Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

                     

Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale
na rok szkolny 2022/2023

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale

prowadzi nabór na rok szkolny 2022/2023 do:

 • klas pierwszych czteroletniego liceum:

- klasa tradycyjna (z polskim językiem nauczania)

- klasa dwujęzyczna (z polskim i angielskim językiem nauczania)

- oddział międzynarodowy (z programem IB DP)

 • klasy drugiej i trzeciej – oddział międzynarodowy – realizujący program IB DP (oferta odpowiednio dla obecnych uczniów klasy 1 i 2 LO)

Uczniom młodszych klas szkół podstawowych, zainteresowanym nauką w systemie  bilingualnym, bądź w oddziale międzynarodowym, rekomendujemy aplikację do klas dwujęzycznych  (7 i 8) dających właściwe podwaliny pod dalszą edukację w Liceum.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale (LOB) rokrocznie szczyci się wysokimi maturalnymi wskaźnikami i godnymi pochwały indywidualnymi osiągnięciami uzyskiwanymi przez abiturientów. Zostało to już wielokrotnie potwierdzone zaliczeniem do grona najlepszych liceów w Polsce (Ranking miesięcznika „Perspektywy”).

Przedkładamy zatem adekwatną do posiadanych tytułów ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023. Cechuje ją oryginalność oraz zrozumienie potrzeb i wymagań przyszłych Licealistów. Kandydaci mają niepowtarzalną szansę zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju edukacyjnego poprzez stworzenie indywidualnego profilu edukacyjnego, dokonując wyboru:

 • oddziału międzynarodowego (program IB DP), dwujęzycznego (z polskim
  i angielskim językiem nauczania) lub tradycyjnego (zajęcia realizowane w języku polskim);
 • optymalnego zestawu przedmiotów rozszerzonych;
 • drugiego języka obcego realizowanego w grupach międzyoddziałowych;
 • dopasowanej do indywidualnych zainteresowań sekcji sportowej w ramach wychowania fizycznego (w tym sekcja tańca towarzyskiego).

Młodzież ucząca się w LOB może ponadto uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także w wielu projektach edukacyjnych podejmowanych przez Liceum (m.in. wymiany międzynarodowe z zaprzyjaźnionymi szkołami, Program Erasmus+).

Szeroka swoboda przy wyborze typu oddziału, przedmiotów rozszerzonych i języków obcych, zapewnia uczniom komfortowe planowanie swojej edukacji, a zatem sprzyja osiąganiu indywidualnych sukcesów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wybór raz dokonany nie musi być ostateczny. Dzieje się tak w sytuacji, gdy Licealista chce zmienić wskazane pierwotnie wybory (przedmioty rozszerzone), mając na uwadze lepsze dostosowanie tego co się uczy w szkole, do potrzeb wymarzonego kierunku studiów.

Unikatową ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów poszukujących rozwiązań nietuzinkowych, proponując aplikowanie do oddziału międzynarodowego, w którym nauczanie wybranych przedmiotów w klasie 1 i 2 prowadzone jest częściowo w języku angielskim, od trzeciej zaś klasy uczeń realizuje program matury międzynarodowej (nauczanie odbywa się w języku angielskim, za wyjątkiem lekcji języka ojczystego, komponentów dotyczących historii i geografii Polski oraz drugiego języka obcego).

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale ma już dziewięcioletnie doświadczenie w realizacji nauczania dwujęzycznego, obejmujące przygotowanie do matury w języku angielskim z wybranych przedmiotów (m.in. matematyka, biologia, geografia, fizyka, chemia) oraz z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym.

Liceum w Boguchwale zapewnia naukę według najwyższych standardów. Realizacja przedmiotów rozszerzonych odbywa się w grupach o niewielkiej liczebności, przy starannie dobranym materiale wykraczającym niejednokrotnie poza podstawę programową. Zajęcia prowadzą pozytywnie zmotywowani, skoncentrowani na uczniu nauczyciele, o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych wzmocnionych w trakcie międzynarodowych szkoleń w zakresie nauczania w systemie CLIL (Content and Language Integrated Learning). Znaczący odsetek nauczycieli zatrudnionych w LOB posiada tytuły naukowe, doświadczenie w pracy akademickiej, a ponadto zdobyte w innych obszarach działalności pozadydaktycznej, które przekłada się na jakość i atrakcyjność realizowanych przez nich zajęć.

Tym samym sukces na maturze i podjęcie studiów, na wymarzonym kierunku (także na uczelniach zagranicznych), zależy już tylko i wyłącznie od systematycznej pracy Licealistów.

Edukacja domowa

Jesteśmy jednym z niewielu Liceów w województwie podkarpackim, autentycznie życzliwych edukacji domowej – alternatywnej ścieżce kształcenia, umożliwiającej spełnianie obowiązku nauki poza szkołą.

Uczniowie realizujący Edukację Domową mogą między innymi:

 • uczestniczyć w życiu szkoły (uroczystości, wydarzenia, wycieczki),
 • korzystać ze wsparcia nauczycieli w ramach konsultacji,
 • wykorzystywać pomoce edukacyjne i zasoby biblioteczne LOB,
 • brać udział w olimpiadach i konkursach.

Każdy rodzic ucznia objętego edukacją domową organizuje proces nauczania według własnej koncepcji, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami swojego dziecka. Może oczywiście liczyć w tym zakresie także na wsparcie doświadczonego zespołu pedagogów Liceum.
Warunkiem niezbędnym do objęcia ucznia Edukacją Domową, jest złożenie przez rodziców / prawnych opiekunów stosownego Wniosku wraz ze zobowiązaniem do corocznego przystępowania dziecka do egzaminów klasyfikacyjnych organizowanych przez Liceum.

Naszym uczniom zapewniamy:

 • naukę w małych klasach i grupach,
 • opiekę pedagoga i psychologa szkolnego,
 • wparcie przy aplikowaniu o stypendia naukowe,
 • przestrzeń wypoczynkowo-relaksacyjną,
 • obiady w restauracji obok LOB – refundowane i odpłatne.

Uczniowie Liceum mają także możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale (zlokalizowanego tuż obok siedziby LOB).

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale to szkoła wyjątkowa i jedyna taka na Podkarpaciu. 

Dołącz do nas!

 


 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Projekt „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students” moduł pierwszy – Rumunia

Projekt „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students” moduł pierwszy – Rumunia

W dniach 8-15.10.2022r. dziesięcioosobowa grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przebywała w rumuńskim Botosani...

 
SZKOŁA PAMIĘTA 2022

SZKOŁA PAMIĘTA 2022

W ramach czwartej edycji Akcji MEiN „Szkoła Pamięta” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij