Opis oddziałów

 

KALENDARIUM

 • No upcoming events
AEC v1.0.3

Oddział  A –  z polskim językiem nauczania

Licealista sam projektuje własną ścieżkę rozwoju edukacyjnego, a tym samym tworzy indywidualny profil edukacyjny. Prognozowany wybór przedmiotów rozszerzonych kandydat sygnalizuje we wniosku o przyjęcie składanym w wersji papierowej w Sekretariacie Liceum. Natomiast pod koniec pierwszego roku nauki, dokonuje optymalnego dla siebie wyboru przedmiotów rozszerzonych i uzupełniających.

Uczeń może wybrać drugi język obcy stanowiący kontynuację języka nauczanego w gimnazjum lub też rozpocząć naukę języka od podstaw. Zajęcia z języków obcych odbywają się w grupach międzyoddziałowych.

Licealista może ponadto, od klasy drugiej, skorzystać z interesującej oferty przedmiotów uzupełniających takich jak: przyroda, historia i społeczeństwo, literatura angielska, literatura polska, czy matematyka elementarna.

Warto też wiedzieć, że dokonany wybór przedmiotów rozszerzonych oraz języków obcych może zostać zmieniony przez licealistę w trakcie cyklu edukacyjnego. Tym samym każdy może budować optymalny dla siebie profil edukacyjny, odpowiadający najlepiej planowanym studiom na uczelniach wyższych.

Aby znaleźć się wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, kandydat do klasy tradycyjnej musi przekroczyć próg punktowy (100 punktów), który stanowi sumę punktów z egzaminu gimnazjalnego oraz tych wynikających z osiągnięć edukacyjnych potwierdzonych na świadectwie ukończenia gimnazjum. Na punkty obowiązkowo przeliczane będą: język polski, matematyka i język obcy, a ponadto najbardziej korzystny punktowo dla kandydata przedmiot z grupy obejmującej: historię, wiedzę o społeczeństwie, biologię, chemię, geografię i fizykę.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale szczyci się wysokimi indywidualnymi wynikami uzyskiwanymi przez abiturientów na egzaminach maturalnych, których potwierdzeniem jest miejsce LOB wśród najlepszych liceów w Polsce (tytuł Brązowej Szkoły 2018 – miesięcznika „Perspektywy”).

Zapewniamy wsparcie edukacyjne dla Licealistów:

 • podręczniki wypożyczane z biblioteki szkolnej,
 • spersonalizowany laptop na trzyletni cykl kształcenia,
 • bezpłatny dostęp do szerokopasmowego Internetu i urządzenia wielofunkcyjnego,
 • obiady w restauracji – refundowane i odpłatne,
 • udział w obozie integracyjnym dla uczniów klas pierwszych,
 • dojeżdżającym z daleka możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Młodzież  podejmująca naukę w Liceum zyskuje możliwość udziału w wielu projektach edukacyjnych, w tym w realizacji przedsięwzięć z zakresu współpracy międzynarodowej (ERASMUS+, wymiana partnerska).

Zespół pedagogiczny obfituje w osoby obdarzone różnorodnymi talentami i zainteresowaniami, które poprzez swój przykład i zaangażowanie pomagają każdemu uczniowi rozwijać indywidualne pasje i zdolności.

Oddział  B – z polskim i angielskim językiem nauczania

Oddział z polskim i angielskim językiem nauczania kładzie szczególny nacisk na przedmioty przyrodnicze i nauki matematyczne nie pomijając jednak nauk społecznych i humanistycznych. Wykorzystanie języka angielskiego na zajęciach służyć ma pogłębieniu zrozumienia złożoności zjawisk zachodzących wokół nas. W języku polskim i angielskim w klasie pierwszej prowadzone będą: biologia, część geografii odnosząca się do geografii ogólnej, matematyka, podstawy przedsiębiorczości, edukacja dla bezpieczeństwa i informatyka.

Oddział z polskim i angielskim językiem nauczania przygotowuje absolwentów, wedle ich osobistych preferencji, do studiów wyższych także tych na zagranicznych i krajowych renomowanych uczelniach, które z roku na rok wzbogacają swoją ofertę kierunków realizowanych wyłącznie w języku angielskim.

Specyfika rekrutacji

Uwaga!

Rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych odbywa się w innych terminach niż do klas tradycyjnych (okres składania wniosków o przyjęcie jest zdecydowanie krótszy).

W naborze uzupełniającym do oddziału z polskim i angielskim językiem nauczania, poza ogólnymi warunkami kwalifikacji, o przyjęciu dodatkowo decyduje stopień znajomości języka angielskiego potwierdzony poprzez uzyskanie pozytywnego wyniku na wewnątrzszkolnym sprawdzianie kompetencji językowych.

Sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się 02.08.2018 r. o godz. 10.00.

Aby znaleźć się wśród uczniów klasy dwujęzycznej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, kandydat musi przekroczyć próg punktowy (120 punktów), który stanowi sumę punktów z egzaminu gimnazjalnego, oraz tych wynikających z osiągnięć edukacyjnych potwierdzonych na świadectwie ukończenia gimnazjum. Na punkty obowiązkowo przeliczane będą: język polski, matematyka i język angielski, a ponadto najbardziej korzystny punktowo dla kandydata przedmiot z grupy obejmującej: biologię, chemię, fizykę, wiedzę o społeczeństwie, geografię i historię.

Opis oddziału

Licealista sam projektuje własną ścieżkę rozwoju edukacyjnego, a tym samym tworzy indywidualny profil edukacyjny. Prognozowany wybór przedmiotów rozszerzonych kandydat sygnalizuje we wniosku o przyjęcie składanym w wersji papierowej w Sekretariacie Liceum. Natomiast pod koniec pierwszego roku nauki, dokonuje optymalnego dla siebie wyboru przedmiotów rozszerzonych i uzupełniających.

Uczeń może wybrać drugi język obcy stanowiący kontynuację języka nauczanego w gimnazjum lub też rozpocząć naukę języka od podstaw. Zajęcia z języków obcych odbywają się w grupach międzyoddziałowych.

Licealista może ponadto, od klasy drugiej, skorzystać z interesującej oferty przedmiotów uzupełniających takich jak: przyroda, historia i społeczeństwo, literatura polska, czy matematyka elementarna.

Warto też wiedzieć, że dokonany wybór przedmiotów rozszerzonych oraz języków obcych może zostać zmieniony przez licealistę w trakcie cyklu edukacyjnego. Tym samym każdy może budować optymalny dla siebie profil edukacyjny, odpowiadający najlepiej planowanym studiom na uczelniach wyższych.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale szczyci się wysokimi indywidualnymi wynikami uzyskiwanymi przez abiturientów na egzaminach maturalnych, których potwierdzeniem jest miejsce LOB wśród najlepszych liceów w Polsce (tytuł Brązowej Szkoły 2018 – miesięcznika „Perspektywy”).

Zapewniamy wsparcie edukacyjne dla licealistów:

 • podręczniki wypożyczane z biblioteki szkolnej,
 • iPad do wyłącznego użytku ucznia,
 • bezpłatny dostęp do szerokopasmowego Internetu i urządzenia wielofunkcyjnego,
 • obiady w restauracji – refundowane i odpłatne,
 • udział w obozie integracyjnym dla uczniów klas pierwszych.
 • dojeżdżającym z daleka możliwość wynajęcia pokoju w hotelu Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Młodzież  podejmująca naukę w Liceum zyskuje możliwość udziału w wielu projektach edukacyjnych, w tym w realizacji przedsięwzięć z zakresu współpracy międzynarodowej (ERASMUS+, wymiana partnerska).

Zespół pedagogiczny obfituje w osoby obdarzone różnorodnymi talentami i zainteresowaniami, które poprzez swój przykład i zaangażowanie pomagają każdemu uczniowi rozwijać indywidualne pasje i zdolności.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

„Rockin’ Around the Christmas Tree” w wykonaniu uczennic LOB-u

„Rockin’ Around the Christmas Tree” w wykonaniu uczennic LOB-u

 
Orszak Trzech Króli przed Pałacem Lubomirskich

Orszak Trzech Króli przed Pałacem Lubomirskich

Wędrujący spod Kościoła w Boguchwale orszak, na którego czele podążali egzotyczni Mędrcy ze Wschodu, na kilkanaście minut zatrzymał się pod murami Liceum...

 
 

NASZE SUKCESY »

III miejsce uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w ogólnopolskim konkursie „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”

III miejsce uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w ogólnopolskim konkursie „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”

Uczniowie klasy 2b Liceum uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie pn. „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”. Konkurs został zorganizowany...

 
Podsumowanie matury 2018

Podsumowanie matury 2018

W maju 2018 roku do egzaminów maturalnych w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przystąpiło 34. tegorocznych absolwentów....

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij