Poznawanie lokalnego przemysłu

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, uczestniczący w programie realizowania geografii w zakresie rozszerzonym, byli na wycieczce w „Zapel-u„. Jest to największy w Polsce, i jeden z największych w Europie, zakład produkujący porcelanę techniczną. Uczniowie mieli okazję poznać „od kuchni” funkcjonowanie „Zapel-u”, profil jego działalności, proces technologiczny i międzynarodowe powiązania handlowe oraz uwarunkowania ekonomiczne tego zakładu. Wycieczka była również okazją do dyskusji z przedstawicielem „Zapel-u” o ogólnej sytuacji i współczesnych zmianach polskiego przemysłu. Pokrywa się to z podstawą programową z geografii i założeniami o korzystnym wpływie wycieczek edukacyjnych na zainteresowanie uczniów przedmiotem i i ich późniejsze pozytywne wyniki na egzaminie zewnętrznym.

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

WARTO CZYTAĆ

WARTO CZYTAĆ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa...

 
Nabór do oddziałów międzynarodowych

Nabór do oddziałów międzynarodowych

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, od września 2020 roku, daje pozytywnie zmotywowanej do pracy młodzieży, obok kształcenia...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij