Edukacja z iPadami w oddziałach dwujęzycznych Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale w roku szkolnym 2014/2015 istnieją już dwa oddziały dwujęzyczne – klasa Ib i klasa IIb. Uczniowie tych klas uczą się kilku przedmiotów w języku angielskim (matematyka, geografia, biologia, informatyka, podstawy przedsiębiorczości). Uczniowie klas dwujęzycznych zostali wyposażeni w iPady, które wykorzystują na języku angielskim i w nauce innych dwujęzycznych przedmiotów maturalnych.

Produkt firmy Apple – iPad – znany jest na całym świecie. Jego możliwości są ogromne, dlatego też wykorzystuje się go również w procesach dydaktycznych. Lekcje z iPadem są interesujące i niezwykłe, ponieważ pozwala on przekroczyć barierę czterech ścian szkolnej klasy i w jednej chwili znaleźć się w dowolnym miejscu na świecie, niekiedy także wśród rówieśników. Uczniowie mają do dyspozycji ponad 65 000 aplikacji edukacyjnych, interaktywne książki na każdy temat, zapisy ważnych przemówień, wirtualne wycieczki oraz materiały wideo opracowane przez ekspertów i instytucje z całego świata. Co więcej, iPad umożliwia naukę w trybie indywidualnym – jeden uczeń, jeden iPad – uczniowie oglądają, słuchają, czytają i tworzą. Mając do dyspozycji przyjazne aplikacje, każde szkolne zadanie zmieniają w fascynujące doświadczenie: projekt badawczy, multimedialną prezentację, dokumentację fotograficzną. Zadania dotychczas wykonywane bez większego zaangażowania iPady przeobraziły w fascynującą przygodę z nauką.


 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij