Sekcje sportowe

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale sekcje sportowe służą poszerzeniu umiejętności, wiadomości i doskonaleniu sprawności uczniów z wychowania fizycznego w oparciu o zainteresowania i oczekiwania uczniów. To właśnie uczniowie inicjują i współorganizują aktywność fizyczną. Wśród zajęć które uczniowie mają do wyboru wyróżniamy sekcje o profilu:

sportowym – na zajęciach uczniowie doskonalą swoje umiejętności  z poszczególnych  dyscyplin sportowych takich jak :  siatkówka , koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy. Poznają nowe elementy techniczne i taktyczne. Podnoszą swoja ogólną sprawność ruchową, poprawiają kondycję, i poszczególne cechy motoryczne takie jak szybkość, siłę, wytrzymałość, zwinność gibkość.

     

rekreacyjno – zdrowotnym – zajęcia te umożliwiają aktywność fizyczną motywowaną zdrowiem, zabawą, rekreacją, przygotowująca uczniów do aktywności fizycznej w w czasie wolnym ze świadomością korzyści zdrowotnych. Zajęcia na siłowni, ćwiczenia funkcjonalne na poszczególne partie i grupy mięśni, fitness, zajęcia na lodowisku przy szkole gdzie uczniowie  doskonalą technikę jazdy na łyżwach. Organizowane są również wyjazdy narciarskie i snowboardowe oraz  wyjazdy na basen w zależności od potrzeb uczniów.

 

turystycznym  – zajęcia umożliwiają udział w aktywności fizycznej z elementami krajoznawstwa. Rajdy piesze, wycieczki rowerowe, biegowe, obcowanie z przyrodą,  poznawanie pięknych i ciekawy miejsc w najbliższej okolicy i nie tylko.

tanecznym – taniec to doskonały sposób na gimnastykowanie ciała. Rozwija koordynację ruchową oraz zapewnia dobrą sylwetkę.Taniec jest jednym z niewielu hobby, które ze swej natury zachęca do wspólnego uprawiania go z innymi, a tym samym rozwija zdolności interpersonalne. Uczy też niezbędnego obycia towarzyskiego. Ponadto pozwala czuć się młodo i atrakcyjnie niezależnie od wieku. Podczas zajęć uczymy w Liceum 10 tańców towarzyskich. Są to m.in.: Walc Angielski, Walc Wiedeński, Tango, Foxtrot, Quickstep, Samba, Cha cha, Rumba i Rock and roll. Ćwiczenia taneczne stanowią ciekawą alternatywę dla tych uczniów, którzy nie interesują się tradycyjnymi dyscyplinami takimi jak piłka nożna lub sporty walki, chcą natomiast aktywnie spędzać czas a zarazem dobrze się bawić. Zajęcia taneczne są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, posiadającego wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.

 

 

 

 

WARTO CZYTAĆ

WARTO CZYTAĆ

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z nowego, wzbogaconego, księgozbioru Biblioteki szkolnej. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa...

 
Nabór do oddziałów międzynarodowych

Nabór do oddziałów międzynarodowych

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, od września 2020 roku, daje pozytywnie zmotywowanej do pracy młodzieży, obok kształcenia...

 
Konsultacje stacjonarne dla maturzystów, szczególnie doceniane podczas nauczania zdalnego

Konsultacje stacjonarne dla maturzystów, szczególnie doceniane podczas nauczania zdalnego

Czas pandemii wpłynął na życie i funkcjonowanie każdego człowieka. Tradycyjna praca szkół nie jest możliwa, zastąpiono ją pracą zdalną, wyjątek stanowią...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij