Geografia – dr Małgorzata Buczek-Kowalik

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

dr Małgorzata Buczek-Kowalik

 

Wykształcenie:
Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie uzyskując stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie geografii.
Poza tym jestem absolwentem studiów licencjackich na Wydziale Humanistycznym UMCS na kierunku slawistyka (profil bułgarystyczno – rusycystyczno – ukrainistyczny).

Doświadczenie:
Od 2010 roku zawodowo związana jestem z Uniwersytetem Rzeszowskim. Pracuję jako nauczyciel akademicki na Wydziale Wychowania Fizycznego. Od stycznia 2019 roku jestem nauczycielem geografii w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

Posiadam uprawnienia przewodnika beskidzkiego, pilota wycieczek krajowych i zagranicznych, kierownika wycieczek oraz wychowawcy placówek wypoczynku dla dzieci i młodzież. Ukończyłam ponadto kursy w zakresie pracy z młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (autyzm, Zespół Aspergera).

Pracując na UR brałam udział w szeregu wyjazdów szkoleniowych. W ramach programu Erasmus + odbyłam staże w Portugalii (Coimbra), Hiszpanii (Huelva), Bułgarii (Dobrich).

Jestem autorem publikacji z zakresu turystyki oraz krajoznawstwa. Wyniki swoich badań prezentuję na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Poza pracą zawodową biorę aktywny udział w działaniach na rzecz wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu. Jestem ekspertem i koordynatorem projektów współfinansowanych ze środków UE.

Zainteresowania
Mam przyjemność łączyć moje zainteresowania z pracą zawodową.  Jestem  miłośnikiem  turystyki górskiej, a także poznawania różnych zakątków Polski i Europy. Pasją do podróży i odkrywania próbuję zarazić moje dzieci, uczniów i studentów.

 

Moje motto:

Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży – przysłowie tureckie
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę – św. Augustyn z Hippony

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Powiem Ci, dlaczego LOB – cz.2

Wchodząc na poniższy link, wszyscy zainteresowani, mogą wczytać się we wspomnienia i opinie naszych absolwentów, wyrażane przez ich komiksowych awatarów...

 
Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Aktualności Boguchwalskie, odc. 4

Zachęcamy do obejrzenia Aktualności Boguchwalskich, w których widzowie obok mnogich relacji odnoszących się do najważniejszych lokalnych wydarzeń, znajdą...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij