Edukacja z iPadami w oddziałach dwujęzycznych Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale w roku szkolnym 2014/2015 istnieją już dwa oddziały dwujęzyczne – klasa Ib i klasa IIb. Uczniowie tych klas uczą się kilku przedmiotów w języku angielskim (matematyka, geografia, biologia, informatyka, podstawy przedsiębiorczości). Uczniowie klas dwujęzycznych zostali wyposażeni w iPady, które wykorzystują na języku angielskim i w nauce innych dwujęzycznych przedmiotów maturalnych.

Produkt firmy Apple – iPad – znany jest na całym świecie. Jego możliwości są ogromne, dlatego też wykorzystuje się go również w procesach dydaktycznych. Lekcje z iPadem są interesujące i niezwykłe, ponieważ pozwala on przekroczyć barierę czterech ścian szkolnej klasy i w jednej chwili znaleźć się w dowolnym miejscu na świecie, niekiedy także wśród rówieśników. Uczniowie mają do dyspozycji ponad 65 000 aplikacji edukacyjnych, interaktywne książki na każdy temat, zapisy ważnych przemówień, wirtualne wycieczki oraz materiały wideo opracowane przez ekspertów i instytucje z całego świata. Co więcej, iPad umożliwia naukę w trybie indywidualnym – jeden uczeń, jeden iPad – uczniowie oglądają, słuchają, czytają i tworzą. Mając do dyspozycji przyjazne aplikacje, każde szkolne zadanie zmieniają w fascynujące doświadczenie: projekt badawczy, multimedialną prezentację, dokumentację fotograficzną. Zadania dotychczas wykonywane bez większego zaangażowania iPady przeobraziły w fascynującą przygodę z nauką.


 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij