Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Naznaczeni Niezłomnością 2”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

6 marca 2016 r. o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym czynny udział wezmą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale i Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale.

Koncert „Naznaczeni Niezłomnością 2″ to po raz drugi organizowane widowisko artystyczne o charakterze edukacyjnym upamiętniające życie i etos żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W koncercie ponownie wezmą udział wokaliści ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Pro-Musica” oraz uczniowie szkół: Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale oraz Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale. Część artystyczna łączy w sobie utwory muzyczne oraz poezję, a wszystko to na tle klimatycznych ilustracji, tworzących patetyczny nastrój.

Gościem specjalnym koncertu będzie kpt. Józef Lis ps. „Tajfun” – żołnierz oddziału dywersji inspektoratu AK Rzeszów.

W programie widowiska zaplanowany jest także udział grup rekonstrukcyjnych: Grupy Rekonstrukcji Historycznej „San” z Sanoka oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów z Rzeszowa.

Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Naznaczeni Niezłomnością 2” organizowany jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych” objętych PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wstęp wolny – zachęcamy wszystkich do udziału.

Informacja prasowa o koncercie – KLIKNIJ TUTAJ

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Zwycięstwo w XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Sukcesy uczniów LOB-u stanowią dla nas powód do dumy i satysfakcji.  Z wielką radością przyjęliśmy zatem wiadomość o zajęciu przez Miłosza Jachyrę...

 
Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij