Język niemiecki / Wiedza o kulturze – Agnieszka Czarnik

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wykształcenie:

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filologia Germańska.

Zaspokajając swoją potrzebę rozwoju ukończyłam studia podyplomowe na kierunku „Wiedza o kulturze” w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, a następnie na kierunku „Teoria i praktyka tłumaczeń” w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie.

Doświadczenie:

Pierwszym sprawdzianem moich kompetencji językowych był roczny pobyt w Niemczech (Düsseldorf) jako Au-pair. Zaraz po powrocie do kraju rozpoczęłam swoją przygodę ze szkołą na wszystkich etapach kształcenia – także liceum. Swoją miłością do języka niemieckiego i mowy ojczystej staram się „zarażać” moich uczniów.

Pasję tę wyrażam także poprzez pracę tłumacza.  Od lat uczestniczę w Niemczech w 2-tygodniowych spotkaniach polskich byłych więźniów obozów koncentracyjnych z młodzieżą niemiecką. Z tych spotkań wychodzę zawsze wzbogacona o nową wiedzę historyczną i nowe kontakty. Efektem polsko-niemieckiej współpracy jest również tłumaczona przeze mnie w 2003 r. książka „Was hab ich damit zu tun?” („Co ja mam z tym wspólnego?”).

Krótkim, acz bardzo ciekawym epizodem w mojej pracy zawodowej było nauczanie języka niemieckiego w Norwegii w szkole w Aas.

Zainteresowania:

Interesuję się turystyką, obcymi kulturami, filmem, historią i literaturą. Od lat realizuję plan odwiedzania stolic europejskich. Zwiedziłam już m. in. Wiedeń, Berlin, Rzym, Watykan, Palermo, Londyn, Paryż, Amsterdam i Oslo. Z podróżami związane jest też moje drugie hobby – nauka języków obcych. Biegle władam językiem niemieckim, ale posługuję się też w stopniu komunikatywnym językiem norweskim, włoskim, angielskim i rosyjskim.

Plany:

W tym roku zamierzam odwiedzić Sztokholm i nauczyć się trochę po szwedzku. Po wakacjach zaś chciałabym podjąć pracę w LO w Boguchwale. Mam nadzieję spotkać tu ciekawą świata i ludzi młodzież, która zechciałaby podzielić moje pasje :)

Bis bald! :-)

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij