Edukacja z iPadami w oddziałach dwujęzycznych Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale w roku szkolnym 2014/2015 istnieją już dwa oddziały dwujęzyczne – klasa Ib i klasa IIb. Uczniowie tych klas uczą się kilku przedmiotów w języku angielskim (matematyka, geografia, biologia, informatyka, podstawy przedsiębiorczości). Uczniowie klas dwujęzycznych zostali wyposażeni w iPady, które wykorzystują na języku angielskim i w nauce innych dwujęzycznych przedmiotów maturalnych.

Produkt firmy Apple – iPad – znany jest na całym świecie. Jego możliwości są ogromne, dlatego też wykorzystuje się go również w procesach dydaktycznych. Lekcje z iPadem są interesujące i niezwykłe, ponieważ pozwala on przekroczyć barierę czterech ścian szkolnej klasy i w jednej chwili znaleźć się w dowolnym miejscu na świecie, niekiedy także wśród rówieśników. Uczniowie mają do dyspozycji ponad 65 000 aplikacji edukacyjnych, interaktywne książki na każdy temat, zapisy ważnych przemówień, wirtualne wycieczki oraz materiały wideo opracowane przez ekspertów i instytucje z całego świata. Co więcej, iPad umożliwia naukę w trybie indywidualnym – jeden uczeń, jeden iPad – uczniowie oglądają, słuchają, czytają i tworzą. Mając do dyspozycji przyjazne aplikacje, każde szkolne zadanie zmieniają w fascynujące doświadczenie: projekt badawczy, multimedialną prezentację, dokumentację fotograficzną. Zadania dotychczas wykonywane bez większego zaangażowania iPady przeobraziły w fascynującą przygodę z nauką.


 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij