Zespół muzyczny

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

W roku szkolnym 2014/2015 w szkole powstał zespół muzyczny założony i kierowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przy wsparciu uczniów z Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale.

Początków zespołu należy szukać w wydarzeniach okolicznościowych i kulturowych, których organizatorem lub patronem było nasze Liceum. Jednym z takich wydarzeń było przedstawienie z okazji obchodów 11 listopada, którego oprawę muzyczną zapewnili uczniowie LOB.

W dniu 10 listopada 2014 r. w ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości na terenie parku przy Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale odbyło się widowisko plenerowe „Dziady narodowe” w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.

Następnym wydarzeniem była uroczysta promocja publikacji „Świadkowie historii” w Bibliotece Publicznej w Boguchwale. Na tym etapie nie było jeszcze mowy o żadnym zespole.

Wszystko zmieniło się, gdy GDB i LOB włączyły się oficjalnie w organizację koncertu poświęconego pamięci żołnierzy wyklętych pt. „Naznaczeni Niezłomnością”. Wtedy do Karola Wnęka nadającego grupie od początku ton, dołączyli Maciej Trela (perkusja) i Anna Drajewicz (keyboard). Niestety Anna musiała szybko zrezygnować z prób z powodu wyjazdu. Zastąpił ją z powodzeniem Kamil Zimny. Rozpoczęły się wówczas wytężone próby w sali numer 9, od której pochodzi nazwa The Nine (ang. dziewięć). Wtedy też zespół wraz z Samorządem Uczniowskim Liceum wyszli z prośbą do dyrekcji szkoły o zakup keyboard’u. Oczywiście prośba została pozytywnie przyjęta i w odpowiedni sprzęt został zakupiony. W międzyczasie zespół przygotowywał się (w nieco innym składzie tj. Karol Wnęk, Kamil Zimny i Sławomir Zimny) do występu dla nauczycieli, uczniów LOB i ich rodziców. To wydarzenie i koncert w WDK były oficjalnym rozpoczęciem działalności zespołu.

W trakcie koncertu pt. „Naznaczeni Niezłomnością”, szkolny zespół w składzie: Izabela Hart, Adrianna Król, Karol Wnęk, Kamil Zimny oraz uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego – Maciej Trela, wykonał piosenki: „Żołnierze wyklęci” oraz „Dziś idę walczyć, mamo”. Chłopcy, grając na perkusji, keyboardzie oraz gitarze elektrycznej, prezentowali swoje umiejętności muzyczne. Z kolei wokaliści swoim śpiewem wprowadzili słuchaczy w zadumę.

Zespół jest właściwie grupą uczniów, którzy posiadają zdolności muzyczne, wzajemnie się wspierają, ale także uczą i rozwijają swoje pasje. Działają oni na potrzeby i pod patronatem szkoły. The Nine ma bardzo szeroki repertuar, zaczynając od muzyki patriotycznej, przez rock, a na muzyce rozrywkowej kończąc. Skład muzyków biorących udział w różnych występach nie był stały. Ustalany był ze względu na potrzeby danego wydarzenia, jak i predyspozycje danych uczniów. W ostateczny skład grupy weszli: Kamil Zimny-perkusja/keyboard, Anna Drajewicz-keyboard/gitara basowa, Sławomir Zimny-keyboard, Karol Wnęk-wokal/gitara elektryczna/akustyczna i Maciej Trela-perkusja. Tak nakreślony skład w założeniu będzie ulegał ewolucji wraz z uzyskiwaniem dyplomu przez dotychczasowych członków i przyjmowaniem do Liceum nowych osób chcących włączyć się w jego działalność.

Obecnie zespół zasilony wokalem Szymona Dudka przygotowuje się do występu na kolejnej odsłonie koncertu ku czci Żołnierzy Wyklętych.

Karol Wnęk

Na terenie szkoły od października 2011 do 2013 r. istniał zespół muzyczny ,,Snow’’. Była to grupa wszechstronna, zajmowała się różnymi gatunkami muzyki, począwszy od muzyki rockowej, poprzez alternatywną do folkloru. W skład zespołu wchodzili: wokal: Natalia Buczny; gitara prowadząca: Michał Kościak; gitara solowa: Michał Szurlej; gitara basowa: Karolina Szczepek; klawisze: Anna Ciuba. Zespół angażował się w życie szkoły poprzez uczestnictwo w szklonych uroczystościach oraz imprezach.

 

Obserwacje całkowitego zaćmienia Księżyca

Obserwacje całkowitego zaćmienia Księżyca

W dniu 27 lipca 2018r. (piątek) w godzinach 21:00 – 23:30 planowane są obserwacje astronomiczne na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przy...

 
Uczniowie boguchwalskiego Liceum w finale Konkursu „Nie spal się na starcie”

Uczniowie boguchwalskiego Liceum w finale Konkursu „Nie spal się na starcie”

Miło nam poinformować, że uczniowie Liceum w Boguchwale, Jakub Kozak i Marcin Grygo, zakwalifikowali się do finałowego etapu Konkursu fundacji Aflofarm pt....

 
Olimpiady przedmiotowe

Olimpiady przedmiotowe

Wykaz Olimpiad i Konkursów rekomendowanych uczniom Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w roku szkolnym 2018/2019 Udział w różnych...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij