniu mody ekologicznej. Szeroki wachlarz zainteresowań pozwolił młodzieży efektownie uczestniczyć w konkurencjach.

Wszystkie konkursy wzbudzały wielkie emocje zarówno wśród uczestników i ich opiekunów, jak i wśród publiczności, która występy młodych utalentowanych nagradzała zasłużonymi oklaskami.

Turniej uatrakcyjniły występy tancerzy z sekcji tanecznej LOB oraz profesjonalny występ tancerzy klubu Dżet Rzeszów-Boguchwała.

Ponadto interesującym elementem programu była możliwość stworzenia ciekawej biżuterii ekologicznej pod okiem pań z Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale.

Warto było walczyć o atrakcyjne nagrody, ale i o punkty dla swojego Gimnazjum, gdyż każdy z nich przybliżał do zdobycia grand prix turniejowego – Pucharu Burmistrza Boguchwały.

Zwycięzcą Turnieju zostało Gimnazjum z Niechobrza. Na miejscu drugim uplasowało się Gimnazjum Dwujęzyczne z Boguchwały, zaś miejsce trzecie zajęło Gimnazjum z Racławówki.

Zwycięzcom Turnieju i poszczególnych konkurencji serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU

 

 

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij