Geografia – dr Małgorzata Buczek-Kowalik

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

dr Małgorzata Buczek-Kowalik

 

Wykształcenie:
Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie uzyskując stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie geografii.
Poza tym jestem absolwentem studiów licencjackich na Wydziale Humanistycznym UMCS na kierunku slawistyka (profil bułgarystyczno – rusycystyczno – ukrainistyczny).

Doświadczenie:
Od 2010 roku zawodowo związana jestem z Uniwersytetem Rzeszowskim. Pracuję jako nauczyciel akademicki na Wydziale Wychowania Fizycznego. Od stycznia 2019 roku jestem nauczycielem geografii w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

Posiadam uprawnienia przewodnika beskidzkiego, pilota wycieczek krajowych i zagranicznych, kierownika wycieczek oraz wychowawcy placówek wypoczynku dla dzieci i młodzież. Ukończyłam ponadto kursy w zakresie pracy z młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (autyzm, Zespół Aspergera).

Pracując na UR brałam udział w szeregu wyjazdów szkoleniowych. W ramach programu Erasmus + odbyłam staże w Portugalii (Coimbra), Hiszpanii (Huelva), Bułgarii (Dobrich).

Jestem autorem publikacji z zakresu turystyki oraz krajoznawstwa. Wyniki swoich badań prezentuję na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Poza pracą zawodową biorę aktywny udział w działaniach na rzecz wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu. Jestem ekspertem i koordynatorem projektów współfinansowanych ze środków UE.

Zainteresowania
Mam przyjemność łączyć moje zainteresowania z pracą zawodową.  Jestem  miłośnikiem  turystyki górskiej, a także poznawania różnych zakątków Polski i Europy. Pasją do podróży i odkrywania próbuję zarazić moje dzieci, uczniów i studentów.

 

Moje motto:

Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży – przysłowie tureckie
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę – św. Augustyn z Hippony

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij