Sekcje sportowe

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale sekcje sportowe służą poszerzeniu umiejętności, wiadomości i doskonaleniu sprawności uczniów z wychowania fizycznego w oparciu o zainteresowania i oczekiwania uczniów. To właśnie uczniowie inicjują i współorganizują aktywność fizyczną. Wśród zajęć które uczniowie mają do wyboru wyróżniamy sekcje o profilu:

sportowym – na zajęciach uczniowie doskonalą swoje umiejętności  z poszczególnych  dyscyplin sportowych takich jak :  siatkówka , koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy. Poznają nowe elementy techniczne i taktyczne. Podnoszą swoja ogólną sprawność ruchową, poprawiają kondycję, i poszczególne cechy motoryczne takie jak szybkość, siłę, wytrzymałość, zwinność gibkość.

     

rekreacyjno – zdrowotnym – zajęcia te umożliwiają aktywność fizyczną motywowaną zdrowiem, zabawą, rekreacją, przygotowująca uczniów do aktywności fizycznej w w czasie wolnym ze świadomością korzyści zdrowotnych. Zajęcia na siłowni, ćwiczenia funkcjonalne na poszczególne partie i grupy mięśni, fitness, zajęcia na lodowisku przy szkole gdzie uczniowie  doskonalą technikę jazdy na łyżwach. Organizowane są również wyjazdy narciarskie i snowboardowe oraz  wyjazdy na basen w zależności od potrzeb uczniów.

 

turystycznym  – zajęcia umożliwiają udział w aktywności fizycznej z elementami krajoznawstwa. Rajdy piesze, wycieczki rowerowe, biegowe, obcowanie z przyrodą,  poznawanie pięknych i ciekawy miejsc w najbliższej okolicy i nie tylko.

tanecznym – taniec to doskonały sposób na gimnastykowanie ciała. Rozwija koordynację ruchową oraz zapewnia dobrą sylwetkę.Taniec jest jednym z niewielu hobby, które ze swej natury zachęca do wspólnego uprawiania go z innymi, a tym samym rozwija zdolności interpersonalne. Uczy też niezbędnego obycia towarzyskiego. Ponadto pozwala czuć się młodo i atrakcyjnie niezależnie od wieku. Podczas zajęć uczymy w Liceum 10 tańców towarzyskich. Są to m.in.: Walc Angielski, Walc Wiedeński, Tango, Foxtrot, Quickstep, Samba, Cha cha, Rumba i Rock and roll. Ćwiczenia taneczne stanowią ciekawą alternatywę dla tych uczniów, którzy nie interesują się tradycyjnymi dyscyplinami takimi jak piłka nożna lub sporty walki, chcą natomiast aktywnie spędzać czas a zarazem dobrze się bawić. Zajęcia taneczne są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, posiadającego wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.

 

 

 

 

Liceum ponownie z laurem Brązowej szkoły

Liceum ponownie z laurem Brązowej szkoły

12 stycznia 2023r. opublikowano wyniki kolejnego już Rankingu Perspektyw. Jest to jubileuszowa, 25. edycja tego Rankingu. Ocenie, zgodnie z przyjętą metodologią,...

 
Sukces uczennicy klasy 2c w Olimpiadzie Języka Francuskiego

Sukces uczennicy klasy 2c w Olimpiadzie Języka Francuskiego

Z dumą informujemy, że uczennica kl. 2c Emilia Janota zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLVI Olimpiady Języka Francuskiego. Gratulujemy!!!    

 
„To TY bądź naszym Św. Mikołajem”

„To TY bądź naszym Św. Mikołajem”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym większość z nas odczuwa potrzebę dzielenia się z innymi. Samorząd Uczniowski LOB postanowił w tym...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij