Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale
na rok szkolny 2018/2019

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale szczyci się wysokimi maturalnymi wskaźnikami i godnymi pochwały indywidualnymi osiągnieciami uzyskiwanymi przez abiturientów. Zostało to już trzykrotnie potwierdzone zaszczytnym miejscem Szkoły wśród najlepszych liceów w Polsce (tytuł Brązowej Szkoły 2018 – miesięcznika „Perspektywy”).

Przedkładamy zatem adekwatną do posiadanego tytułu ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Cechuje ją oryginalność oraz zrozumienie potrzeb i wymagań przyszłych licealistów nastawionych na sukces. Kandydaci mają niepowtarzalną szansę zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju edukacyjnego poprzez stworzenie indywidualnego profilu edukacyjnego, dokonując wyboru:

 • oddziału dwujęzycznego (z polskim i angielskim językiem nauczania) lub tradycyjnego (zajęcia realizowane w języku polskim);
 • zestawu dwóch lub więcej przedmiotów rozszerzonych spośród następujących: matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, informatyka, język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski;
 • interesujących przedmiotów uzupełniających, m.in. literatury polskiej, literatury angielskiej, matematyki elementarnej;
 • drugiego języka obcego realizowanego w grupach międzyoddziałowych;
 • optymalnej dla siebie sekcji sportowej w ramach wychowania fizycznego (w tym sekcja tańca towarzyskiego);
 •  zajęć z bogatej oferty kół przedmiotowych, warsztatów oraz innych form pozalekcyjne indywidualnej jak również grupowej aktywności (m.in. koło teatralne, gazeta szkolna, LOB-TV).

Liceum oferuje ponadto:

 • możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu językowego;
 • możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu komputerowego ECDL  oraz certyfikatu metodyki prowadzenia projektów informatycznych Scrum Master (PS1).

Młodzież ucząca się w LOB może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim, a ponadto w wielu projektach edukacyjnych podejmowanych przez Liceum (m.in. współpraca międzynarodowa: partnerskie wymiany młodzieży, program ERASMUS+).

Szeroka swoboda przy wyborze przedmiotów rozszerzonych i języków obcych oraz przedmiotów uzupełniających, zapewnia uczniom komfortowe planowanie swojej edukacji, przyczyniając się do osiągania wielu sukcesów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wybór raz dokonany nie musi być ostateczny. Dzieje się tak w sytuacji, gdy licealista chce zmienić liczbę rozszerzeń lub ich rodzaj, mając na uwadze lepsze dostosowanie tego co się uczy
w szkole, do potrzeb wymarzonego kierunku studiów.

Unikatową ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów ambitnych, poszukujących rozwiązań nietuzinkowych, proponując aplikowanie do oddziałów dwujęzycznych, w których nauczanie wybranych przedmiotów prowadzone jest częściowo w języku angielskim.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale ma już pięcioletnie doświadczenie w realizacji nauczania dwujęzycznego, obejmujące przygotowanie do matury w języku angielskim z wybranych przedmiotów (m.in. matematyka, biologia, geografia, informatyka) oraz z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym.

Liceum w Boguchwale zapewnia naukę według najwyższych standardów dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w dydaktyce. Realizacja przedmiotów rozszerzonych odbywa się w grupach o niewielkiej liczebności uczniów, przy starannie dobranym materiale wykraczającym niejednokrotnie poza podstawę programową. Zajęcia z uczniami prowadzą pozytywnie zmotywowani nauczyciele, w tym native speakerzy, o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych uzyskanych w trakcie międzynarodowych szkoleń w zakresie nauczania w systemie CLIL (Content and Language Integrated Learning). Znaczący odsetek kadry zatrudnionej w LOB posiada tytuły naukowe, doświadczenie w pracy akademickiej, w szkołach dwujęzycznych, a także zdobyte w firmach programistycznych i innych obszarach działalności pozadydaktycznej, które przekłada się na jakość i atrakcyjność realizowanych przez nich zajęć. Wielu nauczycieli Liceum jest ponadto czynnymi egzaminatorami OKE.

Tym samym sukces na maturze i podjęcie studiów, na wymarzonym kierunku (także na uczelniach zagranicznych) zależy już tylko i wyłącznie od systematycznej pracy licealistów.

Mnogość i atrakcyjność zajęć pozalekcyjnych oferowanych przez Liceum pozwala każdemu rozwijać indywidualne pasje i talenty. Wśród nauczycieli są artyści plastycy, przewodnicy, instruktorzy tańca i innych dyscyplin sportowych. Tradycją mocno związaną z Liceum jest sierpniowy obóz integracyjny, w trakcie którego uczniowie mogą nawiązać kontakty interpersonalne i zbudować przyjazne relacje z przyszłymi koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.

Naszym uczniom zapewniamy:

 • iPad dla uczniów oddziałów dwujęzycznych,
 • laptop do wyłącznego wykorzystania na trzyletni cykl kształcenia w oddziałach tradycyjnych,
 • bezpłatne podręczniki (tradycyjne i elektroniczne) z biblioteki szkolnej,
 • naukę w małych klasach i grupach,
 • wparcie przy aplikowaniu o stypendia naukowe,
 • obiady w restauracji – refundowane i odpłatne,
 • udział w sierpniowym obozie integracyjnym,
 • swobodny dostęp do szerokopasmowego Internetu oraz urządzenia wielofunkcyjnego,
 • dojeżdżającym z daleka możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale to szkoła wyjątkowa i jedyna taka na Podkarpaciu. 

Najlepsze przed Tobą!

LOB to trafny wybór także dla Ciebie!

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Obserwacje całkowitego zaćmienia Księżyca

Obserwacje całkowitego zaćmienia Księżyca

W dniu 27 lipca 2018r. (piątek) w godzinach 21:00 – 23:30 planowane są obserwacje astronomiczne na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przy...

 
Uczniowie boguchwalskiego Liceum w finale Konkursu „Nie spal się na starcie”

Uczniowie boguchwalskiego Liceum w finale Konkursu „Nie spal się na starcie”

Miło nam poinformować, że uczniowie Liceum w Boguchwale, Jakub Kozak i Marcin Grygo, zakwalifikowali się do finałowego etapu Konkursu fundacji Aflofarm pt....

 
 

NASZE SUKCESY »

Podsumowanie matury 2018

Podsumowanie matury 2018

W maju 2018 roku do egzaminów maturalnych w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przystąpiło 34. tegorocznych absolwentów....

 
Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie to ogólnopolski konkurs z zakresu podstaw przedsiębiorczości organizowany przez INUP Koalicja Startupów oraz Revas, przy współpracy...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij