Wizyta delegacji z Bagwell Collage Kennesaw State University (USA)

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wizyta delegacji z Bagwell Collage (USA) oraz z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

16 czerwca 2016 r. uczniowie Liceum i Gimnazjum Dwujęzycznego uczestniczyli w spotkaniu z delegacją z Bagwell College z Kennesaw State University, USA oraz z wykładowcami UR. Amerykańscy studenci przyjechali do Rzeszowa w ramach międzynarodowej wymiany pracowników i studentów realizowanej przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego. Trzech studentów wraz z panią opiekun – Profesor Binbin Jiang poznaje obecnie funkcjonowanie polskiego systemu szkolnictwa. Wśród różnych szkół, które odwiedzili nie mogło zabraknąć również placówki dwujęzycznej.

Podczas spotkania w Boguchwale dyrektor Gimnazjum Dwujęzycznego – dr Michał Figura wraz z towarzyszącymi mu nauczycielami przedstawił historię, zakres działania oraz specyfikę szkół mieszczących się w XVIII-wiecznym pałacu Lubomirskich w Boguchwale.

Następnie zagraniczni goście w oparciu o prezentacje multimedialne przybliżyli społeczności szkolnej swoje oryginalne biografie, co było dokonałbym przyczynkiem do przybliżenia m.in. aspektów związanych z geografią USA i kwestii natury kulturowej. Oczywiście spotkanie było też doskonałą okazją dla obu stron do zadawania pytań i swobodnej konwersacji. Nasi szacowni goście zwiedzili całą szkołę i jej urokliwe otoczenie, zawitali także do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Boguchwale.

Zapraszamy również na bloga jednej ze studentek delegacji – Kaitlin, która opisała swoje wrażenia z pobytu w Gimnazjum i Liceum w Boguchwale.

https://rzeszowuniversitytrip.wordpress.com/2016/06/16/day-6-middle-school-visit/

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij