Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Naznaczeni Niezłomnością 2”

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

6 marca 2016 r. o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym czynny udział wezmą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale i Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale.

Koncert „Naznaczeni Niezłomnością 2″ to po raz drugi organizowane widowisko artystyczne o charakterze edukacyjnym upamiętniające życie i etos żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W koncercie ponownie wezmą udział wokaliści ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Pro-Musica” oraz uczniowie szkół: Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale oraz Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale. Część artystyczna łączy w sobie utwory muzyczne oraz poezję, a wszystko to na tle klimatycznych ilustracji, tworzących patetyczny nastrój.

Gościem specjalnym koncertu będzie kpt. Józef Lis ps. „Tajfun” – żołnierz oddziału dywersji inspektoratu AK Rzeszów.

W programie widowiska zaplanowany jest także udział grup rekonstrukcyjnych: Grupy Rekonstrukcji Historycznej „San” z Sanoka oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów z Rzeszowa.

Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Naznaczeni Niezłomnością 2” organizowany jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych” objętych PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wstęp wolny – zachęcamy wszystkich do udziału.

Informacja prasowa o koncercie – KLIKNIJ TUTAJ

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Urząd Miejski w Boguchwale realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 „Boguchwała...

 
Dlaczego LOB ?

Dlaczego LOB ?

„Śród takich pół przed laty, nad brzegiem ruczaju, Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju, Stał dwór szlachecki….” I…. stoi do dziś!  Dlaczego...

 
 

NASZE SUKCESY »

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Smart City w moim mieście” rozstrzygnięty

Urząd Miejski w Boguchwale realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 „Boguchwała...

 
Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

9 stycznia 2020r. ogłoszono Ranking Liceów Ogólnokształcących – 2020 – Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij