Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale
na rok szkolny 2020/2021

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale prowadzi nabór na rok szkolny 2020/2021 do czteroletniego liceum:

- klasa tradycyjna (z polskim językiem nauczania)

- klasa dwujęzyczna (z polskim i angielskim językiem nauczania)

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale (LOB) szczyci się rokrocznie wysokimi maturalnymi wskaźnikami i godnymi pochwały indywidualnymi osiągnięciami uzyskiwanymi przez abiturientów. Zostało to już wielokrotnie potwierdzone zaszczytnym miejscem Szkoły wśród najlepszych liceów w Polsce (ostatnio – tytuł Srebrnej Szkoły 2020 – miesięcznika „Perspektywy”).

Przedkładamy zatem adekwatną do posiadanych tytułów ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021. Cechuje ją oryginalność oraz zrozumienie potrzeb i wymagań przyszłych Licealistów nastawionych na sukces. Kandydaci mają niepowtarzalną szansę zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju edukacyjnego poprzez stworzenie indywidualnego profilu edukacyjnego, dokonując wyboru:

 • oddziału dwujęzycznego (z polskim i angielskim językiem nauczania)
  lub tradycyjnego (zajęcia realizowane w języku polskim);
 • optymalnego zestawu przedmiotów rozszerzonych;
 • drugiego języka obcego realizowanego w grupach międzyoddziałowych;
 • dopasowanej do indywidualnych zainteresowań sekcji sportowej w ramach wychowania fizycznego (w tym sekcja tańca towarzyskiego)
 • zajęć z bogatej oferty kół przedmiotowych, warsztatów oraz innych form pozalekcyjnej indywidualnej lub grupowej aktywności.

Młodzież ucząca się w LOB może ponadto uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej oraz na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także w wielu projektach edukacyjnych podejmowanych przez Liceum (m.in. współpraca międzynarodowa, kooperatywa z instytucjami kultury).

Szeroka swoboda przy wyborze przedmiotów rozszerzonych i języków obcych, zapewnia uczniom komfortowe planowanie swojej edukacji, sprzyja tym samym osiąganiu sukcesów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wybór raz dokonany nie musi być ostateczny. Dzieje się tak
w sytuacji, gdy Licealista chce zmienić wskazane pierwotnie rozszerzenia, mając na uwadze lepsze dostosowanie tego co się uczy w szkole, do potrzeb wymarzonego kierunku studiów.

Unikatową ofertę edukacyjną kierujemy do uczniów poszukujących rozwiązań nietuzinkowych, proponując aplikowanie do oddziału dwujęzycznego, w którym nauczanie wybranych przedmiotów prowadzone jest częściowo w języku angielskim. Autentyczne nauczanie dwujęzyczne jest nie tylko sposobem na rozwój kompetencji kierunkowych, ale także krokiem milowym ku maturze międzynarodowej.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale ma już siedmioletnie doświadczenie w realizacji nauczania dwujęzycznego, obejmujące przygotowanie do matury w języku angielskim z wybranych przedmiotów (m.in. matematyka, biologia, geografia, fizyka, informatyka) oraz z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym.

Liceum w Boguchwale zapewnia naukę według najwyższych standardów. Realizacja przedmiotów rozszerzonych odbywa się w grupach o niewielkiej liczebności uczniów, przy starannie dobranym materiale wykraczającym niejednokrotnie poza podstawę programową. Zajęcia prowadzą pozytywnie zmotywowani, skoncentrowani na uczniu nauczyciele,
o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych wzmocnionych w trakcie międzynarodowych szkoleń w zakresie nauczania w systemie CLIL (Content and Language Integrated Learning) oraz z wykorzystania IT w procesie nauczania. Znaczący odsetek nauczycieli zatrudnionych w LOB posiada tytuły naukowe, doświadczenie w pracy akademickiej, a ponadto zdobyte w innych obszarach działalności pozadydaktycznej, które przekłada się na jakość i atrakcyjność realizowanych przez nich zajęć.

Tym samym sukces na maturze i podjęcie studiów, na wymarzonym kierunku (także na uczelniach zagranicznych), zależy już tylko i wyłącznie od systematycznej pracy Licealistów.

Tradycją mocno związaną z Liceum jest sierpniowy obóz integracyjny, w trakcie którego uczniowie mogą nawiązać kontakty interpersonalne i zbudować przyjazne relacje z przyszłymi koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy.

Naszym uczniom zapewniamy:

 • iPad w oddziałach dwujęzycznych,
 • laptop do wyłącznego wykorzystania w oddziałach tradycyjnych,
 • naukę w małych klasach i grupach,
 • opiekę psychologa szkolnego (w tym telefon SOS 24/7)
 • wparcie przy aplikowaniu o stypendia naukowe,
 • udział w sierpniowym obozie integracyjnym,
 • swobodny dostęp do szerokopasmowego Internetu oraz urządzenia wielofunkcyjnego,
 • przestrzeń wypoczynkowo-śniadaniową,
 • obiady w restauracji – refundowane i odpłatne,
 • dojeżdżającym z daleka możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale to szkoła wyjątkowa i jedyna taka na Podkarpaciu. 

Dołącz do nas!

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Michał Machowski walczy w dwóch ogólnopolskich konkursach matematycznych

Michał Machowski walczy w dwóch ogólnopolskich konkursach matematycznych

Miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIIb, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, reprezentował Szkołę...

 
ZAGRANICZNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI – 2020

ZAGRANICZNE SZKOLENIA NAUCZYCIELI – 2020

Od kilku lat zimowe jak i wakacyjne przerwy od zajęć dydaktyczno-wychowawczych to dla nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
 

NASZE SUKCESY »

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

9 stycznia 2020r. ogłoszono Ranking Liceów Ogólnokształcących – 2020 – Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Kolejną dumą Liceum w Boguchwale staje się Absolwentka 2019 – Kinga Ślusarczyk. Bardzo miło nam poinformować, że 10 grudnia 2019 roku Kinga odebrała stypendium...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij