Geografia – dr Małgorzata Buczek-Kowalik

 

KALENDARIUM

  • 15 maja 2019PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DO LICEUM - ODDZIAŁY DWUJĘZYCZNE - 29.04 – 15.05.2019 R.
AEC v1.0.3

dr Małgorzata Buczek-Kowalik

 

Wykształcenie:
Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie uzyskując stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie geografii.
Poza tym jestem absolwentem studiów licencjackich na Wydziale Humanistycznym UMCS na kierunku slawistyka (profil bułgarystyczno – rusycystyczno – ukrainistyczny).

Doświadczenie:
Od 2010 roku zawodowo związana jestem z Uniwersytetem Rzeszowskim. Pracuję jako nauczyciel akademicki na Wydziale Wychowania Fizycznego. Od stycznia 2019 roku jestem nauczycielem geografii w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

Posiadam uprawnienia przewodnika beskidzkiego, pilota wycieczek krajowych i zagranicznych, kierownika wycieczek oraz wychowawcy placówek wypoczynku dla dzieci i młodzież. Ukończyłam ponadto kursy w zakresie pracy z młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (autyzm, Zespół Aspergera).

Pracując na UR brałam udział w szeregu wyjazdów szkoleniowych. W ramach programu Erasmus + odbyłam staże w Portugalii (Coimbra), Hiszpanii (Huelva), Bułgarii (Dobrich).

Jestem autorem publikacji z zakresu turystyki oraz krajoznawstwa. Wyniki swoich badań prezentuję na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Poza pracą zawodową biorę aktywny udział w działaniach na rzecz wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu. Jestem ekspertem i koordynatorem projektów współfinansowanych ze środków UE.

Zainteresowania
Mam przyjemność łączyć moje zainteresowania z pracą zawodową.  Jestem  miłośnikiem  turystyki górskiej, a także poznawania różnych zakątków Polski i Europy. Pasją do podróży i odkrywania próbuję zarazić moje dzieci, uczniów i studentów.

 

Moje motto:

Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży – przysłowie tureckie
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę – św. Augustyn z Hippony

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

LOBSTER /numer 2/ kwiecień 2019

LOBSTER /numer 2/ kwiecień 2019

Lobster numer 2 kwiecień 2019 Zapraszamy do czytania! KLIKNIJ TUTAJ ABY OTWORZYĆ  

 
Liceum w Boguchwale szkołą kandydującą do programu matury międzynarodowej

Liceum w Boguchwale szkołą kandydującą do programu matury międzynarodowej

High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World School. IB...

 
 

NASZE SUKCESY »

III miejsce uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w ogólnopolskim konkursie „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”

III miejsce uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w ogólnopolskim konkursie „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”

Uczniowie klasy 2b Liceum uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie pn. „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne dla przyszłości”. Konkurs został zorganizowany...

 
Podsumowanie matury 2018

Podsumowanie matury 2018

W maju 2018 roku do egzaminów maturalnych w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przystąpiło 34. tegorocznych absolwentów....

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij