Teatralne Koło Naukowe

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Teatralne Koło Naukowe daje uczniom nie tylko możliwość realizacji pasji artystycznych i szlifowania warsztatu aktorskiego, ale także zdobycia wiedzy z historii teatru europejskiego i azjatyckiego. Członkowie Koła zapoznają się z różnymi stylistykami oraz konwencjami, począwszy od obrzędowych form teatralnych, poprzez teatr antyczny, aż po teatr współczesny, alternatywny, uliczny i offowy.

Wspólne wyjścia do teatru oraz spotkania z twórcami teatru i filmu, krytykami i pisarzami dają możliwość wielokierunkowego rozwoju, a także nabierania kompetencji do tworzenia oraz odbioru sztuki.

Na spotkaniach koła uczniowie przygotowują się do konkursów teatralnych, recytatorskich, piosenki aktorskiej oraz poezji śpiewanej. Przygotowują również program uroczystości szkolnych i okolicznościowych. Pierwszym publicznym wystąpieniem koła był plenerowy spektakl Z prochu naród wskrzeszę! z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada 2011 roku.

Poniżej: Spektakl Teatru Bez Rzędów „Zagraj to jeszcze raz – sam”, który odbył się 21 marca 2012 roku w Sali Kominkowej Liceum Ogólnokształcącego.

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
Nowiny24.pl (14.04.2022)

Nowiny24.pl (14.04.2022)

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale wkrótce rozpocznie proces rekrutacji uczniów na rok szkolny 2022/2023. Tegoroczni ósmoklasiści...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij