Watch Docs w LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale zaprasza na 12. Objazdowy Festiwal Filmów o Prawach Człowieka Watch Docs. Projekcje 9 filmów dokumentalnych odbędą się w piątek 24 października 2014 roku w sali nr 12 Pałacu Lubomirskich w godz. 1300–1900. Wstęp jest bezpłatny.

Filmy pokazywane podczas festiwalu to produkcje biorące udział w konkursie filmów o prawach człowieka na 13. Międzynarodowym Festiwalu Watch Docs w Warszawie. W LOB będzie można zobaczyć m.in.: Za kratami nie nosimy burek (najlepszy film 13. Watch Docs), Jak zbudować państwo (specjalne wyróżnienie na 13. Watch Docs), a także Strefę bezpieczeństwa: pola śmierci Sri Lanki (nagroda publiczności na 13. Watch Docs).

Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” organizowany jest w Rzeszowie od 2007 roku przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale jest w tym roku partnerem lokalnym i jednym z miejsc, w których będą się odbywać projekcje filmów. Będzie je można oglądać ponadto w WSPiA, w rzeszowskim WDK oraz w kościele Dominikanów. Koordynatorem festiwalu w Rzeszowie jest Marek Styś, nauczyciel języka polskiego w naszej szkole.

Festiwal w Rzeszowie jest największym objazdowym festiwalem Watch Docs organizowanym w Polsce. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia, szczególnie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, która traktuje projekcje jako ciekawe lekcje wiedzy o społeczeństwie. Rokrocznie w festiwalu bierze udział ok. 4 tysięcy widzów. Imprezy towarzyszące, takie jak: konkurs wiedzy o prawach człowieka, warsztaty antydyskryminacyjne czy prelekcje i wykłady nt. praw człowieka, dają uczestnikom możliwość zapoznania się z tematyką praw człowieka oraz zachęcają do podjęcia działalności prospołecznej.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystości...

 
Projekt Erasmus+ „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students”

Projekt Erasmus+ „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students”

Miło jest nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale po raz kolejny zostało beneficjentem projektu Erasmus+,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij