Język niemiecki / Wiedza o kulturze – Agnieszka Czarnik

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wykształcenie:

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filologia Germańska.

Zaspokajając swoją potrzebę rozwoju ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Wiedza o kulturze” w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, a następnie na kierunku „Teoria i praktyka tłumaczeń” w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie.

Doświadczenie:

Pierwszym sprawdzianem moich kompetencji językowych był roczny pobyt w Niemczech (Düsseldorf) jako Au-pair. Zaraz po powrocie do kraju rozpoczęłam swoją przygodę ze szkołą na wszystkich etapach kształcenia – także liceum. Swoją miłością do języka niemieckiego i mowy ojczystej staram się „zarażać” moich uczniów.

Pasję tę wyrażam także poprzez pracę tłumacza.  Od lat uczestniczę w Niemczech w 2-tygodniowych spotkaniach polskich byłych więźniów obozów koncentracyjnych z młodzieżą niemiecką. Z tych spotkań wychodzę zawsze wzbogacona o nową wiedzę historyczną i nowe kontakty. Efektem polsko-niemieckiej współpracy jest również tłumaczona przeze mnie w 2003 r. książka „Was hab ich damit zu tun?” („Co ja mam z tym wspólnego?”).

Krótkim, acz bardzo ciekawym epizodem w mojej pracy zawodowej było nauczanie języka niemieckiego w Norwegii w szkole w Aas.

Zainteresowania:

Interesuję się turystyką, obcymi kulturami, filmem, historią i literaturą. Od lat realizuję plan odwiedzania stolic europejskich. Zwiedziłam już m. in. Wiedeń, Berlin, Rzym, Watykan, Palermo, Londyn, Paryż, Amsterdam i Oslo. Z podróżami związane jest też moje drugie hobby – nauka języków obcych. Biegle władam językiem niemieckim, ale posługuję się też w stopniu komunikatywnym językiem norweskim, włoskim, angielskim i rosyjskim.

Plany:

W tym roku zamierzam odwiedzić Sztokholm i nauczyć się trochę po szwedzku. Po wakacjach zaś chciałabym podjąć pracę w LO w Boguchwale. Mam nadzieję spotkać tu ciekawą świata i ludzi młodzież, która zechciałaby podzielić moje pasje :)

Bis bald! :-)

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Fizyka – „Eksperyment i obserwacja”

Fizyka – „Eksperyment i obserwacja”

Rozwój fizyki nowoczesnej zaczął się w czasach Galileusza i Newtona (XVII wiek) od wprowadzenia doświadczeń (oraz matematyki) do badania i wyjaśniania praw...

 
Informacja

Informacja

Godziny pracy Sekretariatu Liceum w okresie ferii zimowych 2020r. 13 -17.01.2020r., godz. 7.30-15.00 20-23.01.-2020r., godz. 8.00-15.00. 24.01.2020r. – nieczynne  

 
 

NASZE SUKCESY »

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

Liceum w Boguchwale niezmiennie wśród najlepszych szkół średnich w Polsce

9 stycznia 2020r. ogłoszono Ranking Liceów Ogólnokształcących – 2020 – Perspektywy. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale...

 
Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego dla absolwentki LOB

Kolejną dumą Liceum w Boguchwale staje się Absolwentka 2019 – Kinga Ślusarczyk. Bardzo miło nam poinformować, że 10 grudnia 2019 roku Kinga odebrała stypendium...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij