Oferta edukacyjna

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale
na rok szkolny 2017/2018

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale szczyci się wysokimi wskaźnikami szkolnymi i indywidualnymi uzyskanymi przez abiturientów, co zostało ponownie potwierdzone zaszczytnym miejscem szkoły wśród najlepszych liceów w Polsce (tytuł Brązowej Szkoły 2017 – miesięcznika „Perspektywy”).

Przedkładamy zatem godną tego tytułu ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Cechuje ją innowacyjność oraz zrozumienie potrzeb i wymagań przyszłych licealistów nastawionych na sukces. Kandydaci mają niepowtarzalną szansę zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju edukacyjnego poprzez stworzenie indywidualnego profilu edukacyjnego, dokonując wyboru:

— oddziału dwujęzycznego (z polskim i angielskim językiem nauczania) lub tradycyjnego (zajęcia realizowane w języku polskim);

— dowolnego zestawu dwóch lub więcej przedmiotów rozszerzonych spośród następujących: matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, informatyka, język polski, język niemiecki, historia, wiedza o społeczeństwie, filozofia;

— interesujących przedmiotów uzupełniających, m.in. literatury polskiej, literatury angielskiej, literatury niemieckiej, matematyki elementarnej;

— konfiguracji dwóch języków obcych spośród: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego, realizowanych w grupach międzyoddziałowych;

— optymalnej dla siebie sekcji sportowej realizowanej w ramach wychowania fizycznego
(w tym sekcja tańca towarzyskiego)

— zajęć z bogatej oferty kół przedmiotowych, warsztatów oraz innych form aktywności indywidualnej jak również grupowej (m.in. Koło teatralne, LOB-TV).

Liceum oferuje ponadto:

— możliwości uzyskania międzynarodowego certyfikatu językowego (CAE);

— możliwości uzyskania międzynarodowego certyfikatu komputerowego ECDL oraz certyfikatu metodyki prowadzenia projektów informatycznych Scrum Master (PS1).

Powyższe certyfikaty są finansowane przez LOB.

Młodzież ucząca się w LOB może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej oraz w wielu projektach edukacyjnych realizowanych ze środków EFS, w tym także w wymianie młodzieży w ramach programu ERASMUS+.

Pełna swoboda przy wyborze przedmiotów rozszerzonych i języków obcych oraz przedmiotów uzupełniających, zapewnia uczniom komfortowe planowanie swojej edukacji, przyczyniając się do osiągania wielu sukcesów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wybór raz dokonany nie musi być ostateczny. Dzieje się tak w sytuacji, gdy licealista chce zmienić liczbę rozszerzeń lub ich rodzaj, mając na uwadze np. lepsze dostosowanie tego co się uczy w szkole do wymarzonego kierunku studiów.

Specjalną ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów ambitnych, proponując naukę w oddziale dwujęzycznym, w którym nauczanie wybranych przedmiotów prowadzone jest częściowo w języku angielskim. Od kandydatów ubiegających się o przyjęcie, oprócz spełnienia kryteriów kwalifikacji do Liceum określonych w regulaminie rekrutacji, oczekujemy wykazania się znajomością języka angielskiego potwierdzoną zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale zapewnia naukę według najwyższych standardów dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w dydaktyce. Realizacja przedmiotów rozszerzonych odbywa się w grupach o niewielkiej liczebności uczniów, przy starannie dobranym materiale wykraczającym niejednokrotnie poza podstawę programową. Zajęcia z uczniami prowadzą pozytywnie zmotywowani nauczyciele, w tym obcokrajowcy (native speakerzy), o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych uzyskanych w trakcie międzynarodowych szkoleń w zakresie nauczania w systemie CLIL (Content and Language Integrated Learning). Znaczący odsetek kadry zatrudnionej w LOB posiada tytuły naukowe, doświadczenie w pracy akademickiej, bądź w szkołach dwujęzycznych, a także zdobyte w firmach programistycznych i innych obszarach działalności pozadydaktycznej, które przekładają się na jakość i atrakcyjność realizowanych przez nich zajęć. Tym samym sukces na maturze i podjęcie studiów, także na uczelniach zagranicznych, na wymarzonym kierunku, zależy już tylko i wyłącznie od systematycznej pracy licealistów.

Mnogość i atrakcyjność zajęć pozalekcyjnych oferowanych przez Liceum pozwala każdemu rozwijać indywidualne pasje i talenty. Wśród nauczycieli są artyści plastycy, przewodnicy turystyki kwalifikowanej, instruktorzy tańca towarzyskiego i narciarstwa, trenerzy siatkówki oraz wielu innych dyscyplin sportowych. Organizują oni uroczystości i tematyczne imprezy szkolne. Tradycją naszej szkoły jest sierpniowy obóz integracyjny, w trakcie którego uczniowie mogą nawiązać kontakty interpersonalne i zbudować przyjazne relacje z przyszłymi koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.

Naszym uczniom zapewniamy:

 • iPad dla każdego ucznia z oddziału dwujęzycznego,
 • laptop do wyłącznej dyspozycji na trzyletni cykl kształcenia,
 • bezpłatne podręczniki (tradycyjne i elektroniczne) z biblioteki szkolnej,
 • naukę w małoliczebnych klasach i grupach,
 • stypendia naukowe i socjalne,
 • obiady w restauracji – refundowane i odpłatne,
 • bezpłatny sierpniowy obóz integracyjny,
 • swobodny dostęp do szerokopasmowego Internetu,
 • swobodny dostęp do kserokopiarki i drukarki,
 • dla uczniów dojeżdżających z daleka możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale to szkoła wyjątkowa i jedyna taka na Podkarpaciu. 

Najlepsze przed Tobą!

LOB to trafny wybór także dla Ciebie!

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

„Młodzi odkrywcy” (Young explorers) – projekt dla gimnazjastów

„Młodzi odkrywcy” (Young explorers) – projekt dla gimnazjastów

„Młodzi odkrywcy” (Young explorers) Projekt edukacyjny Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale dla gimnazjalistów ...

 
Rekolekcje Wielkopostne 2018

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Rekolekcje w parafii pw. Stanisława B.M. w Boguchwale 22-25 luty 2018r.

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń sukcesu

Uczeń sukcesu

Wśród wielu pasjonatów przedmiotów ścisłych uczących się w Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, szczególne miejsce zajmuje...

 
„Maths in English – Maths with a difference”

„Maths in English – Maths with a difference”

W bieżącym roku szkolnym rozgrywana jest czwarta edycja konkursu „Maths in English – Maths with a difference”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij