Historia i społeczeństwo – Artur Wiktor

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Jestem absolwentem historii byłej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Starałem się w ciągu 35-letniego nauczania łączyć dydaktykę z pasją naukową. Kilka lat temu obroniłem na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego rozprawę doktorską pt. „Losy ruchomych dóbr kultury ziemiaństwa w woj. rzeszowskim po zakończeniu II wojny światowej”. Zainteresowanie przeszłością najbliższej okolicy było inspiracją opublikowania przeze mnie wielu artykułów zarówno naukowych jak i popularnonaukowych, które stały się elementem wiedzy regionalnej wykorzystywanej przez instytucje kulturalne na terenie gminy Boguchwała. Od wiele lat jestem aktywnym przewodnikiem terenowym oraz beskidzkim PTTK w Rzeszowie. Opiekowałem się wieloma szkolnymi kołami PTTK, z którymi przemierzyłem setki turystycznych szlaków. Jestem nauczycielem spełnionym – laureatem nagród: Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji, Burmistrza Miasta i Gminy Boguchwała a także Ministra Przemysłu. Doceniając znaczenie rozwoju zawodowego ukończyłem kurs kwalifikacyjny z wiedzy do życia w rodzinie a swoją zawodową drogę rozpocząłem jako dyplomowany bibliotekarz.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Urząd Miejski w Boguchwale realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 „Boguchwała...

 
Dlaczego LOB ?

Dlaczego LOB ?

„Śród takich pół przed laty, nad brzegiem ruczaju, Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju, Stał dwór szlachecki….” I…. stoi do dziś!  Dlaczego...

 
 

NASZE SUKCESY »

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Urząd Miejski w Boguchwale realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 „Boguchwała...

 
Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

9 stycznia 2020r. ogłoszono Ranking Liceów Ogólnokształcących – 2020 – Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij