Nauczyciel Roku LOB wybrany!

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3
Zwyciężczynią plebiscytu Nauczyciela Roku LOB została pani Natalia Terlikowska – dwujęzyczny nauczyciel matematyki w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Gratulujemy!
W czwartek 11.02.2016 r. o godzinie 11:50, w sali nr 12 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomu Nauczycielowi Roku LOB.
Poniżej publikujemy wywiad z laureatką plebiscytu – panią Natalią Terlikowska przeprowadzony przez Przewodniczącą SU – Agatę Cużytek.
Czy zaskoczył Panią wynik wyborów? 
 
Tak, jestem bardzo zaskoczona. Oczywiście staram się swoją pracę wykonywać bardzo dobrze i miałam nadzieję, że uczniowie to doceniają, jednak nie sądziłam, że wśród tylu dobrych nauczycieli wybiorą właśnie mnie. Uczę matematyki i zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu uczniów jest to przedmiot bardzo trudny i niezbyt dobrze się kojarzy. Tym bardziej jestem zaskoczona, że zdobyłam tyle dobrych opinii i głosów.
 
Jak czuje się Pani jako zwyciężczyni? 
 
Bardzo się cieszę. Jest to dla mnie bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ wyboru dokonywali uczniowie, a to oni tak naprawdę wiedzą najwięcej o naszej pracy. Jeśli doceniają to co robię, podobają im się moje lekcje i twierdzą, że tłumaczę „tak, że nie da się nie zrozumieć” to jest to dla mnie największy komplement.
 
Skąd czerpie Pani motywację do pracy?
 
Ja po prostu uwielbiam tą pracę. Lubię codzienny kontakt z uczniami i zupełnie nie wyobrażam sobie siebie w innej pracy.
 
Czy zawód nauczyciela daje Pani satysfakcję? 
 
Oczywiście. Wszystkie sukcesy moich uczniów traktuję jak moje własne sukcesy i dają mi one ogromną satysfakcję.
 
Słyszałam, iż mocno angażuje się Pani w działalność pozalekcyjną, m.in. organizuje pani koła matematyczne dla każdej liczby osób, nawet indywidualnie. Dlaczego poświęca Pani tak wiele wolnego czasu uczniom? 
 
Po prostu zależy mi na każdym uczniu. Niestety niektórzy z nich mają kłopoty w nauce matematyki. Ze względu na charakter przedmiotu, nawet niewielkie zaległości szybko narastają i uniemożliwiają zrozumienie bieżącego materiału. Jeżeli uczniowie chcą te zaległości nadrobić i proszą mnie o pomoc to uważam, że moim obowiązkiem jest tej pomocy udzielić.
 
Oprócz obowiązków nauczyciela udziela się Pani także w życiu szkoły, jest Pani opiekunką samorządu uczniowskiego. Z czego wynika to zaangażowanie?
 
Rola opiekuna samorządu nie jest dla mnie ciężkim obowiązkiem i robię to z przyjemnością. Cieszę się, że w naszej szkole są uczniowie z dużą inicjatywą i wieloma ciekawymi pomysłami. Staram się ich wspierać i pomagać w realizacji tych pomysłów.
 
Czy ma Pani jakieś rady dla innych nauczycieli? Być może motywujące słowa?
 
Myślę, że w naszej szkole pracuje wielu bardzo dobrych i zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli. Wszyscy są profesjonalistami i mają duże doświadczenie w nauczaniu, więc chyba nie potrzebują moich rad.
 
Dziękuję Pani bardzo za rozmowę oraz życzę dalszych sukcesów zawodowych. 
 
Przewodnicząca SU – Agata Cużytek 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

„Rockin’ Around the Christmas Tree” w wykonaniu uczennic LOB-u

„Rockin’ Around the Christmas Tree” w wykonaniu uczennic LOB-u

 
Orszak Trzech Króli przed Pałacem Lubomirskich

Orszak Trzech Króli przed Pałacem Lubomirskich

Wędrujący spod Kościoła w Boguchwale orszak, na którego czele podążali egzotyczni Mędrcy ze Wschodu, na kilkanaście minut zatrzymał się pod murami Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

III miejsce uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w ogólnopolskim konkursie „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”

III miejsce uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w ogólnopolskim konkursie „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”

Uczniowie klasy 2b Liceum uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie pn. „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”. Konkurs został zorganizowany...

 
Podsumowanie matury 2018

Podsumowanie matury 2018

W maju 2018 roku do egzaminów maturalnych w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przystąpiło 34. tegorocznych absolwentów....

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij