Watch Docs w LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale zaprasza na 12. Objazdowy Festiwal Filmów o Prawach Człowieka Watch Docs. Projekcje 9 filmów dokumentalnych odbędą się w piątek 24 października 2014 roku w sali nr 12 Pałacu Lubomirskich w godz. 1300–1900. Wstęp jest bezpłatny.

Filmy pokazywane podczas festiwalu to produkcje biorące udział w konkursie filmów o prawach człowieka na 13. Międzynarodowym Festiwalu Watch Docs w Warszawie. W LOB będzie można zobaczyć m.in.: Za kratami nie nosimy burek (najlepszy film 13. Watch Docs), Jak zbudować państwo (specjalne wyróżnienie na 13. Watch Docs), a także Strefę bezpieczeństwa: pola śmierci Sri Lanki (nagroda publiczności na 13. Watch Docs).

Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” organizowany jest w Rzeszowie od 2007 roku przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale jest w tym roku partnerem lokalnym i jednym z miejsc, w których będą się odbywać projekcje filmów. Będzie je można oglądać ponadto w WSPiA, w rzeszowskim WDK oraz w kościele Dominikanów. Koordynatorem festiwalu w Rzeszowie jest Marek Styś, nauczyciel języka polskiego w naszej szkole.

Festiwal w Rzeszowie jest największym objazdowym festiwalem Watch Docs organizowanym w Polsce. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia, szczególnie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, która traktuje projekcje jako ciekawe lekcje wiedzy o społeczeństwie. Rokrocznie w festiwalu bierze udział ok. 4 tysięcy widzów. Imprezy towarzyszące, takie jak: konkurs wiedzy o prawach człowieka, warsztaty antydyskryminacyjne czy prelekcje i wykłady nt. praw człowieka, dają uczestnikom możliwość zapoznania się z tematyką praw człowieka oraz zachęcają do podjęcia działalności prospołecznej.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij