Teatralne Koło Naukowe

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Teatralne Koło Naukowe daje uczniom nie tylko możliwość realizacji pasji artystycznych i szlifowania warsztatu aktorskiego, ale także zdobycia wiedzy z historii teatru europejskiego i azjatyckiego. Członkowie Koła zapoznają się z różnymi stylistykami oraz konwencjami, począwszy od obrzędowych form teatralnych, poprzez teatr antyczny, aż po teatr współczesny, alternatywny, uliczny i offowy.

Wspólne wyjścia do teatru oraz spotkania z twórcami teatru i filmu, krytykami i pisarzami dają możliwość wielokierunkowego rozwoju, a także nabierania kompetencji do tworzenia oraz odbioru sztuki.

Na spotkaniach koła uczniowie przygotowują się do konkursów teatralnych, recytatorskich, piosenki aktorskiej oraz poezji śpiewanej. Przygotowują również program uroczystości szkolnych i okolicznościowych. Pierwszym publicznym wystąpieniem koła był plenerowy spektakl Z prochu naród wskrzeszę! z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada 2011 roku.

Poniżej: Spektakl Teatru Bez Rzędów „Zagraj to jeszcze raz – sam”, który odbył się 21 marca 2012 roku w Sali Kominkowej Liceum Ogólnokształcącego.

Wycieczka klasy 2b do Fun Parku w Malawie na Paintball

Wycieczka klasy 2b do Fun Parku w Malawie na Paintball

Dnia 20 września klasa 2b wybrała się do Fun Parku w Malawie na Paintball. Paintball to fantastyczna i energiczna zabawa drużynowa, która dostarczyła uczniom...

 
„Beania” klas pierwszych

„Beania” klas pierwszych

22 września w Liceum Ogólnokształcącym  Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyły się otrzęsiny klas pierwszych o tematyce detektywów. Nasi pierwszoklasiści...

 
,,Bliskie spotkanie z językiem angielskim na Malcie”

,,Bliskie spotkanie z językiem angielskim na Malcie”

Wykorzystując wakacyjną  przerwę od zajęć dydaktycznych część kadry LOB-u udała się na dwutygodniowe kursy szkoleniowe na słoneczną Maltę. Kursy odbywały...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij