Geografia – dr Małgorzata Buczek-Kowalik

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

dr Małgorzata Buczek-Kowalik

 Wykształcenie:
Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie uzyskując stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie geografii.
Poza tym jestem absolwentem studiów licencjackich na Wydziale Humanistycznym UMCS na kierunku slawistyka (profil bułgarystyczno – rusycystyczno – ukrainistyczny).

Doświadczenie:
Od 2010 roku zawodowo związana jestem z Uniwersytetem Rzeszowskim. Pracuję jako nauczyciel akademicki na Wydziale Wychowania Fizycznego. Od stycznia 2019 roku jestem nauczycielem geografii w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

Posiadam uprawnienia przewodnika beskidzkiego, pilota wycieczek krajowych i zagranicznych, kierownika wycieczek oraz wychowawcy placówek wypoczynku dla dzieci i młodzież. Ukończyłam ponadto kursy w zakresie pracy z młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (autyzm, Zespół Aspergera).

Pracując na UR brałam udział w szeregu wyjazdów szkoleniowych. W ramach programu Erasmus + odbyłam staże w Portugalii (Coimbra), Hiszpanii (Huelva), Bułgarii (Dobrich).

Jestem autorem publikacji z zakresu turystyki oraz krajoznawstwa. Wyniki swoich badań prezentuję na konferencjach krajowych i zagranicznych.
Poza pracą zawodową biorę aktywny udział w działaniach na rzecz wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu. Jestem ekspertem i koordynatorem projektów współfinansowanych ze środków UE.

Zainteresowania
Mam przyjemność łączyć moje zainteresowania z pracą zawodową.  Jestem  miłośnikiem  turystyki górskiej, a także poznawania różnych zakątków Polski i Europy. Pasją do podróży i odkrywania próbuję zarazić moje dzieci, uczniów i studentów.

 

Moje motto:

Aby poznać człowieka, trzeba zostać jego towarzyszem podróży – przysłowie tureckie
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę – św. Augustyn z Hippony

 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij