Koło biologiczne

 

KALENDARIUM

  • No upcoming events
AEC v1.0.3

Zajęcia dodatkowe – KOŁO BIOLOGICZNE

 W Liceum w ramach zajęć dodatkowych odbywają się zajęcia koła biologicznego, na które uczęszczają uczniowie zdolni i szczególnie zainteresowani biologią, jak również uczniowie, którzy mają trudności z tym przedmiotem i chcieliby się z nim trochę „oswoić”.

 Treści realizowane na zajęciach koła są bardzo różnorodne, mają poszerzać i utrwalać wiedzę, którą uczniowie już zdobyli na lekcjach biologii, jak również dają możliwość poruszania zagadnień, których nie obejmuje program nauczania.

Zajęcia te również mają na celu właściwe i konsekwentne wdrażanie i  przygotowywanie uczniów do udziału w olimpiadzie przedmiotowej oraz konkursów o tematyce biologicznej.

Praca na zajęciach koła biologicznego to analiza wielu zagadnień i problemów przyrodniczych, a przede wszystkim rozwijanie logicznego myślenia.

 Uczniowie w ramach zajęć koła uczestniczą w lekcjach organizowanych m.in. w laboratorium Zakładu Fizjologii i Biotechnologii Roślin Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Głównym celem takich wyjazdów jest zapoznanie się uczniów z pracami badawczymi prowadzonymi w laboratoriach wyższych uczelni, jak również wykonywanie samodzielnie różnych doświadczeń biologicznych z użyciem uczelnianego sprzętu laboratoryjnego, dostępnego dla uczniów Liceum.

Matura 2022

Matura 2022

Dziś – 4 maja 2022r. – rozpoczyna się sesja maturalna, która w LOB potrwa do 23 maja włącznie. W tym roku do matury przystępuje 56 absolwentów Liceum...

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

29 IV 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Ten szczególny dzień dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią,...

 
Nowiny24.pl (14.04.2022)

Nowiny24.pl (14.04.2022)

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale wkrótce rozpocznie proces rekrutacji uczniów na rok szkolny 2022/2023. Tegoroczni ósmoklasiści...

 
 
 
 

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. więcej informacji

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamknij