Tydzień Konstytucyjny

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

20 października 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale miały miejsce zajęcia realizowane w ramach drugiej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Tydzień Konstytucyjny jest wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zajęcia z młodzieżą w LOB przeprowadził radca prawny – pani Wioleta Lelas-Piejko.

Spotkanie miało ukazać naszej młodzieży znaczenie Konstytucji w życiu obywateli. Zajęcia przyjęły bardzo atrakcyjną formę – uczniowie moderowani przez prawnika – praktyka musieli sami posługując się Konstytucją, wynajdywać odpowiednie przepisy i rozstrzygać casusy prawne. Dobór analizowanych zagadnień współgrał z zainteresowaniami młodych ludzi i problemami z jakimi mogą spotkać się w codziennym życiu.

Poprzez udział w takich zajęciach, wzrasta nie tylko świadomość prawna uczniów ale także ich zainteresowanie sprawami publicznymi. Jednocześnie młodzież zyskuje dodatkowe, bardzo cenne kompetencje niezbędne każdemu świadomemu obywatelowi. 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Informacje dla kandydatów

Informacje dla kandydatów

W związku z niekorzystnym okresem wyznaczonym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej, na rejestrację w systemie elektronicznym, który...

 
Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Rzut oka na LOB z lotu ptaka

Wszystkich obecnych i przyszłych uczniów zapraszamy do spojrzenia na siedzibę Liceum w Boguchwale z nowej, nietypowej perspektywy. W wyniku współpracy ucznia...

 
 

NASZE SUKCESY »

LOB – World School

LOB – World School

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dziś otrzymaliśmy list podpisany przez Panią doktor Siva Kumari Dyrektora Generalnego International Baccalaureate...

 
Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Laureat Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Michał Machowski tegoroczny absolwent klasy IIIB, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij