Wizyta delegacji z Bagwell Collage Kennesaw State University (USA)

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Wizyta delegacji z Bagwell Collage (USA) oraz z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

16 czerwca 2016 r. uczniowie Liceum i Gimnazjum Dwujęzycznego uczestniczyli w spotkaniu z delegacją z Bagwell College z Kennesaw State University, USA oraz z wykładowcami UR. Amerykańscy studenci przyjechali do Rzeszowa w ramach międzynarodowej wymiany pracowników i studentów realizowanej przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego. Trzech studentów wraz z panią opiekun – Profesor Binbin Jiang poznaje obecnie funkcjonowanie polskiego systemu szkolnictwa. Wśród różnych szkół, które odwiedzili nie mogło zabraknąć również placówki dwujęzycznej.

Podczas spotkania w Boguchwale dyrektor Gimnazjum Dwujęzycznego – dr Michał Figura wraz z towarzyszącymi mu nauczycielami przedstawił historię, zakres działania oraz specyfikę szkół mieszczących się w XVIII-wiecznym pałacu Lubomirskich w Boguchwale.

Następnie zagraniczni goście w oparciu o prezentacje multimedialne przybliżyli społeczności szkolnej swoje oryginalne biografie, co było dokonałbym przyczynkiem do przybliżenia m.in. aspektów związanych z geografią USA i kwestii natury kulturowej. Oczywiście spotkanie było też doskonałą okazją dla obu stron do zadawania pytań i swobodnej konwersacji. Nasi szacowni goście zwiedzili całą szkołę i jej urokliwe otoczenie, zawitali także do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Boguchwale.

Zapraszamy również na bloga jednej ze studentek delegacji – Kaitlin, która opisała swoje wrażenia z pobytu w Gimnazjum i Liceum w Boguchwale.

https://rzeszowuniversitytrip.wordpress.com/2016/06/16/day-6-middle-school-visit/

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij