International Baccalaureate

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Liceum w Boguchwale od 6 lat oferuje swoim uczniom możliwość rozwijania kompetencji językowych poprzez naukę w oddziałach dwujęzycznych z równorzędnymi polskim oraz angielskim językiem nauczania.

Konsekwentna realizacja nauczania bilingualnego, według systemu CLIL, zaowocowała w 2016 r. pierwszymi egzaminami maturalnymi z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym oraz egzaminami z wybranych przedmiotów zdawanymi w języku angielskim (matematyka, geografia, biologia). Równolegle uczniowie klas dwujęzycznych przystępowali także do międzynarodowych egzaminów w zakresie języka angielskiego na poziomie C1 i C2.

Z każdym kolejnym naborem przybywało w Liceum uczniów kształcących się w wymagającym od nich dużo większego zaangażowania systemie bilingualnym (dziś stanowią 60% całej populacji). Rokrocznie przybywa także absolwentów decydujących się na zdawanie matury w języku angielskim.

W tym kontekście kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju Liceum było podjęcie starań o możliwość realizacji kursu matury międzynarodowej. Proces implementacji International Baccalaureate (IB) jest już na finiszu, tym samym prawdopodobnie do września 2020 r. w ofercie Liceum pojawią się klasy przygotowujące się do tego egzaminu. W odróżnieniu od pracy w oddziałach dwujęzycznych, w klasie IB wszystkie zajęcia są realizowane wyłącznie w języku angielskim (wyjątek stanowi j. polski i wybrany j. obcy), w oparciu o międzynarodowe programy nauczania.

Wdrożenie kursu Diploma Programme w Boguchwale jest w powszechnym odczuciu społecznym krokiem niezbędnym. Jak dotąd nie ma bowiem w obrębie całego województwa podkarpackiego ani jednej szkoły średniej, która oferowałaby uczniom możliwość kształcenia według globalnych standardów, a tym samym przystępowania do uznawanych na całym świecie egzaminów. Natomiast nasza młodzież coraz częściej spogląda śmiało nie tylko na renomowane uczelnie krajowe ale też na zagraniczne uniwersytety jako na optymalne dla siebie miejsce dalszego kształcenia. Odpowiedzią na ich potrzeby jest edukacja według standardów programu matury międzynarodowej, nastawiona na rozwój kompetencji badawczych, umiejętności krytycznego, a zarazem twórczego myślenia, przy jednoczesnym kształtowaniu przedsiębiorczości, samoświadomości, empatii oraz otwartości.

High School with Bilingual Units in Boguchwala is a candidate school* for the Diploma Programme. This school is pursuing authorization as an IB World School. IB World Schools share a common philosophy – a commitment to high-quality, challenging, international education- that we believe is important for our students.

* Only schools authorized by the IB Organization can offer any of its four academic programmes: the Primary Years Programme (PYP), the Middle Years Programme (MYP), the Diploma Programme (DP), or the Career-related Programme (CP). Candidate status gives no guarantee that authorization will be granted.

For further information about the IB and its programmes visit www.ibo.org

Akcja Szkoła pamięta 2020

Akcja Szkoła pamięta 2020

Odpowiadając na inicjatywę MEN – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale wzięło po raz kolejny udział w akcji „Szkoła...

 
Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Od 19.10.2020 roku – ponownie nauczanie zdalne

Informuję, że od poniedziałku (19 października 2020r.), wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na obszarze stref...

 
Miejsce na podium w konkursie historycznym

Miejsce na podium w konkursie historycznym

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b, Mateusz Wasylewicz, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” w kategorii „Żak”. W...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij