Filmy dokumentalne nt. praw człowieka w LOB

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Już po raz trzeci w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale odbędzie się Objazdowy Festiwal Filmów o Prawach Człowieka Watch Docs. Projekcje siedmiu filmów dokumentalnych będą miały miejsce w najbliższy czwartek, 17 listopada 2016 roku, w sali nr 12 Pałacu Lubomirskich w godz. 13.00–17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Produkcje, które zobaczymy podczas festiwalu, brały udział w konkursie filmów o prawach człowieka na 15. Międzynarodowym Festiwalu Watch Docs w Warszawie. W naszym liceum będzie można obejrzeć następujące dokumenty filmowe: „Bez wyjścia. Historia Rehtaeh Parsons” (Syria, Kanada 2015), „Ni Hao Holland” (Holandia 2015), „Kapitulacja” (USA 2015), „Wróg” (Kuba 2015), „Twarz Ukrainy – casting na Oksanę Baiul” (Australia 2014), „Katastrofa na morzu” (Holandia 2014), „Pokażcie to wszystko światu” (Włochy 2015).

WATCH DOCS  to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez prezentujących filmy dokumentalne poświęcone prawom człowieka. Współorganizatorem festiwalu objazdowego w Rzeszowie jest Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów–Przemyśl, a Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale jest partnerem lokalnym objazdowej edycji festiwalu.

Koordynatorem festiwalu w Rzeszowie jest nauczyciel naszej szkoły – Marek Styś.

 

 

<< wstecz

O tym się mówi »

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
 

NASZE SUKCESY »

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Uczeń LOB Laureatem Olimpiady Historycznej

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Olimpiada Historyczna, rokrocznie przyciąga najlepszych młodych...

 
Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Podkarpacki Konkurs Chemiczny

05.02.2022 r.uczeń kl.3d Miłosz Jachyra brał udział już w trzecim etapie Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego z części teoretycznej i został...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij