Oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

                     

Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale
na rok szkolny 2022/2023

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale

prowadzi nabór na rok szkolny 2022/2023 do:

 • klas pierwszych czteroletniego liceum:

- klasa tradycyjna (z polskim językiem nauczania)

- klasa dwujęzyczna (z polskim i angielskim językiem nauczania)

- oddział międzynarodowy (z programem IB DP)

 • klasy drugiej i trzeciej – oddział międzynarodowy – realizujący program IB DP (oferta odpowiednio dla obecnych uczniów klasy 1 i 2 LO)

Uczniom młodszych klas szkół podstawowych, zainteresowanym nauką w systemie  bilingualnym, bądź w oddziale międzynarodowym, rekomendujemy aplikację do klas dwujęzycznych  (7 i 8) dających właściwe podwaliny pod dalszą edukację w Liceum.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale (LOB) rokrocznie szczyci się wysokimi maturalnymi wskaźnikami i godnymi pochwały indywidualnymi osiągnięciami uzyskiwanymi przez abiturientów. Zostało to już wielokrotnie potwierdzone zaliczeniem do grona najlepszych liceów w Polsce (Ranking miesięcznika „Perspektywy”).

Przedkładamy zatem adekwatną do posiadanych tytułów ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023. Cechuje ją oryginalność oraz zrozumienie potrzeb i wymagań przyszłych Licealistów. Kandydaci mają niepowtarzalną szansę zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju edukacyjnego poprzez stworzenie indywidualnego profilu edukacyjnego, dokonując wyboru:

 • oddziału międzynarodowego (program IB DP), dwujęzycznego (z polskim
  i angielskim językiem nauczania) lub tradycyjnego (zajęcia realizowane w języku polskim);
 • optymalnego zestawu przedmiotów rozszerzonych;
 • drugiego języka obcego realizowanego w grupach międzyoddziałowych;
 • dopasowanej do indywidualnych zainteresowań sekcji sportowej w ramach wychowania fizycznego (w tym sekcja tańca towarzyskiego).

Młodzież ucząca się w LOB może ponadto uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także w wielu projektach edukacyjnych podejmowanych przez Liceum (m.in. wymiany międzynarodowe z zaprzyjaźnionymi szkołami, Program Erasmus+).

Szeroka swoboda przy wyborze typu oddziału, przedmiotów rozszerzonych i języków obcych, zapewnia uczniom komfortowe planowanie swojej edukacji, a zatem sprzyja osiąganiu indywidualnych sukcesów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wybór raz dokonany nie musi być ostateczny. Dzieje się tak w sytuacji, gdy Licealista chce zmienić wskazane pierwotnie wybory (przedmioty rozszerzone), mając na uwadze lepsze dostosowanie tego co się uczy w szkole, do potrzeb wymarzonego kierunku studiów.

Unikatową ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów poszukujących rozwiązań nietuzinkowych, proponując aplikowanie do oddziału międzynarodowego, w którym nauczanie wybranych przedmiotów w klasie 1 i 2 prowadzone jest częściowo w języku angielskim, od trzeciej zaś klasy uczeń realizuje program matury międzynarodowej (nauczanie odbywa się w języku angielskim, za wyjątkiem lekcji języka ojczystego, komponentów dotyczących historii i geografii Polski oraz drugiego języka obcego).

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale ma już dziewięcioletnie doświadczenie w realizacji nauczania dwujęzycznego, obejmujące przygotowanie do matury w języku angielskim z wybranych przedmiotów (m.in. matematyka, biologia, geografia, fizyka, chemia) oraz z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym.

Liceum w Boguchwale zapewnia naukę według najwyższych standardów. Realizacja przedmiotów rozszerzonych odbywa się w grupach o niewielkiej liczebności, przy starannie dobranym materiale wykraczającym niejednokrotnie poza podstawę programową. Zajęcia prowadzą pozytywnie zmotywowani, skoncentrowani na uczniu nauczyciele, o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych wzmocnionych w trakcie międzynarodowych szkoleń w zakresie nauczania w systemie CLIL (Content and Language Integrated Learning). Znaczący odsetek nauczycieli zatrudnionych w LOB posiada tytuły naukowe, doświadczenie w pracy akademickiej, a ponadto zdobyte w innych obszarach działalności pozadydaktycznej, które przekłada się na jakość i atrakcyjność realizowanych przez nich zajęć.

Tym samym sukces na maturze i podjęcie studiów, na wymarzonym kierunku (także na uczelniach zagranicznych), zależy już tylko i wyłącznie od systematycznej pracy Licealistów.

Edukacja domowa

Jesteśmy jednym z niewielu Liceów w województwie podkarpackim, autentycznie życzliwych edukacji domowej – alternatywnej ścieżce kształcenia, umożliwiającej spełnianie obowiązku nauki poza szkołą.

Uczniowie realizujący Edukację Domową mogą między innymi:

 • uczestniczyć w życiu szkoły (uroczystości, wydarzenia, wycieczki),
 • korzystać ze wsparcia nauczycieli w ramach konsultacji,
 • wykorzystywać pomoce edukacyjne i zasoby biblioteczne LOB,
 • brać udział w olimpiadach i konkursach.

Każdy rodzic ucznia objętego edukacją domową organizuje proces nauczania według własnej koncepcji, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i możliwościami swojego dziecka. Może oczywiście liczyć w tym zakresie także na wsparcie doświadczonego zespołu pedagogów Liceum.
Warunkiem niezbędnym do objęcia ucznia Edukacją Domową, jest złożenie przez rodziców / prawnych opiekunów stosownego Wniosku wraz ze zobowiązaniem do corocznego przystępowania dziecka do egzaminów klasyfikacyjnych organizowanych przez Liceum.

Naszym uczniom zapewniamy:

 • naukę w małych klasach i grupach,
 • opiekę pedagoga i psychologa szkolnego,
 • wparcie przy aplikowaniu o stypendia naukowe,
 • przestrzeń wypoczynkowo-relaksacyjną,
 • obiady w restauracji obok LOB – refundowane i odpłatne.

Uczniowie Liceum mają także możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale (zlokalizowanego tuż obok siedziby LOB).

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale to szkoła wyjątkowa i jedyna taka na Podkarpaciu. 

Dołącz do nas!

 


 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij