Sekcje sportowe

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale sekcje sportowe służą poszerzeniu umiejętności, wiadomości i doskonaleniu sprawności uczniów z wychowania fizycznego w oparciu o zainteresowania i oczekiwania uczniów. To właśnie uczniowie inicjują i współorganizują aktywność fizyczną. Wśród zajęć które uczniowie mają do wyboru wyróżniamy sekcje o profilu:

sportowym – na zajęciach uczniowie doskonalą swoje umiejętności  z poszczególnych  dyscyplin sportowych takich jak :  siatkówka , koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy. Poznają nowe elementy techniczne i taktyczne. Podnoszą swoja ogólną sprawność ruchową, poprawiają kondycję, i poszczególne cechy motoryczne takie jak szybkość, siłę, wytrzymałość, zwinność gibkość.

     

rekreacyjno – zdrowotnym – zajęcia te umożliwiają aktywność fizyczną motywowaną zdrowiem, zabawą, rekreacją, przygotowująca uczniów do aktywności fizycznej w w czasie wolnym ze świadomością korzyści zdrowotnych. Zajęcia na siłowni, ćwiczenia funkcjonalne na poszczególne partie i grupy mięśni, fitness, zajęcia na lodowisku przy szkole gdzie uczniowie  doskonalą technikę jazdy na łyżwach. Organizowane są również wyjazdy narciarskie i snowboardowe oraz  wyjazdy na basen w zależności od potrzeb uczniów.

 

turystycznym  – zajęcia umożliwiają udział w aktywności fizycznej z elementami krajoznawstwa. Rajdy piesze, wycieczki rowerowe, biegowe, obcowanie z przyrodą,  poznawanie pięknych i ciekawy miejsc w najbliższej okolicy i nie tylko.

tanecznym – taniec to doskonały sposób na gimnastykowanie ciała. Rozwija koordynację ruchową oraz zapewnia dobrą sylwetkę.Taniec jest jednym z niewielu hobby, które ze swej natury zachęca do wspólnego uprawiania go z innymi, a tym samym rozwija zdolności interpersonalne. Uczy też niezbędnego obycia towarzyskiego. Ponadto pozwala czuć się młodo i atrakcyjnie niezależnie od wieku. Podczas zajęć uczymy w Liceum 10 tańców towarzyskich. Są to m.in.: Walc Angielski, Walc Wiedeński, Tango, Foxtrot, Quickstep, Samba, Cha cha, Rumba i Rock and roll. Ćwiczenia taneczne stanowią ciekawą alternatywę dla tych uczniów, którzy nie interesują się tradycyjnymi dyscyplinami takimi jak piłka nożna lub sporty walki, chcą natomiast aktywnie spędzać czas a zarazem dobrze się bawić. Zajęcia taneczne są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, posiadającego wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą.

 

 

 

 

Dzień sportu w LOB

Dzień sportu w LOB

Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznym w Boguchwale odbył się Dzień Sportu. To wydarzenie, organizowane...

 
V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych

W dniu 2 czerwca 2023 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności Bilinguis zorganizowało V Ogólnopolski Zjazd Szkół Dwujęzycznych pod hasłem: Edukacja...

 
Sprawdzian kompetencji językowych

Sprawdzian kompetencji językowych

Kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do oddziału międzynarodowego lub klasy dwujęzycznej, przypominamy o zbliżającym się terminie sprawdzianu kompetencji...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij