Historia i społeczeństwo – Artur Wiktor

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Jestem absolwentem historii byłej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Starałem się w ciągu 35-letniego nauczania łączyć dydaktykę z pasją naukową. Kilka lat temu obroniłem na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego rozprawę doktorską pt. „Losy ruchomych dóbr kultury ziemiaństwa w woj. rzeszowskim po zakończeniu II wojny światowej”. Zainteresowanie przeszłością najbliższej okolicy było inspiracją opublikowania przeze mnie wielu artykułów zarówno naukowych jak i popularnonaukowych, które stały się elementem wiedzy regionalnej wykorzystywanej przez instytucje kulturalne na terenie gminy Boguchwała. Od wiele lat jestem aktywnym przewodnikiem terenowym oraz beskidzkim PTTK w Rzeszowie. Opiekowałem się wieloma szkolnymi kołami PTTK, z którymi przemierzyłem setki turystycznych szlaków. Jestem nauczycielem spełnionym – laureatem nagród: Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji, Burmistrza Miasta i Gminy Boguchwała a także Ministra Przemysłu. Doceniając znaczenie rozwoju zawodowego ukończyłem kurs kwalifikacyjny z wiedzy do życia w rodzinie a swoją zawodową drogę rozpocząłem jako dyplomowany bibliotekarz.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij