SPOTKANIE MIĘDZYNARODOWE W BOGUCHWALE (ERASMUS +)

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniach 8 – 12 czerwca 2015r. mury Pałacu Lubomirskich w Boguchwale (siedziba LOB i GDB) goszczą naszych partnerów z Portugalii, Włoch, Rumunii i Litwy.
Wśród nich jest 23 uczniów, kilkunastu nauczycieli oraz kilka osób odpowiedzialnych za realizację projektu z instytucji wspierających głównego beneficjenta Projektu, szkołę partnerską z Rumunii.
Poszczególne grupy narodowe docierały do Boguchwały poczynając już od soboty. Młodzież z zagranicy przez cały czas pobytu w Polsce będzie mieszkać w domach uczniów Liceum i Gimnazjum Dwujęzycznego.
Nasi uczniowie zaplanowali dla swych gości rozliczne atrakcje na weekend. Na przykład chłopcy z Liceum zorganizowali kolegom z Portugalii, Litwy i Rumunii udział w rozgrywce paintballowej. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie najbliższej okolicy (ze względu na rozległość terytorialną obszaru z jakiego pochodzą nasi uczniowie, goście trafili do domów w Rzeszowie, Boguchwale, Niechobrzu, Lutoryżu, Lutczy i Strzyżowie). W poniedziałek (8 czerwca) przyszedł czas na oficjalne uroczyste otwarcie spotkania, w trakcie którego Koordynator Projektu Magdalena Bobowska, Dyrektor Liceum – prezes TPLOB i Dyrektor Gimnazjum Dwujęzycznego, powitali przybyłych gości. Następnie uczniowie i ich opiekunowie poznawali siedzibę Szkół i jej najbliższą okolicę.

Po obiedzie zaczęły się trwające kilka godzin realne działania projektowe, w których udział bierze obok naszych gości grupa uczniów z LOB.
Zamknięciem dnia był grill zorganizowany dla uczniów GDB i LOB oraz ich gości, na którym pojawili się także niektórzy absolwenci oraz kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Liceum.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystości...

 
Projekt Erasmus+ „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students”

Projekt Erasmus+ „CHEFS- Clean, Healthy Environment & Fit Students”

Miło jest nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale po raz kolejny zostało beneficjentem projektu Erasmus+,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij