Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale
na rok szkolny 2020/2021

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale prowadzi nabór na rok szkolny 2020/2021 do czteroletniego liceum:

- klasa tradycyjna (z polskim językiem nauczania)

- klasa dwujęzyczna (z polskim i angielskim językiem nauczania)

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale (LOB) szczyci się rokrocznie wysokimi maturalnymi wskaźnikami i godnymi pochwały indywidualnymi osiągnięciami uzyskiwanymi przez abiturientów. Zostało to już wielokrotnie potwierdzone zaszczytnym miejscem Szkoły wśród najlepszych liceów w Polsce (ostatnio – tytuł Srebrnej Szkoły 2020 – miesięcznika „Perspektywy”).

Przedkładamy zatem adekwatną do posiadanych tytułów ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Cechuje ją oryginalność oraz zrozumienie potrzeb i wymagań przyszłych Licealistów nastawionych na sukces. Kandydaci mają niepowtarzalną szansę zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju edukacyjnego poprzez stworzenie indywidualnego profilu edukacyjnego, dokonując wyboru:

 • oddziału dwujęzycznego (z polskim i angielskim językiem nauczania)
  lub tradycyjnego (zajęcia realizowane w języku polskim);
 • optymalnego zestawu przedmiotów rozszerzonych;
 • drugiego języka obcego realizowanego w grupach międzyoddziałowych;
 • dopasowanej do indywidualnych zainteresowań sekcji sportowej w ramach wychowania fizycznego (w tym sekcja tańca towarzyskiego)
 • zajęć z bogatej oferty kół przedmiotowych, warsztatów oraz innych form pozalekcyjnej indywidualnej lub grupowej aktywności.

Młodzież ucząca się w LOB może ponadto uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także w wielu projektach edukacyjnych podejmowanych przez Liceum (m.in. współpraca międzynarodowa, kooperatywa z instytucjami kultury).

Szeroka swoboda przy wyborze przedmiotów rozszerzonych i języków obcych, zapewnia uczniom komfortowe planowanie swojej edukacji, sprzyja tym samym osiąganiu sukcesów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wybór raz dokonany nie musi być ostateczny. Dzieje się tak
w sytuacji, gdy Licealista chce zmienić wskazane pierwotnie rozszerzenia, mając na uwadze lepsze dostosowanie tego co się uczy w szkole, do potrzeb wymarzonego kierunku studiów.

Unikatową ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów poszukujących rozwiązań nietuzinkowych, proponując aplikowanie do oddziału dwujęzycznego, w którym nauczanie wybranych przedmiotów prowadzone jest częściowo w języku angielskim. Autentyczne nauczanie dwujęzyczne jest nie tylko sposobem na rozwój kompetencji kierunkowych, ale także krokiem milowym ku maturze międzynarodowej.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale ma już siedmioletnie doświadczenie w realizacji nauczania dwujęzycznego, obejmujące przygotowanie do matury w języku angielskim z wybranych przedmiotów (m.in. matematyka, biologia, geografia, fizyka, informatyka) oraz z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym.

Liceum w Boguchwale zapewnia naukę według najwyższych standardów. Realizacja przedmiotów rozszerzonych odbywa się w grupach o niewielkiej liczebności uczniów, przy starannie dobranym materiale wykraczającym niejednokrotnie poza podstawę programową. Zajęcia prowadzą pozytywnie zmotywowani, skoncentrowani na uczniu nauczyciele,
o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych wzmocnionych w trakcie międzynarodowych szkoleń w zakresie nauczania w systemie CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz z wykorzystania IT w procesie nauczania. Znaczący odsetek nauczycieli zatrudnionych w LOB posiada tytuły naukowe, doświadczenie w pracy akademickiej, a ponadto zdobyte w innych obszarach działalności pozadydaktycznej, które przekłada się na jakość i atrakcyjność realizowanych przez nich zajęć.

Tym samym sukces na maturze i podjęcie studiów, na wymarzonym kierunku (także na uczelniach zagranicznych), zależy już tylko i wyłącznie od systematycznej pracy Licealistów.

Tradycją mocno związaną z Liceum jest sierpniowy obóz integracyjny, w trakcie którego uczniowie mogą nawiązać kontakty interpersonalne i zbudować przyjazne relacje z przyszłymi koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.

Naszym uczniom zapewniamy:

 • iPad w oddziałach dwujęzycznych,
 • laptop do wyłącznego wykorzystania w oddziałach tradycyjnych,
 • naukę w małych klasach i grupach,
 • opiekę psychologa szkolnego (w tym telefon SOS 24/7)
 • wparcie przy aplikowaniu o stypendia naukowe,
 • udział w sierpniowym obozie integracyjnym,
 • swobodny dostęp do szerokopasmowego Internetu oraz urządzenia wielofunkcyjnego,
 • przestrzeń wypoczynkowo-śniadaniową,
 • obiady w restauracji – refundowane i odpłatne,
 • dojeżdżającym z daleka możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale to szkoła wyjątkowa i jedyna taka na Podkarpaciu. 

Dołącz do nas!

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij