Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Naznaczeni Niezłomnością 2”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

6 marca 2016 r. o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym czynny udział wezmą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale i Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale.

Koncert „Naznaczeni Niezłomnością 2″ to po raz drugi organizowane widowisko artystyczne o charakterze edukacyjnym upamiętniające życie i etos żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W koncercie ponownie wezmą udział wokaliści ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Pro-Musica” oraz uczniowie szkół: Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale oraz Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale. Część artystyczna łączy w sobie utwory muzyczne oraz poezję, a wszystko to na tle klimatycznych ilustracji, tworzących patetyczny nastrój.

Gościem specjalnym koncertu będzie kpt. Józef Lis ps. „Tajfun” – żołnierz oddziału dywersji inspektoratu AK Rzeszów.

W programie widowiska zaplanowany jest także udział grup rekonstrukcyjnych: Grupy Rekonstrukcji Historycznej „San” z Sanoka oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów z Rzeszowa.

Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Naznaczeni Niezłomnością 2” organizowany jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych” objętych PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wstęp wolny – zachęcamy wszystkich do udziału.

Informacja prasowa o koncercie – KLIKNIJ TUTAJ

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

LOB szkołą kandydującą do matury międzynarodowej

       High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World...

 
Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki 2019

W dniu 20 września 2019 r. klasa 1 a wyjechała z wychowawcą na Podkarpacki Festiwal  Nauki  2019  (G2A Arena Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce),...

 
 

NASZE SUKCESY »

Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

I MIEJSCE MICHAŁA MACHOWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z MATEMATYKI „APOLONIUSZ” 2018/2019

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski, uczeń klasy IIb Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, zajął I miejsce...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij