Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale prowadzi nabór na rok szkolny 2019/2020 do:

 • trzyletniego liceum (absolwenci oddziałów gimnazjalnych) 

           – klasa a (z polskim językiem nauczania)

           – klasa b (dwujęzyczna z polskim i angielskim językiem nauczania)

 • czteroletniego liceum (absolwenci szkół podstawowych)

           – klasa c (z polskim językiem nauczania)

           – klasa d (dwujęzyczna z polskim i angielskim językiem nauczania)

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale (LOB) szczyci się rokrocznie wysokimi maturalnymi wskaźnikami i godnymi pochwały indywidualnymi osiągnięciami uzyskiwanymi przez abiturientów. Zostało to już wielokrotnie potwierdzone zaszczytnym miejscem Szkoły wśród najlepszych liceów w Polsce (tytuł Srebrnej Szkoły 2019 – miesięcznika „Perspektywy”).

Przedkładamy zatem adekwatną do posiadanego tytułu ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Cechuje ją oryginalność oraz zrozumienie potrzeb i wymagań przyszłych licealistów nastawionych na sukces. Kandydaci mają niepowtarzalną szansę zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju edukacyjnego poprzez stworzenie indywidualnego profilu edukacyjnego, dokonując wyboru:

 • oddziału dwujęzycznego (z polskim i angielskim językiem nauczania)
  lub tradycyjnego (zajęcia realizowane w języku polskim);
 • optymalnego zestawu przedmiotów rozszerzonych;
 • interesujących przedmiotów uzupełniających, m.in. literatury polskiej, literatury angielskiej, matematyki elementarnej;
 • drugiego języka obcego realizowanego w grupach międzyoddziałowych;
 • dopasowanej do indywidualnych zainteresowań sekcji sportowej w ramach wychowania fizycznego (w tym sekcja tańca towarzyskiego)
 • zajęć z bogatej oferty kół przedmiotowych, warsztatów oraz innych form pozalekcyjnej indywidualnej jak również grupowej aktywności (m.in. Lobster – gazeta szkolna, LOB-TV).

Młodzież ucząca się w LOB może ponadto uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także w wielu projektach edukacyjnych podejmowanych przez Liceum (m.in. współpraca międzynarodowa: partnerskie wymiany młodzieży, program ERASMUS+).

Szeroka swoboda przy wyborze przedmiotów rozszerzonych i języków obcych oraz przedmiotów uzupełniających, zapewnia uczniom komfortowe planowanie swojej edukacji, sprzyja tym samym osiąganiu sukcesów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wybór raz dokonany nie musi być ostateczny. Dzieje się tak w sytuacji, gdy Licealista chce zmienić wskazane pierwotnie rozszerzenia, mając na uwadze lepsze dostosowanie tego co się uczy w szkole, do potrzeb wymarzonego kierunku studiów.

Unikatową ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów poszukujących rozwiązań nietuzinkowych, proponując aplikowanie do oddziałów dwujęzycznych, w których nauczanie wybranych przedmiotów prowadzone jest częściowo w języku angielskim. Autentyczne nauczanie dwujęzyczne jest nie tylko sposobem na rozwój kompetencji kierunkowych, ale także krokiem milowym ku maturze międzynarodowej.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale ma już sześcioletnie doświadczenie w realizacji nauczania dwujęzycznego, obejmujące przygotowanie do matury w języku angielskim z wybranych przedmiotów (m.in. matematyka, biologia, geografia, informatyka) oraz z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym.

Liceum w Boguchwale zapewnia naukę według najwyższych standardów. Realizacja przedmiotów rozszerzonych odbywa się w grupach o niewielkiej liczebności uczniów, przy starannie dobranym materiale wykraczającym niejednokrotnie poza podstawę programową. Zajęcia z uczniami prowadzą pozytywnie zmotywowani nauczyciele, w tym native speakerzy,
o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych uzyskanych w trakcie międzynarodowych szkoleń w zakresie nauczania w systemie CLIL (Content and Language Integrated Learning). Znaczący odsetek nauczycieli zatrudnionych w LOB posiada tytuły naukowe, doświadczenie w pracy akademickiej, a ponadto zdobyte w innych obszarach działalności pozadydaktycznej, które przekłada się na jakość i atrakcyjność realizowanych przez nich zajęć.

Tym samym sukces na maturze i podjęcie studiów, na wymarzonym kierunku (także na uczelniach zagranicznych) zależy już tylko i wyłącznie od systematycznej pracy Licealistów.

Tradycją mocno związaną z Liceum jest sierpniowy obóz integracyjny, w trakcie którego uczniowie mogą nawiązać kontakty interpersonalne i zbudować przyjazne relacje z przyszłymi koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.

Naszym uczniom zapewniamy:

 • iPad w oddziałach dwujęzycznych,
 • laptop do wyłącznego wykorzystania na cykl kształcenia w oddziałach tradycyjnych,
 • bezpłatne podręczniki z biblioteki szkolnej,
 • naukę w małych klasach i grupach,
 • opiekę psychologa szkolnego (w tym telefon SOS 24/7)
 • wparcie przy aplikowaniu o stypendia naukowe,
 • udział w sierpniowym obozie integracyjnym,
 • swobodny dostęp do szerokopasmowego Internetu oraz urządzenia wielofunkcyjnego,
 • przestrzeń wypoczynkowo-śniadaniową,
 • obiady w restauracji – refundowane i odpłatne,
 • dojeżdżającym z daleka możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale to szkoła wyjątkowa i jedyna taka na Podkarpaciu. 

Dołącz do nas!

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij