Maturzyści w Częstochowie

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Jasna Góra przez cały rok nieustannie przyciąga pielgrzymów, którzy pragną zawierzyć swoje sprawy w ręce Matki Bożej. To niezwykłe dla naszego narodu miejsce skupia niesamowitą rzeszę maturzystów z całej Polski. Wycieczka klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyła się 26 września br. Celem 5 godzinnej podróży było nie tylko zwiedzanie, ale przede wszystkim wspólna modlitwa o pomyślne zdanie matury. Szkolna pielgrzymka odbyła się w ramach diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę, w której bierze udział kilkutysięczna grupa uczniów z klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych z Diecezji Rzeszowskiej.

Pod opieką wychowawców klas i księdza wzięliśmy udział w programie, który tego dnia przeznaczony był wyłącznie dla maturzystów. Corocznie program pielgrzymki obejmuje następujące elementy: konferencję tematyczną, mszę świętą w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Drogę Krzyżową prowadzoną przez młodzież różnych szkół na jasnogórskich wałach. Podczas pobytu na Jasnej Górze młodzi ludzie licznie uczestniczą w spowiedzi oraz nawiedzają obraz Najświętszej Maryi Panny, by prosić o dary Ducha Świętego na okres egzaminu maturalnego. Udział w pielgrzymce pozwolił nam zdobyć siłę i motywację do dalszej nauki i wytrwałej pracy, zmusił nas także do refleksji na temat przyszłego, dorosłego życia. W godzinach wieczornych pozytywnie nastawieni wróciliśmy szczęśliwie do Boguchwały.

Marzena Machowska

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

WARTO CZYTAĆ

WARTO CZYTAĆ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa...

 
Nabór do oddziałów międzynarodowych

Nabór do oddziałów międzynarodowych

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, od września 2020 roku, daje pozytywnie zmotywowanej do pracy młodzieży, obok kształcenia...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij