Dzień otwarty Narodowego Banku Polskiego

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W dniu 26.11.2015 r. klasy I Liceum uczestniczyły w Dniach otwartych Narodowego Banku Polskiego. Na samym początku poznaliśmy historię monety i banknotu . Co więcej, dowiedzieliśmy się, jak działa NBP oraz, jakie funkcje posiada od początku swego istnienia. Eksperci ubrani w XIX-wieczne stroje robocze pracowników banku przedstawiali nam znaczenie pieniądza na przestrzeni wieków oraz przybliżyli historię, a także obsługę maszyn liczących. Główną atrakcją była 12,5 kg sztabka złota warta ok 1 700 000 zł, którą można było dotknąć, a nawet spróbować podnieść.  Na koniec uczestniczyliśmy w grze pt. „Uratować złoto”. Za uważne słuchanie  i poprawne odpowiedzi udzielone na zadawane pytania otrzymaliśmy nagrody. Ponadto wszyscy otrzymaliśmy upominki w postaci brykietu zniszczonych banknotów o łącznej wartości 175 000 złotych.
Uczniowie klasy pierwszej

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

WARTO CZYTAĆ

WARTO CZYTAĆ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa...

 
Nabór do oddziałów międzynarodowych

Nabór do oddziałów międzynarodowych

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, od września 2020 roku, daje pozytywnie zmotywowanej do pracy młodzieży, obok kształcenia...

 
 

NASZE SUKCESY »

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Oddział międzynarodowy (IB) – nabór uzupełniający

Niezwykle miło nam poinformować wszystkich Uczniów i ich Rodziców, że w dniu 28 sierpnia 2020r. otrzymaliśmy Decyzję wydaną przez Ministra Edukacji Narodowej...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij