Tydzień Konstytucyjny

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

20 października 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale miały miejsce zajęcia realizowane w ramach drugiej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Tydzień Konstytucyjny jest wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zajęcia z młodzieżą w LOB przeprowadził radca prawny – pani Wioleta Lelas-Piejko.

Spotkanie miało ukazać naszej młodzieży znaczenie Konstytucji w życiu obywateli. Zajęcia przyjęły bardzo atrakcyjną formę – uczniowie moderowani przez prawnika – praktyka musieli sami posługując się Konstytucją, wynajdywać odpowiednie przepisy i rozstrzygać casusy prawne. Dobór analizowanych zagadnień współgrał z zainteresowaniami młodych ludzi i problemami z jakimi mogą spotkać się w codziennym życiu.

Poprzez udział w takich zajęciach, wzrasta nie tylko świadomość prawna uczniów ale także ich zainteresowanie sprawami publicznymi. Jednocześnie młodzież zyskuje dodatkowe, bardzo cenne kompetencje niezbędne każdemu świadomemu obywatelowi. 

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

CO WCHODZI W SKŁAD MATURY MIĘDZYNARODOWEJ [EGZAMINU]?

Oceny z 6 egzaminów końcowych. Oceny z obowiązkowych prac pisemnych wykonywanych przez uczniów w ciągu dwóch lat trwania programu, Zaliczony Extended Essay...

 
Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
 

NASZE SUKCESY »

Naukowy sukces absolwenta LOB

Naukowy sukces absolwenta LOB

Bardzo miło nam poinformować, cytując wpis zamieszczony na stronie internatowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, że pan Maciej Bryś [absolwent...

 
Matura 2019 – podsumowanie

Matura 2019 – podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym egzaminu maturalnego w skali kraju nie zdał niemal co  piąty uczeń, w województwie podkarpackim porażka stała się udziałem 19%...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij