Język niemiecki / Wiedza o kulturze – Agnieszka Czarnik

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wykształcenie:

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filologia Germańska.

Zaspokajając swoją potrzebę rozwoju ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Wiedza o kulturze” w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, a następnie na kierunku „Teoria i praktyka tłumaczeń” w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie.

Doświadczenie:

Pierwszym sprawdzianem moich kompetencji językowych był roczny pobyt w Niemczech (Düsseldorf) jako Au-pair. Zaraz po powrocie do kraju rozpoczęłam swoją przygodę ze szkołą na wszystkich etapach kształcenia – także liceum. Swoją miłością do języka niemieckiego i mowy ojczystej staram się „zarażać” moich uczniów.

Pasję tę wyrażam także poprzez pracę tłumacza.  Od lat uczestniczę w Niemczech w 2-tygodniowych spotkaniach polskich byłych więźniów obozów koncentracyjnych z młodzieżą niemiecką. Z tych spotkań wychodzę zawsze wzbogacona o nową wiedzę historyczną i nowe kontakty. Efektem polsko-niemieckiej współpracy jest również tłumaczona przeze mnie w 2003 r. książka „Was hab ich damit zu tun?” („Co ja mam z tym wspólnego?”).

Krótkim, acz bardzo ciekawym epizodem w mojej pracy zawodowej było nauczanie języka niemieckiego w Norwegii w szkole w Aas.

Zainteresowania:

Interesuję się turystyką, obcymi kulturami, filmem, historią i literaturą. Od lat realizuję plan odwiedzania stolic europejskich. Zwiedziłam już m. in. Wiedeń, Berlin, Rzym, Watykan, Palermo, Londyn, Paryż, Amsterdam i Oslo. Z podróżami związane jest też moje drugie hobby – nauka języków obcych. Biegle władam językiem niemieckim, ale posługuję się też w stopniu komunikatywnym językiem norweskim, włoskim, angielskim i rosyjskim.

Plany:

W tym roku zamierzam odwiedzić Sztokholm i nauczyć się trochę po szwedzku. Po wakacjach zaś chciałabym podjąć pracę w LO w Boguchwale. Mam nadzieję spotkać tu ciekawą świata i ludzi młodzież, która zechciałaby podzielić moje pasje :)

Bis bald! :-)

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacja dla kandydatów

Informacja dla kandydatów

Przypominamy, że drugi termin sprawdzianu kompetencji językowych, w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, wyznaczono na dzień...

 
Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij