Edukacja z iPadami w oddziałach dwujęzycznych Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale w roku szkolnym 2014/2015 istnieją już dwa oddziały dwujęzyczne – klasa Ib i klasa IIb. Uczniowie tych klas uczą się kilku przedmiotów w języku angielskim (matematyka, geografia, biologia, informatyka, podstawy przedsiębiorczości). Uczniowie klas dwujęzycznych zostali wyposażeni w iPady, które wykorzystują na języku angielskim i w nauce innych dwujęzycznych przedmiotów maturalnych.

Produkt firmy Apple – iPad – znany jest na całym świecie. Jego możliwości są ogromne, dlatego też wykorzystuje się go również w procesach dydaktycznych. Lekcje z iPadem są interesujące i niezwykłe, ponieważ pozwala on przekroczyć barierę czterech ścian szkolnej klasy i w jednej chwili znaleźć się w dowolnym miejscu na świecie, niekiedy także wśród rówieśników. Uczniowie mają do dyspozycji ponad 65 000 aplikacji edukacyjnych, interaktywne książki na każdy temat, zapisy ważnych przemówień, wirtualne wycieczki oraz materiały wideo opracowane przez ekspertów i instytucje z całego świata. Co więcej, iPad umożliwia naukę w trybie indywidualnym – jeden uczeń, jeden iPad – uczniowie oglądają, słuchają, czytają i tworzą. Mając do dyspozycji przyjazne aplikacje, każde szkolne zadanie zmieniają w fascynujące doświadczenie: projekt badawczy, multimedialną prezentację, dokumentację fotograficzną. Zadania dotychczas wykonywane bez większego zaangażowania iPady przeobraziły w fascynującą przygodę z nauką.


 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij