WYMIANA MIĘDZYNARODOWA PARTNERSKA BOGUCHWAŁA – CERIGNOLA (WŁOCHY)

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale oraz Gimnazjum Dwujęzycznego przebywają na wymianie partnerskiej z zaprzyjaźnioną szkołą we Włoszech w miejscowości Cerignola.
Opiekunami grupy są nauczyciele gimnazjum i liceum – p. Agnieszka Wiglusz – Zięba oraz p. Agnieszka Czarnik.

Benvenuti a Cerignola! Tak właśnie przywitano polską grupę na lotnisku w Neapolu. Włoscy przyjaciele przygotowali dla nas bardzo ciekawy program pobytu.

Już pierwszego dnia zwiedziliśmy centrum Neapolu. Kolejnego dnia nastąpiło oficjalne przywitanie. Honory czyniła dyrektorka naszej partnerskiej szkoły pani Irene Patricia Sasso, która przy tej okazji podkreśliła wagę wydarzenia jakim jest włosko-polskie spotkanie.
Po południu włoscy partnerzy oprowadzili nas po swoim mieście – Cerignoli.
Punktem centralnym była wizyta w Muzeum Miejskim, które wraz ze znajdującymi się przed nim unikatowymi spichlerzami, wpisane jest na listę zabytków UNESCO.

Następnego dnia wszyscy uczestniczyli w całodniowej wycieczce do miejsc szczególnie ważnych z punktu widzenia turystyki w tym regionie Włoch: San Giovani di Rotondo, Monte Sant’ Angelo i Manfredonia. Tą ostatnią miejscowość wyróżnia nadmorskie położenie oraz współistnienie zabytków i nowoczesnej urbanistyki (wspaniały zamek i nowoczesne centrum).

W programie spotkania przewidziano także rozgrywki sportowe. Nie brak również dobrej kuchni: )

Jakub Lenartowicz

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

WARTO CZYTAĆ

WARTO CZYTAĆ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa...

 
Nabór do oddziałów międzynarodowych

Nabór do oddziałów międzynarodowych

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, od września 2020 roku, daje pozytywnie zmotywowanej do pracy młodzieży, obok kształcenia...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij